Jump to content
Bizzito

Ремонт фар

Recommended Posts

Здравейте,

 

Някой ремонтирал ли е фар на CR-V III?

Десния ми фар някак е пропаднал вътрешно. 

 

Видео:

 

https://1drv.ms/v/s!Aj6p8PQOUustsk0XKlRQEDHnbKn_?e=IXsEhr

 

Лесно ли се сваля и разглобява. Някой със същия проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да свалиш фара, трябва да свалиш бронята. 

Нейното сваляне не е сложно, но трябва да внимаваш да не счупиш щипките/ушетата  както на нея, така и на една пластмасова основа, завита от долната страна на фара.

За да отвориш фара, трябва да се разлепи/свали стъклото /пластмасово е/.

На другия фар, рефлектора  така ли играе? 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи ще е като се хвана да оправям и парктроника. 

Това с разлепването не ми звучи добре хич. Звучи ми на течове след това.

За щипките мисля, че не е проблем, във Варна има един магазин Гарван, където продават вкякакви модели щипки.

Другия не играе така. Установихме го вчера при прегледа ГТП. Решихме да ги регулираме и...... греда.

Като цяло казаха, че са горе долу ок. Малко биели надолу.

 

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега,

 

Бронята се сваля внимателно и най-пипкавo се махат щипките отдолу. Първо трябва добре да ги измиеш с вода защото с годините влиза пясък и мизеря и после много лесно се чупят при неподходяшо вадене/напъване/ с отверка, както редовно става като я оставиш за боя някъде, защото трябва един такъв комплект пластмасови инструменти (не е кой знае колко скъп за автобояджийски сервиз) и всичко е точно:

 

https://www.aliexpress.com/item/Car-Panel-Dash-Removal-Tools-Automobile-Nail-Puller-Radio-Audio-Panel-Door-Repairing-Clip-Trim-Removal/32828666086.html?spm=2114.search0204.3.2.23b67529KZaBCw&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_7_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536,searchweb201603_52,ppcSwitch_0&algo_expid=9f28da2c-9679-47bc-b0bc-908e389e7528-0&algo_pvid=9f28da2c-9679-47bc-b0bc-908e389e7528&transAbTest=ae803_4

 

Не съм чул за подобен случай с фара вътре.  Преди да разглобяваш (нагряваш) уплътненията на самия фар и да рискуваш течове и целия фар, ще си позволя един неангажиращ съвет.  Свали бронята и провери внимателно, дали не е имало удар около (под)  фара и да си купил така CRV-то.  Възможно е да оправена "отгоре козметично" ,а фара да е пострадал от сътресението на удара и да е бил на ръба на "пропадане" и сега да е разместено. Вариант е при "сглобяването", майсторите да не са го напаснали добре. Понеже все бързат , може да са счупили "леко" нещо от пластмасите отзад или да не са го поставили на всички крепежни болтове и в последствие да ти мърда леко целият фар от дупки и неравности, а не вътре рефлекторната част, която пипаш на клипа.  Провери има ли и въртящо се лостче за допълнителен ръчен реглаж (освен вътре от копчето) и да не би там някой да е "играл" по мъжката и да е направил луфт. 

Пак казвам ....... това е само неангажиращи мнения с цел да ти помогна....😉

 

Поздрави и да пишеш какво е станало!

 

 

Редактирано от VTEC
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Bizzito написа:

Здравейте,

 

Някой ремонтирал ли е фар на CR-V III?

Десния ми фар някак е пропаднал вътрешно. 

 

Видео:

 

https://1drv.ms/v/s!Aj6p8PQOUustsk0XKlRQEDHnbKn_?e=IXsEhr

 

Лесно ли се сваля и разглобява. Някой със същия проблем?

Този фар е за автоматично регулиране,ако колата няма такова (кантар  на носачите и машинка на фара) значи е слаган допълнително към това купе.Нищо не можеш да направиш.Дори и да го регулирате ръчно (трябва да може)той ще продължи да си играе по паветата.Нека някой колега с автоматично регулиране на фаровете да качи снимка от вътрешната страна на фара да видиш за какво ти говоря.

