Jump to content
ogi28b

За културата на българските шофьори

Recommended Posts

@ceco_accord , казвал съм го не веднъж - много е важно да знаеш, какво караш и, как да го караш.

Не помня, кой, може и ти да беше казал, че (перефразирам) когато правиш глупости, другите не трябва да се усетят, че си направил глупост, т.е. да осъзнаят, че си направил нещо опасно, когато опасността вече е минало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е свързано с "глупостите", а принципно за движението сред околните.

Постулатът ми е: "Да нямат нужда и време за реакция".

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофирането е въпрос на култура и огромна доза доверие между водачите.

Културата е въпрос на възпитание и емпатия, но доверието е друга бира и без него е трудно.

Доверие че всеки насрещно движещ се е "на мястото си" и в кондиция, а не примерно да му мрънка жената на главата, или да си рови в телефона.

Доверие, че МПС-то му е в изправност и няма да се откачи някое колело, като се разминавате - случвало ми се е.

Доверие, че нощем не вози необозначен товар стърчащ метър в твоята лента - случвало ми се е.

Доверие, че си е махнал снега от покрива на прицепа и няма да ти падне част от него на предния капак - случвало ми се е.

Доверие / доверие / доверие - иначе психясваш! Имаш си 1 на ум и караш.

Емпатията те кара да не причиняваш неудачи на околните, а бързината е за да не оставяш възможност на плашливите да се стреснат и да причинят колизии.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.12.2020 г. at 8:11, ceco_accord написа:

Понякога се налага.  :)

Е да де, ама то човек като не кара/не може така как да знае защо се налага!? Но сечено да ти направи е пръв винаги. И си правят кеф даже казват. Не е попадал на правилния екземпляр, да му види г..а тогава какво е кеф...😆

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофирането сред околните си е вид общуване. Ако агресивно навлизаш в "нечие пространство", човекът може да "излезе от агнешката си кожа" и да покаже "вълчите си нрави".

Ако някой си прави кеф от такива ситуации, или егото му е накърнено, проблемите му са другаде, а разискването им е за други (мед. компетентни) лица.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://dnes.dir.bg/ruse/zapaliha-avtomobil-v-tsentara-na-ruse-snimki

Някой колега е изгорял! 

Наскоро и във Велико Търново имаше случай с вандализъм заради паркоместа! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти. Нещо някои са имали вземане / даване. Язък, отиде си още един 8-мак. :(

Дизелчето под капака е непокътнато, брони, светлини, калници, гуми/джанти и те са ок, а вероятно и доста други неща освен интериора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес 1 чичак ми се лепна за багажника и не мърда от там. Аз искам да си карам със 110 по шосето, а на него му е явно бавно.

Дадох му път, да плива със ФауВе-то Шаран. Аз риба ли съм, или цаца. 😄

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързал е, щото то това парно няма. Сложи си стикер спазвай дистанция освен...😀

  • Хаха 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позна - беше дизел, а чичака се бе опаковал, като за полярния кръг.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизам в квартална улица! В ляво паркирани коли, моето платно свободно!

Стигам до средата и едно такси бързо влиза в улицата и спира пред мен!

Една нагла лелка с очила ми сочи в ляво да мина, за да може тя да си кара направо в моята лента!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипчетата на колегата са достатъчно красноречиви за културата на нашенеца. По улиците ни  по-силния и нахалния пИчели!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид, че "колегата" показва своята ниска култура, да, красноречиви са.

Не съм ги гледал всички, само първите два - "2019 06 27" и "I oshte". Абсолютно неразумно и нагло каране от страна на снимащия.

 

И не ми казвайте, че снимащия кара така, защото е принуден от останалите неадекватници.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Krasi-mir написа:

Ако имаш предвид, че "колегата" показва своята ниска култура, да, красноречиви са.

Този е от тези с клаксоните...📣,всеки им пречи,ама те самите не разбират,че са за дърво:bash:!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горния коментар бе точно в целта. До този момент не му бях гледал изпълненията на тоя юнак, просто клиент ми го показа на телефона си и се възмущаваше как все още органа не се е самосезирал, при положение че има доста материал....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак до наща 100лица. Трафик, ама хората културни някак - няма ексцесии.

