Jump to content
Fresh1974

Товар на покрива на FR-V

Recommended Posts

Привет колеги,

 

Въпрос: попадал ли е някой на данни за максималния товар върху надлъжните греди на FR-V?

 

Не можах да намеря такова инфо в книжката на колата. Производителите на греди, багажници и прочее неща за покриви дават товара който може да бъде поет от тяхното изделие, като обикновенно завършват изречението  ... "depending on the vehicles recommendations" ...

 

Единственото което намерих беше от шведите - https://www.car.info/en-se/honda/fr-v/fr-v-285615/specs  - и то никак не ми хареса: целта е да се качат 4 велосипеда върху колата.... А 4 + стойките за тях надминават това число...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,

Не знам дали ти е попадал този PDF. На 331 страница има инфо, което може да ти е полезно.

FRV-07-ENG.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е Owners Manual-a на колата, обаче там има само вертикалното натоварване на теглича.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчеха ходих да взема от Бултрако удостоверението за съответствие на екологична категория на прясно внесеното FR-V, 1.8 бензин, автомат. Заедно с удостоверението дадоха и подпечатано копие на Сертификата за съответствие ("EC Certificate of Conformity").

 

Във втория документ има отделни точки:
„16. Максимален допустим товар на покрива: 55 кг.“

("16. Maximum permissible roof load: 55 kg")

и

„50. (Допълнителни) Забележки:

Алтернативен товар на покрива с надлъжни греди: 80 (кг.)

("50. Remarks:

Alternative roof load with roof rail: 80")

EC_Conformity_Honda_FR-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги,

 

Значи се теорията казва че ако няма надлъжни греди - 55 кг, ако има 80 кг. Това е екстра да се знае.

 

Аз се престраших (под натиска на жената разбира се) и вече имам 2 екскурзии (София/Боровец и София/Белмекен) по пътища пълни със завои,  натоварен с 3 велосипеда на покрива - общо всичко 58+ кг: имам надлъжни греди, върху тях 2 напречни от правоъгълен профил 40х20х2 мм, върху тях 2хThule 532, 1xThule 598, 3х26" велосипеда 11, 15 и 18 кг...

 

Без резки маневри, скорости до 110 км/ч (моментно), всичко мина спокойно, нез скърцане, пукане и проблеми....

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Със закъснение, но молбата ми е да ме ориентирате за напречените греди. Thule и подобни са ми скъпи. Дайте някаква идея. И още една молба, ако може да ми кажете според вас колко е разстоянието между надлъжните греди в предната и в задната част?

Благодаря предварително!

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...