Jump to content
stanislavnba

Компресор на климатик к20а

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Прецака ми се климатика. Проверих релета, бушони, жици, не е от тях. Последната букса която стига до компресора я измерих с пробна лампа и до там ток стига. Което значи, че компресора е прецакан. От Пловдив съм, ходих до импас 56 и там казаха че сигурно е бубината, имат налична 60лв, ама могат да ми я сменят чак след 10ти другия месец. Да питам някой тук сменял ли е, дали мога сам, без подемник/канал да я сменя. 

Редактирано от stanislavnba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е това .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е това. Това показва само как се маха съединителя. Което не е проблем, аз не знам бубината как се сменя. Ако е както на генератор, няма как да стане без да махна целия компресор. А не знам за да го махна дали трябва да се източва фреон. Или има клапи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като махне шайбата и съденителя , това отзад е бубината и се държи на една зегерка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципът е същият ... Кофти ако е клеясала шайбата , ще ти трябва скоби евентуално или да я избиеш с чука ако ще я сменяш и нея... 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах същия проблем преди 2 години малко след като взех колата. Казаха ми, че е заминала бобината на климатика,но майстора който ми поддържа колата ми каза, че тя има защита която изгаря преди нея. Тъй като бобината ми беше свалена я занесох по препоръка на майсторът ми в един сервиз за автоклиматици на Рогошко шосе (преди бензиностанция лайт газ). Търсих Здравко който ми махна покритието отгоре, презапои я и отново я заля със смола. След това 2 години вече никакъв проблем. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължение по темата :(. 

Сменихме бубината и се оказа, че компресора прави няколко оборота и блокирва. И явно заради това е изгоряла бубината. 
Та това няма оправяне, трябва да търся нов компресор.

Някой знае ли от къде втора употреба- Пловдив, има ли смисъл изобщо от втора ръка или за нов да търся ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Употребяван Читав почти няма, на мен ми казаха нов около 500лв китайски но добър. Другия месец го сменям, всичко с почистване на системата, газ и труд към 800лв.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vespa написа:

Употребяван Читав почти няма, на мен ми казаха нов около 500лв китайски но добър. Другия месец го сменям, всичко с почистване на системата, газ и труд към 800лв.

Човек тая кола на 15 години, да дам 800лв за 1 климатик ми се струва адски лоша покупка. По добре да я продавам така :D.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш по тънко да минаваш е трябвало 20 годишна да си купиш. Компресор втора употреба там е 150лв и се намират. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други варианти ще разгледам, този не ми харесва. Аз през живота си 1000лв за ремонт на кола не съм давал :) , стигне ли се до там се сменя колата. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.07.2019 г. at 17:59, stanislavnba написа:

Други варианти ще разгледам, този не ми харесва. Аз през живота си 1000лв за ремонт на кола не съм давал :) , стигне ли се до там се сменя колата. 

Колега, аз си купих употребяван компресор от ebay от Англия. За около 70 лири. Ако имаш някой да ти го донесе или по куриери е паунд за кг.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.08.2019 г. at 19:52, jorge написа:

Колега, аз си купих употребяван компресор от ebay от Англия. За около 70 лири. Ако имаш някой да ти го донесе или по куриери е паунд за кг.

Сега ще разгледам.  Че изобщо не ми се дават толкова много пари за нещо което реално ми трябва 2 месеца. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да питам има ли разлика между компресора за К20 и за К24 ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...