Jump to content
nedyalkov

Теч на вода в купето на Акорд 7

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

От два дни ми се появи лек теч на вода в купето отпред в краката на пасажерското място. Колата не я бях карал близо 2 седмици, стоеше в гараж.

Освен теча като тръгвам и докато карам бавно по неравности се чува и някакъв странен звук, между гъгнене и мачкане на пластмасова бутилка. Ходих днес да си запиша час при Омбре и от там ме предупредиха, че ще направят проверка другата седмица и ще ми вземат парите, но най-вероятно съм за презалепване на челно стъкло. Въпроса ми е възможно ли е силикона на челното стъкло да се е напукал токова бързо при положение, че стъклото е сменено миналата година през Април месец?

Водата се стича точно около болта, който съм показал на снимката.

IMG_20190626_093640[1].jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли получаваше теч от климатика там.Някои от момчетата се оплакваха нещо точно там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм попаднал на тази тема. Дали може малко повече яснота. Аз също се чудех за конденза на климатика, но този теч си го има постоянно от няколко дни, независимо дали съм пуснал или не климатик. Сутрин се стича и капе най-много въпреки, че климатик не пускам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, nedyalkov написа:

Не съм попаднал на тази тема. Дали може малко повече яснота. Аз също се чудех за конденза на климатика, но този теч си го има постоянно от няколко дни, независимо дали съм пуснал или не климатик. Сутрин се стича и капе най-много въпреки, че климатик не пускам!

Ми заливай с вода по-продължително на сухо и ще си покаже...

В някои случаи листа запушват дренажите някъде под пластмасата на чистачките и прелива, не знам дали при Акорд това е възможно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, JapCar написа:

Ми заливай с вода по-продължително на сухо и ще си покаже...

В някои случаи листа запушват дренажите някъде под пластмасата на чистачките и прелива, не знам дали при Акорд това е възможно...

Добре де какво ще се случи като заливам с вода, при положение, че виждам от къде избива водата а не знам от къде влиза! Така или иначе тук в София вали обилно почти всеки ден през последните 2 седмици. Само, че при мен теча го имаше и вчера след работа, когато не беше валяло цял ден а на вън беше 30 градуса. Не ми се вярва да се задържа някъде толкова много вода, затова помолих за повече яснота за конденза на климатика, евентуално как се отвежда, да не би да има нещо счупено или притиснато и водата да влиза в купето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, nedyalkov написа:

Добре де какво ще се случи като заливам с вода, при положение, че виждам от къде избива водата а не знам от къде влиза!

Ако не си пускал климатика и е сухо и при заливане почва да тече, ще елиминираш климатика...

Нека друг да каже къде е кондензната тръба а климатика и пътят и...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип има дренажен маркуч за отвеждане на конденза .Номер 18 от схемата.

Untitled.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, aleksandur написа:

По принцип има дренажен маркуч за отвеждане на конденза .Номер 18 от схемата.

Untitled.png

То е ясно, че има, но от схемата не е ясно от къде минава докато излезе навън. За ляв/десен волан би трябвало да е различно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този маркуч от конденза на климатика ли е или е отводняването под чистачките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, aleksandur написа:

image.png.b94d8d4cdd6862df0c41e1e50c7e01d7.pngimage.png.1975817fdc260297b76e74a9c25d67dd.pngimage.png.fc20d8497f997eca5adb9205e99090ff.png

Това под жабката отдолу ли е, че не ми става много ясно, какво трябва да откача за да стигна до този дренажен маркуч!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, gmarinov написа:

Този маркуч от конденза на климатика ли е или е отводняването под чистачките.

Да , за климатика е .

преди 2 минути, nedyalkov написа:

Това под жабката отдолу ли е, че не ми става много ясно, какво трябва да откача за да стигна до този дренажен маркуч!

Под жабката откъм централната конзола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, aleksandur написа:

Да , за климатика е .

Под жабката откъм централната конзола.

Мисля, че го намерих къде е маркуча, но той е доста по в страни и по-надолу от там, където ми се стича вода на мен (на първата снимка). Това което съм качил на снимката предполагам, че е вентилатора и около него са пътищата за въздуха в купето, така че едва ли може от там да се стича от климатика конденза.

IMG_20190627_142101[1].jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, aleksandur написа:

image.png.b94d8d4cdd6862df0c41e1e50c7e01d7.pngimage.png.1975817fdc260297b76e74a9c25d67dd.pngimage.png.fc20d8497f997eca5adb9205e99090ff.png

При мен снимките излизат много ситни, нищо не се вижда (на лаптоп), не знам как е на телефон...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, JapCar написа:

При мен снимките излизат много ситни, нищо не се вижда (на лаптоп), не знам как е на телефон...

Да и при мен излизат много ситни тези снимки, затова и бях питал колегата aleksandur дали това е под жабката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са в размер 150 х 100 пиксела. Излизат ви както си трябва и за това нищо не се вижда. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да завърша темата. Оказа, се че проблема не е в дренажа на климатика а имаше запушване от листа и кал по отводнителната система отпред, под кората на чистачките и по някаква причина водата си е намерила път и затова течеше от показаното от мен място. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, nedyalkov написа:

Да завърша темата. Оказа, се че проблема не е в дренажа на климатика а имаше запушване от листа и кал по отводнителната система отпред, под кората на чистачките и по някаква причина водата си е намерила път и затова течеше от показаното от мен място. 

Тази хипотеза ти я казах още в пост #4 на темата...

Похвално, че даваш обратна връзка как е решен проблемът! Някои само отварят тема, питат и изчезват...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...