Jump to content
Damasko

Въпрос за амортисьори

Recommended Posts

Здравейте. Колата е Акорд 2006 Комби 2.4 Type S.Колата имаше скъсан тампон на носача и след като свалихме, носачите реших да проверя амортисьорите. И тук започна филма - след като свалихме пружините амортисьорите не се вдигат нагоре повече от 1 пръст.Рекох си окей изтървали са, и започнах да търся нови, НО няма. По ВИН излизат само оригинални 700 лв бройката. Другото което е че пружината която беше на амортисьорите е 365мм дълга , докато размерите на пружините които намерих е 345мм. Това потвърди съмнението ми, което бях писал в друга тема в форума че предните амортисьори и пружини не са за тази кола. Рекох си окей, колата е Type S сигурно е с различно окачване и няма да мога да намеря такова , освен оригинално затова почнах да търся стандартно за комби, НО пак филм - колата е с оригинален ксенон и на левия амортисьор имам стойка за кантар. От всички намерени само на MONROE имат такава стойка. Някой има ли идея и съвет какво да правя. Отдолу ще напиша номера на амортисьора който е на него някой ако може да каже от какъв модел е , защото аз не откивам.

 

Номер стар амортисьор - 51601-Sed-e620-m1

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не е задължително да се вдигат, за да са ти изрядни. Има и такива, които не се повдигат много, личи си когато един амортисьор заминава, омасляването не може да се избегне, оледай ги хубаво и тогава предприемай смяна, поне според мен. Другото което бих добавил, при евентуална смяна, е че тази стойка за ксенона може да се присади от оригиналния ти, на всеки един от другите амортисьори без такава, пружините така и не разбрах защо ще ги сменяш, но ти си знаеш. 

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да , не са маслени изобщо може и да са здрави. Пружините са 2 см по високи от стандартните и приличам на немска овчарка 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така ми беше стария Сивик, разкрих, че окачването беше от дизелов такъв и държеше колата с леко вината предница.... 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сложих:

Предни MONROE OESpectrum 376167SP/313866

Задни MONROE Reflex E1347/376131SP/312135

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...