Jump to content
digunan

Възможно ли е изключване на автоматичното заключване, ако не се отвори врата след 30 сек.

Recommended Posts

Здравейте, колите ни имат функция, когато се отключи с оригиналното дистанционно и не се отвори врата в рамките на 30 сек, да се заключват автоматично сами. Има ли възможност тази функция да бъде деактивирана (че заради нея преди два дни си заключих ключа и дистанционното в колата - добре че бях само на 20 км от втория комплект ключове)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще следя темата и аз,оставали са ми ключовете вътре но добре че задния прозорец се се случва да е отворен и се разминавам.А аз даже нямам и резервен ключ :D(все се каня да си правя)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Били споделил как така си заключи ключовете, заради тази функция, за да знаем да внимаваме. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да си го обясня. :D

 

Отключваш, обаче не отваряш врата и след 30 секунди колата се е заключила пак.

Как успя тогава да си заключиш ключа и дистанционното вътре без да си отварял врата?

  • Благодаря 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.civicforums.com/forums/367-exterior/346112-disable-30-second-auto-lock.html

 

Ето един, който е успял да направи същото. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, dindin написа:

И аз не мога да си го обясня. :D

 

Отключваш, обаче не отваряш врата и след 30 секунди колата се е заключила пак.

Как успя тогава да си заключиш ключа и дистанционното вътре без да си отварял врата?

 

Много лесно. Няма кой да ни оправи бутона на колонката и не отчита че сме отворили вратата. 

 

" Всичко си беше добре и си работеше. Как може да се счупи? "

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дефакто точно това може да се случи отключва влизаш в колата и оставяш ключовете че си  се сетил нещо  излизаш.

Ако не работи бутона на шофьорската врата,който изпраща сигнал на алармата, за алармата не е отворена врата и те заключва след 30 сек.

Навярно колегата не обяснил точно как е станало.

Ето за тези бутони ключове говоря, на всяка врата регистриращи затварянето и отварянето и.

20190523_151349.thumb.jpg.3ee72644322600755b47ea9d9356610a.jpg

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 2 часа, Rakeem написа:

Били споделил как така си заключи ключовете, заради тази функция, за да знаем да внимаваме. 

Отключих колата, но вратите не ги отворих - сетих се че имам работа в багажника, отворих и задното стъклото с дистанционното без да отварям задния капак, зарових се в багажника нещо, като оставих ключовете в багажника, през това време вратите се заключиха, на което аз не обърнах внимание и като затворих стъклото всичко остана заключено. Това беше - излиза че има как да се случи при напълно изправни ключета - явно задното стъкло не се отчита от системата.

Редактирано от digunan
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ключето се намира отстрани на вратата задната не на стъклото. Явно стъклото не е включено в системата на алармата.Важно е на всеки палец на ключето има гумени капачета  трябва да са налични и 5 те за да действат всички ключове.

За това говоря

 

 

20190523_162908.jpg

Добър алармаджия може да изключи тази опция 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да - съгласен съм - никъде не казвам, че на задното стъкло има ключе - точно обратното- заради това че няма успях да си заключа ключовете - явно не са преценили навремето ситуация като моята :). Просто обясних механизма, защото колеги по-горе се чудеха как е възможно да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен става по същия начин,и аз като отключа но не отворя врата а само стъклото и хвърлям ключовете в багажника и хоп белята готова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За да няма гафове, аз държа ключовете или на таблото (функцията не работи така) или в джоба/ръката. Гледам да няма никакво хвърляне на ключовете в багажника или по седалки.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно и аз направих този номер - отворих предния капак да проверя нивото на маслото и хвърлих ключовете на предната седалка...

И след мен се чу щрак и останах на вън със вирнат преден капак - голяма псувня отнесе ключа...

Надигнах с голямата отверка предната врата и със една тел с кука бръкнах покрай уплътнението и издърпах лостчето на ключалката...

Ще ходя на ключар - тези дни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да намеря ключар - нямат заготовки за ЦРВ...

Някой у форума може ли да помогне...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...