На връщане (след Новачене) застигам едно А6, а пред него Сценик азстигнал 1 ТИР. Пред него подозрително много място, а по-напред други тирове и коли. Почва проходът, насрещен трафик, непрекъсната ЖЪЛТА линия - трасето е в ремонт. Колоната стоически се е подготвила за следващите 30-тина км до Мездра.

Иии, застига ме 1 врачански галфон с багажник (ФВ Бора) и веднага се пробва. Бих му ляв мигач - не отказва се, а види напрет че е гужва. Стъпих с левите гуми в насрещното.

Сега, може да не съм прав (бях си седнал), че не му дадох да къди пред мен, но ча па толко толерантен не съм, а и като гледам как му пийваше сосеца на тва немче, може и да съм му поодложил бозата в мотора. Седнал вътре некъв младок и се пъне да стигне по-рано на небето. Е, бива ли така? Сигурно не знае че самоубийците не попадат в рая.

Напред има няколко места за изпреварване и при липса на насрещни, отмалих от колоната, та чак го бях забравил, ама преди Враца (половин час по-късно) па ме застига и така са е засилил, че по погрешка изпревари и колата преди мен. После я пусна и застана пред носа ми, точни 200 метра преди отклонението на което трябваше да отбива за на майната си. :) Доказа си че е мъж!

И после, щели сме да се оправим! На тая дръжава и требе гражданска война, ама със селения нема къ а стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да напомня за новите "тарифи", а дали ще ни превъзпитат е друг въпрос?

 

Пълен ценоразпис на завишените санкции за нарушенията на шофьорите.

Превишена скорост

В населени места за превишаване с:

10 км/ч – глоба 20 лв.;

от 11 до 20 км/ч – глоба 50 лв.;

от 21 до 30 км/ч – глоба 100 лв и отнемане на 2 контролни точки;

от 31 до 40 км/ч – глоба 400 лв и 6 точки;

над 40 км/ч – глоба 600 лв и 12 точки;

над 50 км/ч – глоба 700 лв, за всеки следващи 5 км/ч превишаване над 50 км/ч глобата се увеличава с 50 лв и три месеца без книжка и 16 точки.

Извън населено място за превишаване с:

10 км/ч – глоба 20 лв.;

от 11 до 20 км/ч – глоба 50 лв.;

от 21 до 30 км/ч – глоба 100 лв, и отнемане на 2 контролни точки;

от 31 до 40 км/ч – глоба 300 лв и 6 точки;

от 41 до 50 км/ч – глоба 400 лв и 12 точки;

над 50 км/ч – глоба 600 лв, за всеки следващи 5 км/ч превишаване над 50 км/ч глобата се увеличава с 50 лв и 16 точки.

Паркиране

Паркиране на място за инвалиди, без водачът да има това право – глоба 200 лв.

Паркиране в паркове, градини, детски площадки, площи, предназначени само за пешеходци, и на тротоари – глоба от 50 до 200 лв.

Паркиране в зоната на пешеходна пътека – глоба 50 лева и 3 контролни точки.

Престоява или паркира като втори ред в активна лента за движение – глоба 50 лева и 4 точки.

Паркиране на спирка – глоба от 20 до 150 лева и 3 контролни точки.

Неправилно паркиране – 20 лева.

Без винетка

Лек автомобил – 300 лева.

Превозно средство за превоз на пътници с 8 места, без мястото на водача – 600 лв.

Превозно средство, предназначено за превоз на пътници с повече от 8 места за сядане, камиони с допустима максимална маса 12 или повече тона – 1500 лв.

Камион с две и повече оси с технически допустима максимална маса 12 или повече тона – 3000 лв.

Маневри и разположение на пътното платно

Неправилно престояване – глоба 20 лева.

Нарушение на правилата за разположение на превозно средство върху платното за движение – глоба 20 лева.

Нарушава правилата за движение назад – глоба 20 лева.

Неправилно престояване – глоба 50 лева.

