Jump to content
BOKLUK_CHOVEK

Смяна на верига на K24Z3,Въпрос?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здрасти!

Веригата ми е за смяна. Колата е Accord 8,K24Z3 ,2.4,201hp.

Питах за цена в хонда и в Евро7

В евро7 цената на коплект за смяна на веригата е 290лв.Комплекта включва нещата на снимка 1.

Марката на веригата е BGA. 

Въпросите са: Някой има ли инфо дали са читави веригите на BGA?

Това което се вижда на снимката всичко ли е което ми е нужно за смяната?

 

На втората снимка са цените от Бултрако за верига и консумативи към нея + информативно цена на сегменти и гумички за клапаните.

 

Въпросът е : Мога ли да се доверя на евтиния коплект верига марка BGA за 290лв или да я взема от хонда на много по скъпа цена?

 

Някой сменял ли е верига на K24Z3?

 

Как върви цената на труда за услугата "смяна на верига" по сервизите?

 

Мерси!

IMG_20190708_103208.jpg

IMG_20190708_132213__01__01.jpg

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото имам информация, BGA като марка са внос от Англия. И били читави. Къде са произведени реално...един господ знае. Правели се по цял свят , от Китай до Англия... Ти си прави изводите. А иначе, колкото хора, толкова мнения ще намериш за тази марка. Но най-добре "патило да каже". Ако има някой въобще с такава верига...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ползвай зъбните. И веригата за маслената си купи ое. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих рискувал,поне за дизелите не стават. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни капака, виж как са зъбчатките  и водачите, и ако са прилични сменяй само голямата верига и не го мисли повече... 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се сменя голямата верига, задължително се сменя и малката, че като се скъса мотора отива на кино, защото се оплита с голямата и става мазало.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BGA на тази марка веднъж купих гарнитура на клапаните-майсторя ми се обади да взимам друга тази  тотално се ръзминавала с размерите.

Може да съм попаднал на ментеляк.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,няма да взимам нищо BGA.

Мерси за съвета.

А въобще някаква верига различна от оригинална може ли да се ползва? Кажете читава марка такава,ако има де.

 

Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел управител на магазин в Тех-ко ми препоръча Kavo(за дизел беше).От тази марка не са лоши продуктите,но ти си решаваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В DV Auto пита ли за цена ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 8.07.2019 г. at 16:24, BOKLUK_CHOVEK написа:

На втората снимка са цените от Бултрако за верига и консумативи към нея + информативно цена на сегменти и гумички за клапаните.

 

Колко и искат в Бултрако ?

Редактирано от dindin
Няма нужда от целия цитат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 193лв пише на листа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе дали веригата е D.I.D или както в офертата на Бултрако DAIDO  няма значение защото е едно и също.

Демек оригиналните за вграждане и наистина не са скъпи, ама без пари няма.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. От 1 седмица имам honda accord 2.2 i-ctdi. Сега обслужва колата, масло, филтри, ремъци и ролки, водна помпа. Питането ми към вас, този тип двигател има ли проблем с късането на веригата? И дали може да се разбере колко може да се кара с нея без да я смениш ако нямаш сервизна история. От сервиза ми казаха, че веригата няма голямо окисление,но било хубаво да се смени. Като видях цените по горе около 3000лв за всички частни, които трябва да се дадът само за това. Моля за вашето мнение. Благодаря предварително. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За N22 пълен комплект вериги и всичко около тях оем е 1680 лева 

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А ето и примерен линк за компект без зъбните колела:

http://namaleniavtochasti.com/accord-clcncm-2002-2008/37633-originalen-angrenazhen-komplekt-14401rbde01-honda-22-cdti-n22a.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 26.07.2019 г. at 9:07, fenabg написа:

За н22 пълен комплект вериги и всичко около тях оем е 1680 лева 

Е,Ваньо Н22 е с ремък🤓

Вероятно имаше предвид N22,че не се разбира🤷‍♀️😁

Редактирано от policeman
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.07.2019 г. at 9:07, fenabg написа:

За н22 пълен комплект вериги и всичко около тях оем е 1680 лева 

Здрасти, имаш ли инфирмация на колко км се сменя ангренажна верига комплет, за 2.4 190к.с. Акорд7, и ориентировъчна цена. Благодаря предварително 🔝👍🏻

Редактирано от Станимир_пм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Станимир_пм написа:

Здрасти, имаш ли инфирмация на колко км се сменя ангренажна верига комплет, за 2.4 190к.с. Акорд7, и ориентировъчна цена. Благодаря предварително 🔝👍🏻

При един рутинен реглаж на клапани това се проверява елементарно , човека които ги прави трябва да знае какво да гледа. Няма строго фиксиран пробег има си белези по тях .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, fenabg написа:

При един рутинен реглаж на клапани това се проверява елементарно , човека които ги прави трябва да знае какво да гледа. Няма строго фиксиран пробег има си белези по тях .

