Jump to content
mytanta

Дизел на газ

Recommended Posts

Колеги някой правил ли е тази гимнастика,положителни и отрицателни страни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този  @batzerga колега преди пишеше за 7 Сивик дизел + газова уредба, в тези теми:

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз знам само положителни: харчи по-малко и върви повече. Общо взето принципа на работа е като бензин с течна фаза. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повишената температура от изгарянето на газта може ли да прецака двигателя,а намаленото мазане и помпата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел на газ това ми звучи като уйски с айрян.Пълен абсурда да си вземеш дизел и да го газифицираш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече правят и то от години.увеличава се мощта и намалява разхода.някъде имаше тема за това.мисля че автора пишеше че има смисъл само за извънградско каране.газта се връзваше към въздушния филтър,но може и да бъркам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бусове и камиончета чист дизел, знам, че слагат метанови уредби, просто за да увеличат мощността им. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не толкова за увеличаване на мощността, колкото от екологична гледна точка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли някой със скапал се Форт транзит, дето няма сила да дърпа натовареното, го интересува екологията, и за това да монтира уредба. Там ( при бусовете) е заради допълнителната мощност, при леките автомобили на бензин се монтира газова заради по-евтиното гориво. Освен колегата от първия пост, който отбелязах, друг случай не знам за монтирана газова на лек автомобил дизел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правили  сме 5-6 коли с обикновенна газова дизел+пропан бутан, без да претендираме , че сме разбирачи на тази технология.По-скоро експериментално.Ефекта във вървежа е все едно слагаш чип.Икономия около15-20%.Иначе признат майстор е този в Луковит , но вече е на възраст и не му се занимава.За сметка на това никога не е отказвал да помогне със съвет.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, KRING написа:

.Иначе признат майстор е този в Луковит , но вече е на възраст и не му се занимава.За сметка на това никога не е отказвал да помогне със съвет.

Всеки един стар майстор, който добре познава какво е вакумен изпарител може да го направи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтажа е лесен , настройката и начина на управление включването на газта са специфични!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, vespa написа:

Всеки един стар майстор, който добре познава какво е вакумен изпарител може да го направи. 

А с вакуумен изпарител става ли на комън-рейл успешно,без да се скапе мотора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С вакумен изпарител въобще не става.Трябва електрически .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел с газова са 2 вида, по интересната е с метан при която дизела е да кажем 40% там икономията е съществена и екологията също но и цената също по спомен например 2500лв.

Другия вид където май е като агу много често се ползва при джипове за повече мощност икономията която е от пълното изгаряне на дизела, газта може да е и метан но не знам дали няма опасност от повишаване на температурата на горене при втория вид ако не се настройка и количеството нафта

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...