Движение в BUS лента – глоба 50 лева.

Каране по релси и нарушаване на правилата за преминаване през железопътен прелез – глоба от 20 до 150 лв и 4 контролни точки.

Необозначено спряло на платното превозно средство – глоба 150 лв и 6 точки.

Неосигуряване на преминаване на превозно средство със специален режим на движение – глоба 150 лева и 6 контролни точки.

Каране в насрещното по автомагистрала и скоростен път – без книжка за срок от три месеца и глоба 1000 лв. При повторно нарушение половин години без книжка и глоба 4000 лв.

Неспазване на знаци

Не спира на знак STOP – глоба 20 лева и глоба 7 точки.

Неправилно включване в движението, неправилно престрояване, неправилно изпреварване, не спазване на предимството – глоба 20 лева.

Навлиза след знак, забраняващ влизането на съответното пътно превозно средство, или се движи в забранената посока на еднопосочен път – глоба 30 лева.

Неправилно изпреварване без опасност за движението – глоба 30 лева и 4 точки.

Не спазване светлинните сигнали на пътните светофари и сигналите на регулировчика – глоба 50 лева и 4 точки.

Неспазване на пътни знаци, пътната маркировка и другите средства за сигнализиране, правилата за предимство, за разминаване, за изпреварване или за заобикаляне, ако от това е създадена непосредствена опасност за движението – глоба 150 лева и 6 контролни точки.

Преминаване на червен сигнал на светофара – 100 лева и 10 контролни точки. При повторно нарушение глобата е 200 лева и книжката се взима за месец.

Не осигурява предимство, когато преминава през пешеходна пътека – глоба 100 лева. При повторно нарушение глобата е 200 лева и книжката се взима за месец.

Катастрофа

Катастрофа заради движение с несъобразена скорост и неспазване на дистанция – глоба до 200 лв и 3 точки.

Гуми

Глоба 50 лева се налага за управление на моторно превозно средство с износени или разкъсани гуми и 6 контролни точки. В периода от 15 ноември до 1 март колите трябва да са с предназначени за зимни условия гуми, или с гуми с дълбочина на протектора не по-малка или равна на 4 мм.

Документи и проверка

Не носи свидетелство за управление, контролен талон и талон на превозното средство – глоба 10 лева.

Не носи документ за сключена задължителна застраховка „Гражданска отговорност“ – глоба 10 лева.

При отказ да се предадат документите за проверка – отнемане на книжката за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв.

Управление на моторно превозно средство при отнета книжка – глоба от 100 до 300 лв.

Управление на моторно превозно средство без книжка – глоба от 100 до 300 лева.

Осуетяване на извършването на проверка от органите за контрол – отнемане на книжката за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв.

Отказ да се изпълни нареждане на органите за контрол и регулиране на движението – отнемане на книжката за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв.

Алкохол

При концентрация над 0.5 до 0.8 промила включително – 6 месеца без книжка и глоба 500 лв, отнемат се и 10 контролни точки.

При концентрация над 0.8 до 1.2 промила включително – година без книжка и глоба 1000 лв.

При повторно нарушение книжката се отнема за една до три години и се налага глоба от 1000 до 2000 лв.

При отказ за проверка за алкохол и/или наркотици – отнемане на книжката за до две години, глоба 2000 лв и отнемане на 12 точки.

Предоставяне на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол и/или наркотични вещества или техни аналози – глоба от 100 до 300 лева.

Участие в гонки

Водач, който организира или участва в нерегламентирани състезания по пътищата, отворени за обществено ползване, или ги ползва за други цели, освен в съответствие с тяхното предназначение се наказва с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок 12 месеца и глоба 3000 лв.

За повторно нарушение санкцията е без книжка за срок от три години и глоба 5000 лв.

Други

Неправилно използване на звуков сигнал в населено място – глоба 10 лева.

Изхвърля от превозно средство предмети или вещества, които замърсяват пътя – глоба 30 лева и 5 контролни точки.

Закъснение за технически преглед – глоба до 50 лв.