Колега имаш егати късмета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Много е късо клипчето и не можах да видя хубаво, но като че ли ти липсва машинката за нивото на фаровете.Намира се на самият фар.Имам едни резервни без машинката по същия начин се мърдат.

 

Редактирано от sredez403

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@VTEC Да има следи от ремонти. Бронята е сменяна. Благодаря за изчерпателните насоки.

 

@Митко Йотов Имаш предвид адаптивни светлини ли? Ако да, изобщо не ми прилича на такъв и не правя разлика с другия, освен, че рефлекторите са пропаднали и мърдат. Ръчната му регулировка не работи, както и не реагира не ел управлението за вдигане и сваляне.

 

@sredez403  Утре ще направя снимки. Благодаря!

Редактирано от Bizzito
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те не са точно адаптивни, да речем полуадаптивни, мърдат само по вертикала. Има едни машинки на задните носачи дето определя. колко на горе или надолу да се предвижат.

Явно наистина може и да е сменен, както колегата каза.

Ще бъде сигурно като го свалиш, аз утре мога да ти снимам моя който е "полуадаптивен" за да прецениш дали има разлика

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радо82 написа:

Ами те не са точно адаптивни, да речем полуадаптивни, мърдат само по вертикала. Има едни машинки на задните носачи дето определя. колко на горе или надолу да се предвижат.

Явно наистина може и да е сменен, както колегата каза.

Ще бъде сигурно като го свалиш, аз утре мога да ти снимам моя който е "полуадаптивен" за да прецениш дали има разлика

Първо да снима фара да се види дали е там машинката.Ако е няма,няма смисъл да сваля фара преди да си намери такава.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Bizzito написа:

@VTEC Да има следи от ремонти. Бронята е сменяна. Благодаря за изчерпателните насоки.

 

@Митко Йотов Имаш предвид адаптивни светлини ли? Ако да, изобщо не ми прилича на такъв и не правя разлика с другия, освен, че рефлекторите са пропаднали и мърдат. Ръчната му регулировка не работи, както и не реагира не ел управлението за вдигане и сваляне.

 

@sredez403  Утре ще направя снимки. Благодаря!

 

Не.Нямам това на предвид.

Фарове които се регулират автоматично така трябва да им мърда рефлектора.

Колега трябва да си по детайлен,че така на бързо и с тази ръка не може да се прецени точно.Може и да грешим.

Виж си захвата на  двата фара дали е еднакъв от към рефлектора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето снимките колеги. Дано са добре.

Качвам ги по двойки за по-лесно. Гледайки колата отпред. Горрна снимка - Ляв фар. Долна снимка - Десен фар.

Последната снимка я качвам заради означенията. Доколкото знам ако е слжен фар от десен волан кола не е ок, заради обратното движение. По тези ознчачения може ли да се разбере дали не са различни фаровете.

 

 

 

 

Image 2.jpg

Image 3.jpg

 

Image 5.jpg

Image 6.jpg

Image 7.jpg

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лупата на късите светлини сменя ли се? Моята е пукната на две и не насочва светлината на пътя, а и кой знае как ме псуват хората които карат срещу мен. Или просто да си купя от друга фар и да го сменя?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Insolense написа:

Лупата на късите светлини сменя ли се? Моята е пукната на две и не насочва светлината на пътя, а и кой знае как ме псуват хората които карат срещу мен. Или просто да си купя от друга фар и да го сменя?!?

Лупата се сменя, аз имам от Акорд. Нека знаещите да кажат дали са еднакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Insolense  как реши проблема с лупата и аз имам пукната лупа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой рециклирал ли е успешно фарове? Моите са с автоматично регулиране. При мен единствения проблем е, че лупите са доста потъмнели, сложих лед крушки и се вижда по добре от ксенона, но има още какво да се желае...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента съм дал за рециклиране едни фарове от друга марка автомобил, които са в окаяно състояние. Надявам се до края на седмицата да успея да ги взема и тогава ще мога да кажа какъв е резултата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...