Jump to content
dimitrov_83

Въпрос за автоматична скоростна кутия

Recommended Posts

Здравейте  колеги насочил съм се към Джаз 1,4-100 коня автомат след 2010 виждам че се предлагат с две такива едната е ясна CVT може ли информация  за втората?Трябва ме малка семейна кола с малко дете сме ще се ползва предимно градско във Варна и няколко пъти за някоя друга почивка 7000-8000км годишно.Разхода предполагам около 7-8л.Благодаря предварително на всички който ще се включат.

66301464_517876185418298_8576339508679671808_n.png

66533756_393787034825295_2385444953825214464_n.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, другата е i-shift, ето тук се коментира. CVT e по-добрият избор за града. С кой двигател е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя към който съм се насочил е 1.4i vtec 99коня.Мислех че CVT не е за предпочитане но може и да си прав.Дано и др колеги се включат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият Джаз, е преди фейслифта, скоростната кутия както е писал колегата е I-shift, т.е. това е роботизирана механична кутия. Аз имам такъв, много е икономичен, средно под 6 литра разход при 60-70% градско. При 90 км/ч извънградско пада под 4.5 л/100км. Единствения проблем на кутията е, че е малко мудна на моменти, защото постоянно вдига предавката за повече икономичност. При 60 км/ч вече е на 6-та предавка. За това съм казал на жена ми при изпреварване да ползва перата на волана! Би трябвало да е японско производство.

Другият Джаз е фейслифтов, познава се по оранжевите светлини на таблото. Трябва да е китайско производство. Скоростната кутия е CVT, много е плавна, не знам с разхода как е, не би трябвало да е по-висок от на другата.

Освен по таблото, имат само дребни различия по външния вид /светлините отзад например/. Други разлики май няма. Като вътрешен обем и удобства, Джаза няма равен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за информацията и дано и други да се включат за да се насоча към по читавият автомат.То е ясно и дали и как е поддържана колата ама все пак ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...