Jump to content
frizzante

Пожарогасител - къде го държите?

Recommended Posts

Не мога да намеря удачно място за перманентно закрепване на пожарогасителя и съответно с лесен и бърз достъп. Дайте някакви идеи. Предполагам всички имате в колата, къде стои? Под кората в багажника е трудно достъпен, особено с гумена стелка като при мен. На Сивика го държах на страницата в багажника чрез 2 ленти велкро направени точно за това, но тук страниците са пластмаса. Моя е такъв тип:

b418749dd44a18b2b37de9e07978724d.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вчера мислих по въпроса. Премислям дали да не закрепя ленти с велкро към пластмасовата кора на левия подкалник. Лентите мисля да ги прекарам през саморъчни правоъгълни отвори в пластмасата.

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В органайзер за багажник, заедно с аптечката и други джунджурии. Иначе имам и полиестерна лента от дясната страна в багажника, където закрепвам тубички с масло и т.н.

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Да допълня в темата. Наскоро зареждах праховия  пожарогасител на служебната -цена за килограмов 3.60 лв.  Бяхме пред дилема да купупуваме нов ,но не си струва. Сега ще заредя на Хондата и смятам всяка година да го правя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 19.06.2019 г. at 9:35, Georgiev crv написа:

И аз вчера мислих по въпроса. Премислям дали да не закрепя ленти с велкро към пластмасовата кора на левия подкалник. Лентите мисля да ги прекарам през саморъчни правоъгълни отвори в пластмасата.

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk
 

Под калника най-вероятно няма да се събере. Ще подпира на гумата. А как ще го изровиш от калта зимата, не се сещам. Друго си е в багажника, може и над калника. :rolleyes:

Иначе моят си е при резервната гума, да не ми се блъска в касите с бира. С тоз дезодорант ако очаквате да угасите нещо повече от цигара... Те пожарните коли нищо не могат да направят, пък ние ли?

Редактирано от pln

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този който съм взел всъщност въобще не е дезодорант. Може да се зарежда, показва си налягането и тнт. Масивен и тежък е. Доколкото разбрах е прахов. Ако ти си сложил нещо в колата само за пред полицаите е друго нещо и дано никога не ти трябва. Ясно е, че ако работата е за пожарна чак няма да се надявам на него, но в определени ситуации би помогнал. Дано никога не се налага де. Както и да е всеки сам си решава. Просто търся решение къде да го сложа. Май колегата с органайзера е дал най-добрата идея. Ще ги огледам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Под калника най-вероятно няма да се събере. Ще подпира на гумата. А как ще го изровиш от калта зимата, не се сещам. Друго си е в багажника, може и над калника. new9gag_rolleyes.gif

Иначе моят си е при резервната гума, да не ми се блъска в касите с бира. С тоз дезодорант ако очаквате да угасите нещо повече от цигара... Те пожарните коли нищо не могат да направят, пък ние ли?

Естествено, разбрах иронията - имам предвид нишата, която се образува зад подкалника в багажното отделение new9gag_smile.png

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

 

 

По отношение на багажните органайзери - много е добре, но това е един допълнителен багаж в колата - целта е да се използва пространството по - оптимално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
19 hours ago, frizzante said:

Този който съм взел всъщност въобще не е дезодорант. Може да се зарежда, показва си налягането и тнт. Масивен и тежък е. Доколкото разбрах е прахов. Ако ти си сложил нещо в колата само за пред полицаите е друго нещо и дано никога не ти трябва. Ясно е, че ако работата е за пожарна чак няма да се надявам.

Дано не ти си случва да гаси нещо с него. На мен ми си случи да гася кола,самия като твоя пожарогасител  ефекта върху  пожара утихна, и знаеш ли с какво го угасихме след два пожарогасителя.Добре че имахме стек бира двулитровки и 4 бр от тях така стана. 

Та после ходих да го пълня и момчето каза да  не трябва да  се натиска наведнъж на интервали от по 3 сек,и бирата бил добрия вариант заради въглеродния двуокис .

От тази  случка имам 3 такива в колата,ти се притесняваш за един.Двата мои под седалките един в багажника.

 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между калника и задната част на багажника се оформя малка ниша и винаги държа аптечка и пожарогасител там, понеже е най-бързо достъпно, дори багажникът да е пълен. На някои от колите ми съм нямал ластични ленти на това място и съм си слагал сам. За 20 години зад волана не ми се е налагало да ги ползвам, дано и занапред е така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има логика с бирата, но все пак не съм пожарна да си нося стекове. Не, че не ги нося, но ги ползвам за душевни пожари. Там където казва колегата няма как да стане. Няма място. Трябва да е бутафорен пожарогасителя за да е там. Органайзера е опция. Задните седалки позволяват да се лепи велкро, та явно там ще е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко снимки на това което аз майсторих в багажника за пожарогасителя. Префасонирах малко мястото където май оригинално стой триъгълника. За мен е удобно, защото дори и при пълен багажник имам достъп до него, и самото закрепване е достатъчно добро.

Пожарогасителя е български, обслужваем.

IMG_20190820_102829.jpg

IMG_20190820_102759.jpg

IMG_20190820_102807.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моят (на Акорд 7) го сложих над пръстите на краката на пасажера. Имаше няколко места, за които, със свински опашки, хванах стойката на пожарогасителя (същата като от предния пост). И самият пожарогасител стои хоризонтално, сравнително скрит, над краката на пасажера, но достатъчно високо, за да не го рита човек по грешка. Също така може да се достигне само с навеждане от шофьорското място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да търсите място за пожарогасителя.Добре е да има достъп и да реагираш бързо  но за да свърши някъква рабата ви трябват 3 такива. 

Един се изпръсква за 6-8сек,

трябва да се пръска  на интервали.

Той  повече  е сложен  за да мисли човек че имаш някъкав шанс да помогнеш.Реалноста можеш да изгасиш пожар ако  е в зародиш .Има ли пламъци по-добре  първо звъниш после  се  опитвай да помогнеш.

Личен опит имам два под седалките и един в багажника от тези.Дано не ми се налага пак да гася пожар на пътя,но вече съм по-добре подготвен.

После се пълни за 4-5 лв или можеш да го дадеш за профилактика с пълнене. 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди време смятах да сложа органайзер, но пък той също заема място и ако се закрепи както трябва, пречи да се вдигне кората над резервната гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при резервната гума

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...