Управление на моторно превозно средство с емисии на вредни вещества над нормите или с неизправно шумозаглушително устройство – глоба до 50 лева

Използване на антирадар – глоба до 50 лева

Поставен на неправилно място номер – отнемане на книжката за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв.

Управление на превозно средство, което не е регистрирано по надлежния ред или е без номера – без книжка от 6 до 12 месеца и с глоба от 200 до 500 лв.

Използване на сигнали, предвидени за автомобил със специален режим на движение – отнемане на книжката за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв.

Използване на мобилен телефон по време на управление на превозно средство – глоба 50 лева и 6 контролни точки

Непоставен предпазен колан – глоба 50 лева и 10 контролни точки.

Превоз на деца в нарушение на изискванията – глоба 50 лева

Управление на превозно средство с нечетлив или закрит регистрационен номер – глоба 50 лева.

Глоби за велосипедисти, пешеходци и пътници

Управление на велосипед без светлоотразителна жилетка – глоба 10 лева.

Преминаване от пешеходец през огражденията от парапети или вериги – глоба 50 лева. Всички други нарушения на пешеходците се санкционират с глоба от 20 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да споделя лични наблюдения в определени направления, в които има промяна. 

 

Каране в аварийната лента на магистрала при катастрофа или ако има ремонт и се получи задръстване. Откакто глобата стана 1000лв и по новините дадоха тъжните физиономии на няколко тЕриката, тази практика рязко спря. Имах няколко случая последните 2 години, в които буквално нямаше и един човек да кара там. Друг път пък има 5-6 коли, но нищо общо с преди, когато аварийната беше толкова задръстена колкото и останалите две. 

 

Две "акции" от общинска полиция бяха нужни, като дори не налагаха максималната глоба за паркиране на тротоар и о чудо, вече почти никой не паркира на тротоара по цялата улица до блока. Пак, има изключения някой късно вечер ако спре, но на сутринта бърза да я махне. Нищо общо с преди, когато системно имаше десетки коли на тротоара и хората ходеха по улицата. 

 

Миналия месец докато шофирах по бул. Черни връх край мола ми беше някак странно. Карам и не мога да разбера какво не е наред и в един момент ми светна лампичката - нямаше паркирани коли в активната лента и не ми се налагаше да карам на трамвайните линии. Питах приятел, който живее наоколо и ми каза, че имало яко сурвакане докато се научат хората, ама вече никой не си позволявал да спре на улицата. 

 

В обобщение, мисля че някои от глобите са адекватни, но липсва системното им налагане, а други са жалки като цифра. Трети освен, че са смешни като цифра, почти никой не ги налага. Примерно неправилното изпреварване или неправилна маневра през непрекъсната осева са основни причини за катастрофи в градски и извънградски условия, а глобите са по 40-50лв. Отделно шанса да те хванат в крачка е нищожен, тъй като масово полицаите са пратени да дебнат някъде на знак 60, защото фишовете за скорост носят повече пари и не им отнема 20мин да ти го напишат. Заговори се наскоро за патрули под прикритие, ама пак щели за скорост да снимат... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ша съ упраим. Само глобите за извънградско превишена скорост ме тревожат, ама ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецооо, глоби много, закони също.

От години не са ме спирали за проверка.

По пътя няма никой, който да прилага закона.

Висят на знаци 40/50/60 с камери и до тук!

65 000 служителя на полиция, пожарна и служби, лапат заплати и спят по патрулки и паланки.

 

 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И само стряскат водачите - неприятно, а понякога и опасно е.

Есента ме спираха за проверка - дали нося оръжие и наркотици. Само питаха и подписах протокол че съм проверен. В колата и по мен не търсеха. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 2 часа, ceco_accord написа:

глобите за извънградско превишена скорост ме тревожат, ама ...

Яла да ме видиш мен ... колко съм стриктен на магистралата! :D И не само.

Ако ме гепят с 20мили отгоре (само 32км) отивам на съд и присъда. Може да не е ефективна, ама ... Не знам, колко е глобата, ама клони към годишна заплата.