Извинявай че пак досаждам, автоматичните скоростни кутии надежни ли са, и как стоят нещата със съединителя при тях. Търсих търсих не намерих съединител за автоматик видях че имат нещо като метално подобно на газова бутилка за резервна гума. Сменя ли се това нещо, на колко км се сменя и горе долу урентировачна цена. Благодаря отново

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат съединител като на ръчна кутия , Здрави кутии са и при нормални условия сменяш само масло.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да отбележа, че една афтърмаркет компания може да прави "добри" вериги (комплекти) за дизел, но това не значи че са добри и в бензиновите, както и обратното.

Риска от не оригинален комллект не си струва.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Станимир_пм написа:

Извинявай че пак досаждам, автоматичните скоростни кутии надежни ли са, и как стоят нещата със съединителя при тях. Търсих търсих не намерих съединител за автоматик видях че имат нещо като метално подобно на газова бутилка за резервна гума. Сменя ли се това нещо, на колко км се сменя и горе долу урентировачна цена. Благодаря отново

Всъщност имат съединител, но той изпълнява друга функция - блокира тавите на хидротрансформатора, за да осигури директен въртящ момент към вала на кутията. Това дето прилича на "газова бутилка за резервна гума", е именно хидротрансформатора. Той е "съединителят" като функция, а назад си е механична кутия и всичко е дуракоустойчиво. Не се сменя нищо (освен масло), а ако изтеглиш "късата клечка" и предният не е поддържал надлежно кутията с опресняване на маслото, може и ремонт да се наложи - отскачаш над хилядарка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз засега все още стбирам пари, че продам едната кола и ще взема акорд, ногледам да се ориентирам към най надежната конфигорация. В случея е бензин, предпочитам 2.4 че има повече силичка, кутия най добре ръчка ама, търся да е и кожа с ел седалки и подгрев. Повечето такива са комбита а те са автомати повечето, ръчките са по рядки и по скъпи. Засега съм се спрял на една за 7бона 2004 не регистеирана без газ всички екстри на 193000км със сервизна история в хонда, само че е светлия салон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Spoiler

Покарай и двете (ръчка и автомат) преди да се „спреш“ на модел. Да не се окаже, че не ти харесва. Имат си и плюсове, и минуси. Относно поддържането, да допълня Цецо, има и филтър, който се сменя, не е само маслото. Но дреболия – обслужвана ли е що-годе кутията е доста здрава и безпроблемна.

 

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имам едно авео 2006 с хубавия двувалков мотор, 1.4 екотек 91к.с. На реални 100к, колата е ок ама искам нещо по голямо повече екстри... Иначе за из градът е супер, много икономична и удобна, даже няма газово, затова ще я обслужа продам, събирам някой лев и един акорд. Иначе карал съм много автомати (работя като личен шофьор) и не е зле харесва ми, пък и акорда си го взимам да ми е комфортно и да си се возя не да му давам газ... Иначе за газ имам и един сивик ej9 който единственото му стоково нещо е двигателя, но и по това работя - d16z6 с ковани биели, бутала с тефлонова риза, гард блокове шпилки хибридни турбини.... Както си му е редът

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша тук, защото колата ми изписа грешка и момчето което я прочете каза, че е датчика на разпределителния вал, тоест трябва да и сменям веригата. Колата е 2.4 акорд 8 ма ген. Като части какъв е най-добрия вариант да купя, от Хонда или от японския сайт, за който има поръчки в някоя от темите Amayama. За сега колата върви добре, сутрин като я паля в повечето случай чувам шум като от верига за по малко от секунда. Имам проблем и с разхода на масло. Нека някой който е компетентен и има желание да даде съвет, какво да правя. Колата ми харесва и искам да си я направя.

Редактирано от ivaneca_s@abv.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...