Jump to content
squid

2.1 или 2.5 атмосфери?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги!

малко тъп въпрос сигурно ще ви се стори... ама да питам 😂

Оня ден докато сменях маслото, майсторчето взе че провери и гумите. Като видя, че са напомпани до 2.5 се скъса от смях. 😂

Пита ме - Що така бре?

пък аз де да знам, като купих гумите гумаджията каза да ги държа на толкова! 

Той ми показа лепенката на прага на шоферското място,(до сега не й бях обръщал внимание 😂) там вярно пише че трябва да са на 2.1. Само ако е товарена, задните на 2.6. 

Та ся съм в чуденка - кое е правилното? Ходих отново до гумаджията, той си твърди че трябва да са на 2.5 - иначе съм щял да преба гумите.

Пък на свой ред, майсторчето ми вика - ти на гумаджия ли ше вярваш, или на инженерите на Хонда? 😂

Иначе гумите са 255/55/16

Та я кажете, вие на какво налягане карате вашите хонди? И на кой вярвате, на гумаджия или на Хонда? 😂

Редактирано от squid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.3 - 2.4 са моите и летните (225/45/17) и зимните (205/55/16).

 

p.s. 255/55/16 - малко си се изхвърлил колега :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен беше същата история с гумаджията като си слагах летните, малко е 2.1 ще ги срежеш на някоя дупка, бам на 2.4, в последствие си ги спаднах до 2.1 задните и 2.2 предните.

Гумаджията има право с оглед качеството на пътищата ни, вероятността да срежеш гумата при по-висока налягане е по-малка, но пък за сметка на това комфорта е по-малък, така че от хонда не е ясно дали са предвидили, че колата ще им се кара в булгаристан.

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С по-високо налягане ще имаш и по-неравномерно износване и по-малко сцепление. Аз карам също както препоръчва лепенката на вратата – 205/55R16 на 2.1 атмосфери (на студена гума) и с Акорда не съм имал ядове. Просто не минавам хамалската през дупки.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
8 hours ago, thelastbonbona said:

2.3 - 2.4 са моите и летните (225/45/17) и зимните (205/55/16).

 

p.s. 255/55/16 - малко си се изхвърлил колега :D

Да, извинявам се, моя е грешката 205-ци са. Не съм догледал какво пиша сутринта. 😂 Иначе определено има доста разлика в усещането. При 2.5 друсаше като каручка. Всяка неравност по пътя се усещаше. Сега е доста по-добре. Значи все пак, ще се доверя на Хонда о ще си я карам на 2.1. 👍

Редактирано от squid
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно въпросът ти е нецялостно зададен, но въпреки това и 2-та показателя могат да са правилни.

Освен размерите, правилните гуми за конкретната кола имат скоростен и тегловен индекс. От тези стойности (съобразени с автомобила) произлизат и наляганията, които са различни за различни условия, както и за преден спрямо заден мост.

Подозирам че ще трябва отново да се загледаш в табелката на Сивика си и да коригираш нещата (когато се налага).

Това е моята табелка:

 

IMG_5980.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здрасти ceco_accord,

Загледах отново табелката, даже я снимах.
Моята табелка е доста по-бедна на инфо от твоята...:)
Та гумите с които карам сега (Michelin CrossClimate+), са с точните показатели както на снимката (205 / 55 R16 91 H).
Моя прочит на табелката е:
- Гумите трябва да са на 2.1 атмосфери при всички условия, само ако тегля ремарке, задните трябва да са на 2.6.
Потърсих и инфо из нета, какво казва Мишелин по темата и от официалния сайт изрових инфо, че точно моя модел, трябва да е:
Min - 2.0 BAR
Max - 2,7 BAR
Max. Inflation Pressure - 51 psi/3.51 BAR
Което дефакто ни връща в изходна позиция... :D

IMG_E5014.JPG

Редактирано от squid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам как ни връща в изходна позиция :D Производителят на гуми ти дава диапазон мин и макс налягане на гумите. Хонда ти дават указания, както си описал, които не са в конфликт с тези на производителя на гуми. Къде е проблемът? :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е то проблем реално няма. Аз затова и попитах, за да разбера вие как карате вашите коли. Щото и Хонда и Мишелин дават някви данни ама кое е истината?!? 😂

Щеше ми се всичко да е еднозначно - толко и това е! Ама уви!

Та затова казвам, че пак съм си в началото на чуденката ми. 

Е все пак посъбрах мнения, за което съм ви благодарен и за мен решението е ясно - 2.1 и педала в ламарината. 😂

Редактирано от squid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 3 часа, squid написа:

Е то проблем реално няма. Аз затова и попитах, за да разбера вие как карате вашите коли. Щото и Хонда и Мишелин дават някви данни ама кое е истината?!? 😂

Щеше ми се всичко да е еднозначно - толко и това е! Ама уви!

Та затова казвам, че пак съм си в началото на чуденката ми. 

Е все пак посъбрах мнения, за което съм ви благодарен и за мен решението е ясно - 2.1 и педала в ламарината. 😂

Колега Мишелин ти дават допуск от до как можеш да ги караш гумите им. Хонда ти дават конкретно число с какви гуми да им караш колата, което е в диапазона на Мишелин. Наистина не разбирам кое не разбираш и какво се чудиш. Прощавай ако не съм те разбрал.

 

Казват ти, че под 2,0 и над 2,7 не е хубаво за гумата, над 3,51 най-вероятно ще си купуваш нови. Хонда ти казват на 2,1 най-добре ще ти бъде и като возия, перформанс и здраве за гумите предвид теглото на конкретния автомобил.

Редактирано от thelastbonbona
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз лично си държа гумите на 2.2 през цялото време. Ако ще качвам много хора и багаж вдигам до 2.3 понякога, но тогава става доста некомфортно. Махнах 17-ките и си карам с 16-ки на 205/55.

Редактирано от revenue
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
21 hours ago, thelastbonbona said:

Колега Мишелин ти дават допуск от до как можеш да ги караш гумите им. Хонда ти дават конкретно число с какви гуми да им караш колата, което е в диапазона на Мишелин. Наистина не разбирам кое не разбираш и какво се чудиш. Прощавай ако не съм те разбрал.

 

Казват ти, че под 2,0 и над 2,7 не е хубаво за гумата, над 3,51 най-вероятно ще си купуваш нови. Хонда ти казват на 2,1 най-добре ще ти бъде и като возия, перформанс и здраве за гумите предвид теглото на конкретния автомобил.

Майтапя се 😉

Всичко е точно!

просто исках да си сверя часовника и да разбера, как вие карате колите си. 

  • Объркан 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм с хонда акорд 7 2.4, но на табелката в колата дават налягане за 16". Карам със 17 225 45. С какво налягане трябва да са гумите? Ще пътувам с багаш, 2ма възрастни сме и малко дете. Гумите нексен 94w?

 

Това намерих в нета

Screenshot_20190728-170659_Samsung Internet.jpg

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи ги 2,2 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.4/2.5 летни, 2.3 зимни

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...