Един приятел за 11 мили отгоре на магистралата, не знам, колко платИ, ама ходи и на неделно училище за безопасност.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно така требе да е, но в БГ-то има доста "измислени" места с ограничения и никой не ебава да ги адаптира за актуалните ситуации и възможности на колите (е, не всички са от тоя век). Така нашего брата водача е оставен да играе ва банк, между нормалното темпо за локацията и угрозата от глоба.

За населените места съм за стриктното спазване, но ако требе да прекося държавата "по закон" - отиде денят.

То, за това са магистралите, ама наще вместо с фадроми, все едно ги строят с лъжици и ги трамбоват с чепици, а докато ги направят, са за ремонт.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след поредния завой настигам 2 коли, а пред тях тир. Местя се в ляво, а пред него още дузина и о чудо - 3 км прав участък и никой в насрещното - "я елате пиленца зад батко".

Десния крак сваля 3 предавки и "отидоха конете у ряката", но не за това ми е думата, а за безсмислеността на това упражнение, освен кефа де.

8 тира по-напред, гледам предните, намалят, суетят се, нещо заобикалят - и аз така, пъхам се в колоната. Тоя пред мен слиза леко на банкета, оставям си разстояние и що да видя. Огромна буца асфалт, до ямата от която се е "родила"-  сите слоеве асфалт, барабар с основата. Сефте виждам таквоз нещо!

Заобикалям я естествено - на око е 3 на 2 на 2 педи. Това ако го блъснеш - влиза в багажника, барабар с двигателя и кутията ти. Не знам от кога е там (сутринта го нямаше), но никой не спира да го премести.

След 200 метра има 2-ма Дотажии - наблюдават от далеко и "служат" някак на закона. Спирам при тях и учтиво моля да направят нещо, ако могат - обещаха.

През туй време изпреварените ме предредиха, ама нейсе, дано съм помогнал - можех да се върна и да затворя Е 79, па да го преместя - правил съм го, ама... Вероятно всеки заобиколил буцата си е казал същото.

Къде е границата в преценката между "що па аз" и "кой, ако не аз"?

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Цецо, така трябва и така е редно.

Преди години щях да гръмна на един циганин коня в яда си.  Танцуваше с каруцата по пътя и се изтърколи един огромен камък от нея точно по средата на платното, явно си подпираше каруцата когато е по наклон. Само се обърна привлечен от шума на нещо паднало и изобщо не спря да си го вземе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес стоя на бул."Вардар" и Стамболийски, завивам на дясно към Западен парк.

Лявата лента е за на ляво, дясната за на дясно!

Пред мен рейс, до мен кадилак, "кармазъ". И той се гласи на дясно, но не му се чака и е в лентата за наляво.

Светва зелено, рейса тръгва, вижда напъващият го кадилак, изнася се напред и завива на дясно с възможно най големият радиус,

препречвайки пътя за ляв завой по дясното платно на бул"Вардар"!

 

И двамата ли са в нарушение или на мен ми се струва? Кръстовището е много заплетено и  няма маркировка, дупка до дупка с трамвайни линии!

Иначе светофарите са добре настроени!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.03.2021 г. at 20:53, darius написа:

 

 

Надявам се този ненормалник да си е получил заслуженото и да е изплатил всички щети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, ceco_accord написа:

ОК, но глобите сега се връчват и 90% се крият или са със сменени адреси!

В Швейцария глобата отива в данъчното, както и в БГ преди години.

Не плащаш, но получаваш лихва! Като при парното, но тук се ослушват!

Електронното правителство ще уволни поне 400 000 нищоправещи бюрократа!

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,което е прието от конституционния съд е много точно и го приветствам.Глоби със сигурност,не се връчват или поне не на време.

 От горе долу година, ми е известно че имам фиш за плащане,но още го чакам,защо?Смятам да не го плащам,до като не ми бъде изпратен.При онлайн проверка в страницата на МВР,би трябвало да излизат и сумите по фишовете, с опция за плащане, а то нищо.Дори и през НАП да минават, не е ли редно да бъда известен за сумата и възможностите за погасяване?Не считам,че пропуските в  прогнилата им система и бюрокращината,може да се промени скоро.Там дълбоко трябва да се "реже":angry:!

