Jump to content
hrisimow

Закупуване на автомобил втора ръка от Румъния

Recommended Posts

Здравейте,

 

Някой от вас има ли реален опит със закупуването на употребяван автомобил от Румъния? Във форума има доста добри постове с изчерпателни обяснения относно процедурата при вноса на употребявани коли от по-известните дестинации, като Швейцария, Германия и т.н., както и характерните особености/тънкости за съответната държава. За румънския пазар, който не е от известните такива за внос, не намерих споделен практически опит, дори и в други форуми. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

Ех, едно време си бях харесал един Прелюд до Крайова, ама си спомням, че тогава Бранко ме разубеди ...

Не си спомням доводите, но беше убедителен. :D

  • Благодаря 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако доводите са били свързани със самия екземпляр, значи няма нищо обезпокояващо. Обаче, ако са се отнасяли към процедурата за внос от Румъния, значи си има някакви подводни камъни за които трябва да се внимава и знае. Дано се включат и споделят още хора преминали през този неутъпкан път.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, по-скоро с административната част нещо.

@Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди няколко години пътувах в командировки в Румъния. Предимно в дунавската част.

Направи ми впечатление, колко много коли с българска регистрация срещах по техните пътища.

Оказа се, че румънците си купуват коли от България и ги регистрират тук. Понеже у нас еко-таксата и др. такси са много по-ниски от колкото в Румъния.

С това мога да помогна...

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моята си я вкарах от Румъния преди 5 години. С тази разлика, че колата я взех от представителство, което я беше изкупило и ми я продадоха с фактура, договор и всички необходими документи. Не съм имам никакви проблеми при регистрацията. Но ако си харесал нещо от частно лице, не мога да споделя опит. Само помня, че нямат задължителен нотариус. Подготвяте си сами договор, като се правеше и в общината нещо.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...