Jump to content
Bizzito

Верига CR-V III 2009 дизел

Recommended Posts

при откачен ремък има ли ги всички тези шумове ?

преди 2 минути, Радо82 написа:

при откачен ремък има ли ги всички тези шумове ?

За виенето, което се чува най-отчетливо на клиповете знам че си го има при откачен ремък. За другите не са слушали майсторите, но като цяло казаха, че няма разлика.

Между другото турото откъде взема движение? На пистовия ли е?

Posted (edited)

пратих ти клипчето на един мой приятел, той залага на маслена помпа

работи в сервиз на Нисан Лион Франция

Разходи се до Бултрако Варна за да я диагностицират 

Edited by Радо82
  • Like 1

Posted (edited)

Ето ти един проблем когато е сложена добавка,може би при теб е станал обратния ефект,сменил си маслото отмил си добавката и ето виене.

Edited by CARPERA
  • Like 1

Преди 4 часа, Bizzito написа:

.........Между другото турото откъде взема движение? На пистовия ли е?

Сериозно ли питаш турбото от къде взема движение или се майтапиш. 😄

• Like 1

Типичния звук,появяващ се след смяна на веригите - както ти казах получава се при 70/80% при тези които са сменявали вериги.

Този звук, най-вероятно е накарал предишния собственик, да се раздели с колата.

Оригинален ОЕМ комплект няма и не се предлага. Всичките 12 или 13 елементи за пълна смяна, се поръчват отделно за да се събере целия комплект. 

Както ти казах, няма конкретен отговор, от какво се получава този звук. Имаше и колеги, които са извършвали този ремонт в Бултрако, но и при тях се е получило същото. Според Бултрако, нямало проблем. 

Аз за мен си имам някакво виждане, но пак е само предположение и няма смисъл да го коментирам сега , а евентуално след като направя тази процедура, която я планирам за другата година  за едното СРВ.

Преди 7 часа, Bizzito написа:

За виенето, което се чува най-отчетливо на клиповете знам че си го има при откачен ремък. За другите не са слушали майсторите, но като цяло казаха, че няма разлика.

Между другото турбото откъде взема движение? На пистовия ли е?

Един съвет колега,без да се обиждаш. - Не пипай нищо в коша.Ама нищо значи нищо! Това е дизел и то турбиниран и няма много общо с бензинов атмосферен мотор.

• Like 1

Posted (edited)
Преди 4 часа, mccoy написа:

Сериозно ли питаш турбото от къде взема движение или се майтапиш. 😄

Да това беше тъпо. Изобщо не помислих. :D

Към другите колеги, не знам как приемате такива звуци за нормални. Като слушам другите дизели как пеят имам чувството че моя е за кофата. Този път хонда нещо са се поизложили май. Да, върви добре, динамиката му е добра сигурно ама....

Пак казвам, гледах друга кола със същия двигател и е ок. Звука няма нищо общо с моята, а май е на доста повече км. Пак със сменена верига.

Edited by Bizzito

Преди 1 час, Bizzito написа:

Да това беше тъпо. Изобщо не помислих. :D

ОК.:thumbs1:   Правя и аз редакция.

Ми не са нормални и едва ли някой би трябвало да ги приема.Няма лошо това да искаш колата да ти е топ,щеше да е лошо другото.

Няма да забравя преди няколко години как изсипах един мотор на земята заради една дюза.Но ти не споменаваш за никакви сериозни  вибрации.

Дизела трябва да работи леко,спокойно и с леко почукване което идва от комънрейла.Не трябва да има никакво виене,стържене,хлопане и тресене.

• Like 1

Здравейте отново, 

Според вас при смяна на маховик има ли шанс да изчезне някой от паразитните звуци. От чисто любопитство питам в момента. Така или иначе ще се сменя. 

Може би някой който, който е сменял може да сподели дали дали е имало смяна на звука ма двигателя :)

На 8.06.2019 г. at 9:51, Митко Йотов написа:

......Дизела трябва да работи леко,спокойно и с леко почукване което идва от комънрейла.....

Мите, това не е атмосферен двигател, или помпа-дюза, затова удебеленото е излишно, за комънрейла.

Преди 2 часа, Bizzito написа:

.....Според вас при смяна на маховик има ли шанс да изчезне някой от паразитните звуци......

Има шанс -  ама сега слушай звуците, за да усетиш после разликата (нали казваш: "че така или иначе ще се сменя ")

п.п. Сменявал съм целия комплект.

Определено, откакто съм я взел не съм пускал музика. Само слушам двигателя :)

То и аз ще сменям комплект, въпреки, че съединителя е сменян преди 30-тина хиляди.

Надявам се поне металическия вук да изчезне. Ще споделя.

Малко ъпдейт, след смяна на демпферната шайба на коляновия вал двигателя малко утихна. Изчезна един от най-притеснителните шумове. Неравномерния металически звук, който най-много ме притесняваше. Сега отчетливо се чува ромоленето на веригата, но не е толкова силно като клипчето от @Радо82 . Няма чаткания, звукът и е равномерен. Вибрациите също намаляха и сега на преден план излиза смяна на веригата, а след това съединител и маховик.