Jump to content
Виктор Попов

Гаснене в движение при загряване на мотора

Recommended Posts

Здравейте,миналата година си закупих Сивик 7 ген,2001-ва,1,6,110 коня бензин-газ.Няколко месеца беше всичко ок,но в един момент ми се появи следният проблем: при загряване на колата,оборотите падат и двигателят изключва.Отварям капака,чакам я десетина минути "да охлади",паля и тръгвам.Понякога карам 10-15 км,понякога гасне и след 2-3-4 км.И пак процедурата отначало.Закачиха я на диагностиката и ми казаха свещи и датчик на колянов вал.Смених и двете - никакъв ефект.В момента пак е в сервиз,от който ми заявяват,че " тези хонди карали само с оригинален датчик" .Този който сложих аз е Delphi.Та питането ми е:някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ? Истина ли е това за оригиналния датчик ? Ако да - откъде мога да си намеря такъв или да обикалям по моргите за втора употреба ? Възможно ли е гореописаният проблем да се дължи на друго ? Благодаря ви предварително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш само на бензин, гасне ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време на бензиново Ауди имах същия проблем,оказа се датчика на коляновия вал.Всички майстори ми казваха да си взема втора употреба от морга,така и направих и го продадох с него след 5 години каране без проблеми.Дори в магазините ми казваха,че освен оригинала друго няма да работи,като хората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сестра ми Сивика, само че 1,7 дизел, не искаше да пали (много отдавна вече и не помня дали не искаше и да върти). С нов оригинален датчик заспа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих погледнал състоянието на бобина/комутатор и презапояване на главното реле.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1.4 бензин и също така ми гаснеше като загрее. Смених датчик на колянов и разпределителен вал и до сега нямам ядове. Никой не ми е казвал за оригинален датчик или нещо подобно но беше към 100+ лева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В същото положение съм и аз , 30мин в града сега в жегите и гасне и няма палене докато не изстине.

Смених датчик на колянов вал и пак същото на другия ден, датчика е втора употреба , но пък веднага да се получи същото е доста невероятно.  Уж по кабели всичко е ок.

Никаква идея какво да правя от тук нататък - излиза и грешка P1361, търсих в нета и няма единствен отговор какво е решението

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Датчик на разпределителен вал се подменя( TDC сензор) Тия майстори дето ходите при тях, някои от тях не правят разлика между колянов и разпределителен вал. Как искате да ви решат проблемите?! Другото е електрически проблем по схемата на въпросния датчик, но това е малко вероятно. Втори дубъл.

Редактирано от ivailopp
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей ! Моята е сивик 5 серия американка правеше ми абсолютно същото оказа се комутатора смених и то с евтин корейски и вече 3 та година нямам проблем . ако имаш проблеми и с релето за запалване то понякога като дадеш на контакт няма да се чува помпата да нагнетява . релето се намира отляво под волана  просто го сваляш и презапояваш защото се получават студени спойки.  Правиш тези неща и си номер 1 ! Аз имах всички тези проблеми и  благодарение на помоща на колеги тук във форума се справих сам , за което благодаря на всички . Надявам се да съм ти полезен 

Редактирано от richy74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обсъждахме този въпрос преди години във форума -не помня точно темата ,но се сменяха датчиците на коляновия и разпределителния вал само с оригинални ,афтърмаркетните не се спогаждаха нещо един с друг ли ,с компа ли беше ,не помня .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...