Jump to content
neo76

Необходими технически процедури, след покупка на =нов внос=

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, Колеги! 

От 4 дена съм собственик на бензинов Civic 2006г, 1.8 Vtec, 140 к.с.

Изминах около 500км. за да му се порадвам, но знам, че е нужно известно техническо обслужване, къде за здравето на колата, къде за мое спокойствие. 

Автомобила е внесен от Швейцария, продавача излезе много съвместен, прати ми в последствие втория ключ, понеже при сделката каза, че не е сигурен дали го има. Прати ми касовата бележка от фактурата за продажба. Вичко това след като съм платил и си тръгнах към моя град, а на следващия ден в Еконт, нещата бяха при мен. Обади ми се по телефона, пита ме дали съм получил всичко и дали съм приключил с БГ регистрацията, като МИ ДАДЕ СЪВЕТ, 10 000 км. да не сменям нищо, защото нямало смисъл. 

Принципно не съм от наивният тип хора, общо взето, но на първо четене съм склонен да не подлагам на съмнение казаното от него и тестването от мен. 

Ще помоля колегите, прочели този пост, да споделят лично мнение и опит. 

Безаварийно и с удоволствие да си карате Хондичките, ви пожелаваме на всички! 

Редактирано от neo76

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и честито. Все пак смени поне маслото на мотора с подходящо за него, и по възножност качествено. По-нататък и другите течности. Мотора е с верига, но се ослушвай за шумове от нея, и тя подлежи за смяна, не е вечна. Накладки при свалени гуми също може да се види колко феродо има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 58 минути, kvd74 написа:

Привет и честито. Все пак смени поне маслото на мотора с подходящо за него, и по възножност качествено. По-нататък и другите течности. Мотора е с верига, но се ослушвай за шумове от нея, и тя подлежи за смяна, не е вечна. Накладки при свалени гуми също може да се види колко феродо има.

Благодаря ти много!

Маслото, да непременно ще сменя, само се чудя какво да е. За веригата също се двуомя, защото на място запален, мотора не се чува буквално, особенно ако си вътре, почти не може да разбереш откъм шум и вибрации, работи или не. Иначе по таблото нищо притеснително не свети, та има ли смисъл да я закачам за диагностика на компютър? 

Редактирано от neo76

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи една капкова проба на маслото да го видим на какво прилича и дали може да им се вярва на швейцарците.

Иначе верига се сменя превантивно след 200к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веригата при бензина се сменя ако е нужно. Ако няма шум от нея няма нужда да пипаш каквото и да е. За разлика от други марки автомобили, тук при бензина няма изрично написано кога като пробег/време да заменяш верига. Проверка на клапани за реглаж, сипваш гориво и караш. Смени си маслото. Ако в действителност няма какво да ремонтираш по колата то 1 смяна на маслото няма да натежи финансово. Аз бих направил преглед на ходова част + диагностика за да стартираш спокоен от тук нататък.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Mkilla написа:

Веригата при бензина се сменя ако е нужно. Ако няма шум от нея няма нужда да пипаш каквото и да е. За разлика от други марки автомобили, тук при бензина няма изрично написано кога като пробег/време да заменяш верига. Проверка на клапани за реглаж, сипваш гориво и караш. Смени си маслото. Ако в действителност няма какво да ремонтираш по колата то 1 смяна на маслото няма да натежи финансово. Аз бих направил преглед на ходова част + диагностика за да стартираш спокоен от тук нататък.

Благодаря, леко и без аварийно шофиране ти желая! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 1000 километра по бг пътищата ще разбереш какво трябва да и се прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...