Jump to content
Nuclear

Заслужава ли си само Remap на Акорд 2.2 Type S

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,

Напоследък ми се върти в главата дали да си направя САМО remap  на Акорда ми (2.2 180 к.с) без да барам DPF-i i EGR-i (които са си наред за сега).

Разговарях с въпросните VPperformance в Русе, хвалени от доста хора в форума, но цената 500 лв която ми обявиха само за софтуерен тунинг без премахване на DPF и EGR  ми се струва доооооооооста висока.

Аз съм от Пловдив и случайно попаднах на човек който (след като по разпитах се занимава от доста време с тунинг) ми предложи въпросния remap за 200 лв

Пред сервиза му имаше само немски параходи (BMW-ta и Mercedes-i). Въпросния майстор е едно младо момче с име Георги (познат като Жоро), а сервиза му е малко след автомивка Румекс срещу Полиграфията.

 

Въпросите ми са два:

1. Дали да го  направя това ремап-ване и дали ще си струва и най вече дали ще ми падне разхода на гориво както се говори (Ясно ми е че разхода зависи най вече от крачето ми което натиска педала, но чисто теоритично ме интерисува).

2. Ако смятате че си заслужава ремапа къде бих те ми препоръчали да го направя? При изброените по горе варианти или някъде другаде? :)

Редактирано от Nuclear

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение е че единствената положителна причина да караш дизел е че може да го ремапнеш и да караш бърза кола плащайки ниски данъци.

Ако някога се излъжа да взема дизел,първото нещо което ще направя е да го ремапна :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в Маднес не си ли проверявал как стоят нещата ? 

 

Рано или късно ще умре ДПФ-а. Може би защото като ремапнеш ще почне да чади повече и от там ще се задръсти по-бързо ? Ако греша някой да ме поправи :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Drone написа:

А в Маднес не си ли проверявал как стоят нещата ? 

 

Рано или късно ще умре ДПФ-а. Може би защото като ремапнеш ще почне да чади повече и от там ще се задръсти по-бързо ? Ако греша някой да ме поправи :) 

Ако е направен ремапа добре, дпф ще се задръсти по малко. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм чувал много добри отзиви за Pepino racing, човекът много ги разбира, аз в началото мислех да чипосам моята, но като говорих с него ми каза, че по всяка вероятност подобрението ще е незначително и няма да си струва, препоръчвам ти го, ще ти го направи както поискаш и ще ти даде обективен съвет какво е най-доброто за твоят автомобил, и най-важното е, че не ти качва някакъв готов софтуер от флашка, като останалите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.06.2019 г. at 10:07, Rakeem написа:

Aз съм чувал много добри отзиви за Pepino racing, човекът много ги разбира, аз в началото мислех да чипосам моята, но като говорих с него ми каза, че по всяка вероятност подобрението ще е незначително и няма да си струва, препоръчвам ти го, ще ти го направи както поискаш и ще ти даде обективен съвет какво е най-доброто за твоят автомобил, и най-важното е, че не ти качва някакъв готов софтуер от флашка, като останалите.

Еми то не е ли по добре да ти слагат готов (изпитан, тестван  за конкретния двигател) софтуер вместо някой да ти прави настройките на ръка за конкретния автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Индивидуалният ремап е най-доброто, разбира се когато е в ръцете на хора, които разбират.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Маднес също е 500лв. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,мапна ли колата?Дай инфо🙂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я ремапнах преди половин година. Колата е много приятна за каране. Доста набира и тръгва от 1500 оборота и колкото повече пълни оборотомера, толкова повече мощност и идва. Разхода градско е г/д литър надолу. На магистрала разхода е същия, като преди. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ремапна и колко излезе? Пуши ли след ремапна? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ремапнах тия дни.Колата не пуши и живна прилично .Доволен съм от резултата.Ето графика:

 

FA517044-182A-4D4B-9BBF-9BBF0FC958B3.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се е получило първия рън на дино-то да е 14 секунди, а вторият само 8?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Ремапнах е моята сладурана:)  и стана 211 коня

Най хубавото е, че на дино теста преди ремапа след 2 теста за да сме сигурни излезе че е 183 коня, а по принцип е нормално с течение на времето конете да намаляват с амортизацията на двигател и турбина. Другото нещо което направи впечатление че при целите тези напани на колата на дино теста нямаше грам сажди което майстора каза че ДПФ-а ми е много запазен :)

https://www.facebook.com/KineticsMotorsport/ 

Ето тук ми направиха ремапа ... страшно доволен съм а цената беше поне за мен 350 лв с дино тест. Майстора е много внимателен и самия той изискваше от себеси да постигне максимални safety резултати и затова на два пъти се занимаваше с ремапа за да измъкнем тези 211 коня.

В частност това е моята хонда: https://www.facebook.com/KineticsMotorsport/posts/1320910178254625

Редактирано от Nuclear
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.06.2020 г. at 21:38, policeman написа:

Аз ремапнах тия дни.Колата не пуши и живна прилично .Доволен съм от резултата.Ето графика:

 

FA517044-182A-4D4B-9BBF-9BBF0FC958B3.jpeg

С какво масло караш след ремапа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Със същото както и преди Yacco 0w30 ac3 по спомен, или нещо такова. Смяна на 20к

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спецификация АС1 е най-ниско димно масло, което щади dpf-a. Нашите акорди им дават да се карат с АС2 масла. Аз карам с Мотул 0w30 АС2. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AC# –> ACEA C#

Само с "AC" някой ще се обърка :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви!

 

Смятам да сложа Petronas syntium 7000E 0w30 C2. Има добри отзиви за него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...