Jump to content
stany681

Съобщение на инфо-дисплея.

Recommended Posts

Здравейте, колеги. 

Имам 2 малки въпроса. Излезе ми на дисплея оранжев ключ и предупреждение, че остават 28 дни до Wartung. Това си е поддръжка... Но на кое точно? Диагностика ли иска някаква, що ли? Не усещам да и има нещо на колата. 

2.Някой да знае със сигурност давността на фишове от КАТ? След проверка по ЕГН от далечен познат в КАТот провинцията, изпаднах в шок. Имам 4 невръчени фиша. Един от края на 2017 за 400 лв, после 2х100 и 2х50. Аз нямам спомен за никакви нарушения, но... Та се чудя да ходя ли да си платя с отстъпка или какво да правя. Не са ме спирали от 5 години поне, но ако ме спрат за проверка, горя с тези 4 фиша. Дайте съвет. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Давността е 5г., ако са предприети действия по принудително събиране - 10г. Не мисля, че вече можеш да платиш с отстъпка - не съм на 100% сигурен. Аз проверявам от тук:

https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/KATActs/ActService/Index

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, goga написа:

2. Давността е 5г., ако са предприети действия по принудително събиране - 10г. Не мисля, че вече можеш да платиш с отстъпка - не съм на 100% сигурен. Аз проверявам от тук:

https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/KATActs/ActService/Index

Колега, доколкото знам сайта не е много актуален. Един приятел си проверява и уж няма, ама като отиде в КАТ и му излезнаха 3 фиша. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давността е 4,5г.,ако не ти е връчен.Отстъпката от глобата по фиша важи до 14дни от връчването.Давността на фиша в Кат за плащане е 2г.,после се препращат към НАП .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, policeman написа:

Давността е 4,5г.,ако не ти е връчен.Отстъпката от глобата по фиша важи до 14дни от връчването.Давността на фиша в Кат за плащане е 2г.,после се препращат към НАП .

Благодаря за инфото. Явно трябва да отида до КАТ да ми ги връчат и да си платя с отстъпката. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по първия и основен въпрос нещо? Да игнорирам ли всъщност това? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това би трябвало да ти е за маслото, колко км си минал от последната смяна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е официалния сайт на МВР и ако не е актуален лошо.

Не приеха ли служебно да се връчват тези фишове, т.е. да ти се води връчен фиша и от там да не можеш да  ползваш отстъпката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, Rakeem написа:

Това би трябвало да ти е за маслото, колко км си минал от последната смяна?

Маслото е на около 7000 км, няма нужда от доливане. А и няма индикации като за масло, само ключ и бр.дни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 22 часа, stany681 написа:

А по първия и основен въпрос нещо? Да игнорирам ли всъщност това? 

 

Ако не ти излиза номер от таблицата,това е рутинен преглед в оторизиран сервиз на Хонда.Което значи преглед за масло и подмяната му (на всяка календарна година а може и по рано ако си направил километрите) Проверка с програма за грешки и дали еко системите ти работят коректно.Преглед на цялата кола за евентуални износени детайли е те такива ми ти работи.

image.png.548e424f798cfe1406169904bf7aa88a.jpg

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, goga написа:

Ами това е официалния сайт на МВР и ако не е актуален лошо.

Не приеха ли служебно да се връчват тези фишове, т.е. да ти се води връчен фиша и от там да не можеш да  ползваш отстъпката.

Няма такава практика.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сега се разрових малко. Policeman естествено е прав. Давност 4,5 г. Ел. фишове се връчват лично или по пощата с обратна разписка. Старнното е, че според някой публикации, в сайта за проверка излизат само връчените фишове. То като е връчен какво да проверявам. Мотивите били, че ако знаем за ел. фиш ще възпрепядстваме връчването му. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като те проверят на пътя,могат да ти го връчат ,ако имат таблет и достъп до системата(за Пътна полиция говоря).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, policeman написа:

Като те проверят на пътя,могат да ти го връчат ,ако имат таблет и достъп до системата(за Пътна полиция говоря).

Да, и аз така знам. Ама да чакам да ме проверят и с тези 4  евентуални фиша отивам на кино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да не бързаш,защото вече гледат и за повторност ,в рамките на една година.Т.е. ако извършиш същото нарушение (за скорост говоря) в рамките на едногодишен период,ти се удвоява глобата.Това не важи при не връчени фишове;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, policeman написа:

Моят съвет е да не бързаш,защото вече гледат и за повторност ,в рамките на една година.Т.е. ако извършиш същото нарушение (за скорост говоря) в рамките на едногодишен период,ти се удвоява глобата.Това не важи при не връчени фишове;)

Ако правилно те разбирам, трая си и се надявам някой да не спре и провери....И карам супер внимателно, както така или иначе карам :) . Аз нямам каквато и да е глоба сигурно от 10 години, и сега тези 4 фиша доста ме смайват както как и откъде .....Мистика .Има вероятност както казваш, да имам също нарушение в рамките на година и тогава стават двойни нещата. А осен евентуално за превишена скорост не виждам за какво друго може да е.

Благодаря много за съвета !

Редактирано от stany681

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 15.06.2019 г. at 20:31, goga написа:

2. Давността е 5г., ако са предприети действия по принудително събиране - 10г. Не мисля, че вече можеш да платиш с отстъпка - не съм на 100% сигурен. Аз проверявам от тук:

https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/KATActs/ActService/Index

В този сайт излизат само когато са ти връчени. Аз също проверявах регулярно и нищо нямаше, но една вечер ми го връчиха на място и на следващия ден при проверка в сайта се появи.

Редактирано от Maximus
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте с риск да си навлече негативни мисли и коментари се включвам по темата с КАТ :)

Да кажем работя в Пловдив и ако някой е толкова на зор като дойде тук мога да го уредя с връчване на место на ел.фиш(т.наречените К)фишове)

Давноста наистина е 5год. от нарушението и да в този измислен сайт не излизат някой нарушения и задължения.Няма задължения по Кодекса на застраховането и отскоро и за липса на винетен стикер поради това че за тези нарушения АНО не е МВР.В сайта излизат нарушения за който сте се подписали (АУАН и обикновени фишове или връчени вече и електронни К фишове).P.S.Не исках да се издавам  нито да важнича за местоработата ми най малко че от доста време я практикувам и не съм от тези който цял живот за това са мечтали ,но почти винаги сте ми помагали в този форум и аз реших да съм полезен с нещо.

Редактирано от flerfler
  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста недомислена е тази система на КАТ, един приятел скоро ходи да подновява книжка в районното на МВР защото му е много по-близо от КАТ Пловдив, там му заявяват, че има не връчени фишове и трябва да иде до КАТ да му ги връчат и да си ги плати преди да му подновят книжката (и той проверявал на сайта и нищо) - изненада загубен цял ден, същата ситуация при вписване на нова категория.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...