Jump to content
dusiko

Ламбда сонда, Accord, F20B6 - мнение

Recommended Posts

Колеги търся ламбда сонда която се намира след катализатора за Хонда Акорд с двигател F20B6. В нета намерих това , моля за мнение.

https://www.avtochastionline24.bg/honda/accord-vi-cg-ck/10027/10148/lambda_soenda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам нито една да става за твоя акорд в този сайт! Погледни в този сайт! http://japancars.ru/catalogs 

Вьведи VIN-na и виж какьв ОЕМ номер има оригиналната сонда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих правил експеримент с не оригинална ламбда сонда за този мотор специално (F20B6).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предната е със сигурност само оригинална. От задната (за която пита колегата) не съм патил и нямам впечатления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.06.2019 г. at 17:59, dusiko написа:

Колеги търся ламбда сонда която се намира след катализатора за Хонда Акорд с двигател F20B6. В нета намерих това , моля за мнение.

 

Здравейте колеги, колега dusiko, моя опит показва, че не става със заместители, карам същата и съм се сблъсквал с този проблем.

Една от колите беше със DENSO, но заместител, постоянно светеше чека, казаха ми, че имали различно съпротивление и дават голяма разлика в параметрите. Не пробвай със заместители,аз сложих оригинална втора ръка от познат, и всички ядове приключиха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не остане някой с грешно впечатление, че само оригинални сонди стават за мотора, искам да напомня от една друга тема, че специално за първа сонда (не тази която се търси в тази тема), има работеща алтернатива, която при мен работи вече без проблем 50 000 км. Това е Денсо DOX-1452. Ще ми е интересно дали ще се намери алтернатива и за търсената сонда в тази тема. Успех!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега имах подобен проблем след като махнах катализатора сметка ще грешка за тази сонда.проблема реших с преход който се завива на мястото та сондата а тя се завива в него.Та този преход и с дължина около 4-5см.и с стеснен отвор около 4-5мм. И вече 5000км.грешка не сметка.

Сложи ми го човек който се занимава с гърнета а иначе за първата сонда трябва само оригинална пробвах заместител и универсална и не става 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...