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не рязане, а изкореняване!

Грузия 2004!

"Грузия влезе в световните новини през 2004, след като току-що избраният й президент Михаил Саакашвили внезапно уволни... цялата пътна полиция. Почти 30 000 служители бяха освободени, а самата структура - разпусната. "

 

Източник: https://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/36141-kak-edna-strana-uvolni-cialata-si-pytna-policiia

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, а ти бил ли си някога в Грузия?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако имам връчени глоби и е минал 14 дневния срок ,и са в сила и ме спрат, например, след 1 месец след като нямат право да ми вземат книжката или спрат колата от движение Какво ще стане..Точки ли ще ми бъдат отнети, някои знае ли? Благодаря

Редактирано от mysticchannel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всяка вероятност ще ти бъдат връчени и ще започне да ти тече срока за обжалване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, mysticchannel написа:

Ако имам връчени глоби и е минал 14 дневния срок ,и са в сила и ме спрат, например, след 1 месец след като нямат право да ми вземат книжката или спрат колата от движение Какво ще стане..Точки ли ще ми бъдат отнети, някои знае ли? Благодаря

Не е много сигурно, какво може да ти се случи. 

А именно, хем могат да ти вземат талона и да ти драснат един акт, хем могат да ти свалят и номерата на колата, че имаше не един или два, такива случая. 

Лошото е, че могат да направят каквото им скимне - дори не се съобразяват и със Съда, а си тълкуват нещата, така както им харесва. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.03.2021 г. at 23:35, dimkaraganchev написа:

Хм, а ти бил ли си някога в Грузия?

Не! Разказвай ако си бил!

Но щом американците го сочат за пример и световните медии го похвалиха, значи е направил нещо значимо:

1. Всички руски шпиони са изхвърлени с един удар. Да ги разкриеш е трудно, дори невъзможно.

2. Всички подкупни полицаи са без влияние и възможонст за рекет.

3. Няма вече, мой, твой човек, мафията е изхвърлена.Връзките не важат.

4. Нов бардак със стари каки не се прави! Нови правила, законни.

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Културно си платих 52 лв.

Не знам къде отиват парите, но е факт че бях спрял в нарушение.

В Търново, пред 1 болница, 10 метра след знак. "Забранено спирането", където колата стоя 20 мин.

Водих трудноподвижната ми мама в 1 кабинет. 

Колата вдигната с паяк и отнесена. Зелената хартийка метната на бордюра -ако я бе отнесъл вятъра или отмита от валящия дъжд ???

Таксита после няма - центърът заграден от патрулки, та ходихме пеш до наказателния паркинг - около 0,5 кмформеният на гишето е "безгласна буква" и няма кому да обясниш, камоли да обжалваш.

Скръбно ми е, парите ги мани. Не знам с каква са возили Легена, външно щети не видях.

Нарушителите се преследват от закона. Регистрирана в друг град кола е плячка за бюрократите. Иначе местните феодали паркирали повсеместно.

Родом съм от Търново - беше Велико, а сега е жалко и тясно.

IMG_20210405_115937.jpg

  • Харесвам 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Нали за това искаме промяна ,за да се предотвратят безумните закони, администрации, управляващи и грабежи, и подобни хвърчащи, кални хартийки по смрадливия хасвалт! Дай Боже!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес всички неделни и празнични шофьори кръстосват София.

Карам след бус, той влиза в лявата лента, заобикаляйки друг бус на аварийки, прибира се и срещу мен спряла Тойотка!

Пича с мръсна газ се завря в мен! Иска си предимството, а беше спрял.

Питайки го последваха заплахи ругатни, обиди, направо онемях!

Усмихвайки се му отговорих, че зареди буса не го виждам и той беше спрял, защо прави проблем.

Колегата ми каза "Ай със здраве"!:D

 

 

Завивам на кръстовище с предимство във ляво и моята лента заета, срещу мен кола!

давам назад в за да се разминем и срещу мен таксито ме разминава от мое дясно. Викам му в Англия ли си,

той среден пръст ми показва! 

 

Случеите днес са над десет с неделните шофери!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...