Jump to content
Deodriver

Хидравличен маркуч

Recommended Posts

Продължаваме с мъките на Хонда.Днес ми протече хидравличния маркуч,който по темите тук е ясно,че е калпав.Някой може ли да даде информация къде могат да го изработят кадърно без да имам проблеми после.Четох,че се появяват някакви шумове.Нов е краен вариант,защото е много скъп,а и отделно се чака свят време и я дойде,я не(както питата на парното).Втора ръка няма никъде.Друго,което се питам е дали става от Акорд или Сивик?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 44 минути, Deodriver написа:

Друго,което се питам е дали става от Акорд или Сивик?

Не, не става. Не виждам от къде си, но може да го изработят почти навсякъде, където се занимават с ремонт на хидравлични маркучи. А за гаранция, че няма да има виене след това няма да даде никой. Общо взето обясняват как са направили стотици такива и само твоя е проблемен. Приемаш факта, че може и да вие и се примиряваш с времето или вадиш 5 стотака и купуваш нов, общо взето май това са вариантите. Може пък и да извадиш късмет с господа специалистите и да ти направят такъв който не вие. При мен след смяната се появи .. леко и предимно при въртене на място на волана . Опресних си хидравличната течност и намаля значително /или пък свикнах с него :) /. Смятам да го опресня още веднъж тия дни, за да видя дали ще има ефект. Успех и дано си късметлия!

Редактирано от golfy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще тегля късата клечка май.Чудя се какво толкова специфично има в този маркуч,че не може да се изработи като оригиналния.Имало успокоител,сприла и т.н.,но не е извънземна работа.Как японеца го прави,а тук да не се получава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като стиснат по-силно кербовката, за да се подсигурят, че няма да изпуска и по този начин щуцират диаметъра на маркуча, съответно му намаляват и дебита и от там идва и виенето на помпата след това. Това е моето мнение за това какво се случва, иначе не си го обяснявам по друг начин, освен с намален дебит към помпата, но е факт, че никой няма да го признае. Давай смело и не се тормози, не е толкова голям дерт. Тъкмо ще те стимулира да си подновиш и течността. :)  

Редактирано от golfy
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми изработиха нов маркуч,след като изпратих и стария в Стамболийски в Ханса Флекс.От стария ползват накрайниците и останалите успокоители и т.н..Струваше по спомен около 90лв.След поставянето на новия смених нова хидравлична течност оригинална на Хонда и нямам никакви странични шумове след това.

Изпратено от моят Pixel 2 XL с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди колко време си го правил там,колега?

Говорих днес с тях и с Тодико-Котеви,всички казват,че могат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 3-4 месеца.

Изпратено от моят Pixel 2 XL с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...