Jump to content
Artanis91

Помощ относно покупка на Honda Civic 8ма генерация

Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форума и ще съм благодарен, ако някой може да помогне с малко повечко информация. :)
Търся кола за човек от семейството, като изискванията са да е малка и практична. След доста ровене из различни модели и марки, като че ли този модел на Хонда най-много ме грабна от всичко видяно. Чух и доста добри мнения от хора, като споменаваха че не са имали никакви сериозни проблеми и колите от тази генерация са доста стабилни като цяло. Малко съм резервиран към дизелите и по-скоро ме заинтригува бензиновия двигател, 140 к.с., като също така гледам да е автоматик. Искам да изключим мненията, че всяка кола си е индивидуална и зависи как е гледана, нека се абстрахираме от това, ясно е че е така, просто малко по-обективно да се гледа на нещата, та ето и въпросите ми:
1. Бихте ли споделили дали този двигател е надежден и има ли проблеми с него? Като пъргавина и ускорение как е?
2. Като цяло за какво обслужване говорим в случая? Достъпно ли е?
3. Колата като цяло капризна ли е, изисква ли огромни грижи или по-скоро не толкова?
4. Споделете ваши негативни наблюдения (ако имате такива) върху този модел като цяло или пък относно двигателя.
5. Нещо важно според вас, което да имам предвид при избора и покупката на този модел или да търся като екстра в дадената бройка. Нещо за което да внимавам и да огледам по-обстойно.?

6. Каква цена е справедлива за този модел година 2008-2009  с този двигател  и с автоматична скоростна кутия? Виждам различни цени и не искам да се прецакаме при избора на автомобил. 
7. Мнения относно автоматика на този модел? Как се представя и създава ли проблеми?

Благодаря ви предварително и се извинявам за многото въпроси! Ще очаквам с нетърпение малко повече информация, която да ни помогне в избора. :)
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей,

 

Моята кола е 1.8 бензин с ръчни скорости и за 5 години не ме е оставяла на пътя. Ще карам по ред на въпросите:

- Двигателят е доста надежден, ако го подържаш редовно. Пъргавина не очаквай, но ускорява прилично. При мен въобще не гори масло.

- Обслужването е съвсем нормално, като за кола от този клас. Двигателя е с верига и издържа доста. Като цяло електрониката в колата е леко капризна и с нея имах малко ядове.

- Негативите са относителни, но повечето хора са съгласни, че вози доста твърдо. За сметка на това стой доста прилично на пътя при по-динамично каране. Видимостта през задния прозорец не е много добра и парктроника е задължителен.

- Препоръчвам този двигател, защото е икономичен и прилично мощен. Колата има голям багажник и е доста практична. 

- Нямам директни наблюдения, но повечето хора са на мнение, че автоматика не е надежден.

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...