Jump to content
Васил Димитров

Въпрос за радио и CD

Recommended Posts

Привет на всички с един въпрос към знаещите!

Автомобила е honda accord 7,2008 год.

От известно време както си свири диска без намеса от моя страна се прехвърля на радио.В последно време и радиото започна само да се прехвърля на диска.

Не че е болка за умиране,но е неприятно точно в момент,в който си се развеселил да ти секне избраната музичка.

Има ли лек това и ако отговора е да какъв е той?

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, Васил Димитров написа:

 

-------- точно в момент,в който си се развеселил да ти секне избраната музичка.

Има ли лек това и ако отговора е да какъв е той?

 

Известно е, че Хонда диск устройството не понася чалга, за това преминава на радио. После то поверява пак диска, дали си го сменил... 🙂

Иначе сериозно- не си спомням дали има бутон за превключване CD/Радио, защото не ползвам CD. Aко има, може той да прави случайни контакти. (това теоретично)

Другият по-вероятен вариант- в дисковото устройство трябва да има микро ключе, което при вкарване на диск се превключва на CD, при изваждането му- на радио. То може да прави проблем...

Редактирано от JapCar
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще отговоря на иронията така:

Не слушам чалга и в дисковото устройство не е влизал диск с чалга музика!

Ясно съм описал,че смяната от радио към CD и обрстното се случва в произволен момент,без да вадя или слагам диск.

Благодаря!

P.S. Човек не може ли да се весели и да е в настроение на музика различна от чалга?

Оценявам дискретният намек,но не съм чалгар!

Редактирано от Васил Димитров
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата нямаше предвид, че слагаш диск, а че микроключето се самоактивира, ако се е развалило. 

За жалост няма как да помогна, понеже купих колата с развален чейнджър, но и двата съвета на колегата са валидни. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Васил Димитров написа:

 

P.S. Човек не може ли да се весели и да е в настроение на музика различна от чалга?

Оценявам дискретният намек,но не съм чалгар!

Всички разбраха, че колегата се шегува. Важното е да сме весели, макар че времето е мрачно:D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 7 часа, Васил Димитров написа:

Оценявам дискретният намек,но не съм чалгар!

 

Офтопик:

Вкарай малко чувство за хумор...Не ме разбра, не е ирония/намек, а опит за подигравка с чалгарите...за жалост това е част от културата на значителна част от младежта...А при подобни намеци, обикновено отговорът е- Ти ли ШЪ ми казваш КВА музика да слушам? (където може е на шльокавица) 🙂

Таа, сори, не ме разбра, от твоята порода съм...

А за проблемът, ако някой се сеща друго, нека каже. Когато сложиш диск, някъде вътре нещо натиска микро ключе за да превключи електрониката в CD режим. Без диск ключето е в Радио режим, но може произволно (при  тръскане) да си сменя контактите...

PS. Сега съм в Париж, та съм на друга вълна...

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ядове,не съм се засегнал.

Просто и аз органически не понасям чалга,както може би и хората,които харесват такава музика не харесват моята.

Никого не упреквам,въпрос на личен избор и манталитет е!

Тъй като чалгата е болезнена тема и за мен,ще споделя, че успокоението ми е,че поне е с бг.произход и младото поколение слуша бг.музика било то и чалга!

Та сега много се отплеснах!

Има ли решение описания проблем(не с чалгата,той е дълбоко вкоренен),а с CD и радиото или решението е смяна на същото?

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за което говориш, аз мисля че не е проблем на радиото, а некоректно използване на специалната радио честота, която е предвидена да дава важна информация, свързана с пътната обстановка. Ако изключиш тази функция ¨TA¨, не би трябвало да ти сменя от ЦД на радио.

  • Нагоре 2
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно от там да е визираният проблем, което значи че няма проблем. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Васил Димитров написа:

Има ли решение описания проблем с CD и радиото или решението е смяна на същото?

Благодаря!

Е, смяна след като някой разбиращ го отвори и провери хипотезите, но наистина споменатото от колегите за изключване на споменатата функция също е възможна причина, за това първо провери нея...

За чалгата положението е трагично, но да не разлайваме кучетата, не му е тук мястото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Ви благодаря!

Аз изобщо не знаех за какво е това копче.

Утре ще проверя дали е активирана тази функция и ще пиша.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

Функцията " ТА"беше активирана!

Наистина никога нямаше да се сетя,че може да е от нея,а и никога не съм знаел какво значи това.

Надявам се занапред да не се случва това "прехвърляне".

Много благодаря на отзовалите се за вещото мнение!

С най-добри пожелания!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В БГ Акордите не идват ли си с книжка на какъв да е език? Вероятно и онлайн ръководства (PDF) за експлоатация има, не знам, защото при мен си има книжка... Когато купя кола, с кеф я преглеждам, поне да знам какво има...

Вярно е, че по БГ манталитет по въпроса,

правилото за каква да е техника е- Ръчкаш всички копчета и ако не се справиш, тогава чети ръководството... :)

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължава да следя темата и отново благодаря на включилите се в нея!

Вярно е че при документите имам няколко книжки за експлоатация, между които сигурно е и тази с инструкции за радиото,но си признавам, че не съм си правил труда да ги преглеждам и превеждам.

За какво да си губя времето като Вие сте една отзивчива енциклопедия?

Благодаря Ви отново!

Колега ogi28b какво да чета,няма линк?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилагам изгледа на страницата:

 

972722108_Annotation2019-06-11112115.thumb.png.16ceea42c8d0e98097a21065a5ae8b4b.png

 

Ако не я виждаш по този начин, сигнализирай на екипа на форума, за да проверят за неизправности. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...