Jump to content
JunkieXL

Пропка за оттичане при капачката на резервоара

Recommended Posts

Така и не успях да открия от къде влиза вода в багажника под корите зад калниците. За което исках да попитам някой знае ли къде се оттича пропката при капачката на резервоара. 

Защото след обилните валежи пак имах вода под корта зад левия калник а като разглобих всичко и пръсках с водоструйка нищо не се напълни. При автомивки нищо не се пълни само при обилен валеж и то само там. Гледах около стоповете всичко е добре. 

Незнам да не са запушени някакви пропки под калниците/броните отдолу и да се пълни ама пак незнам от къде ще влезне тази вода. 

Затова видях че до капачката на резервоара има една като пропка да се изтича водата ако някой знае къде се оттича за да проверя да не е запушена тя или да не влиза от там някаде. 

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виж подкалниците, където са заварени за самите калници. Аз навремето имах дупка там и чак след 3 месеца разбрах. Оказа се че дупката е от горната срана и на автомивката няма как да влезе вода от там. Но като е мокро и караш, гумата хвърля вода там и от там се пълнеше. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли да си личи като сваля корите на багажника и да се види от къде е. Или да сваля задните гуми и да търся пукнатина?

защото като свалих корите на багажника нямаше нищо по дъното. 

И как го реши този проблем ти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре е да погледнеш и под калника и под корите. Иначе аз невремето го реших с марля някакво водоустойчиво лепило и парченца от шкурка. Седем години изкара без да пропусне. Така и продадох колата. Дупката не беше малка и се оказа че е прогнило от некачествен ремонт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Аз гледах. Ама няма нищо. Ще го мисля

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдолу няма никакви проблеми. Единственото което ми казаха е че може нещо да се пълни бронята и да не се оттича. След което през страничните “нещо като въздушни клапи” в двата края да влиза водата и ще проверят това. 

Дали има такава възжност според вас. 

Или накрая ще се окаже ще проблема няма решение ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес майстора ми каза, че е видял да е мокро около стопа, след това го е свалил и е сложил някакво уплътнение около него (там където контактува с калника). сега смята, че всичко ще е наред. надявам се да няма проблеми наистина, ако има ми каза да мислим нещо с което да го уплътни, а  аз се чудя дали не би трябвало да си има фабрично уплътнение и ако има да поръчам нови, явно тези вече са стари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...