Jump to content
ogi28b

За културата на българските шофьори

Recommended Posts

Моите впечатления са "странични", но отстрани най-добре си личи даден проблем. Надявам се че си прав. Все пак минах 50-тина "столични" км без поражения (физически), но психически е натоварващо. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Off Topic

Е, той знае накъде отива, но това е "тайна операция" и е "строго секретна".

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък ето тук:

 

https://www.google.bg/maps/@42.6864624,23.3309469,3a,75y,309.14h,97.64t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXW25q3nlczp2OVGRLlXbSQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg

 

съм забелязал, че само аз си спазвам маркировката, знаците и лентите за посоки.И естествено, когато минавам, всички останали карат както им е удобно - кой през трамвайните релси, кой заобикаля трамвай отляво, кой завива от лява лента в дясна... всеки път е много забавно на това кръстовище. 

 

Проблемът тръгва още от предишния светофар, защото там тези преди светофара от лявата лента застават върху трамвайните релси след него и така правят трета лента. Тези пък от дясната лента, вместо да се изнесат пак в дясната - те се движат праволинейно и се озовават в лявата. На следващия светофар вече е ясно какво става. 

 

Даже съм сигурен, че ако го задам като отделен въпрос със схема, сигурно 9 от 10 човека не знаят как трябва да се премине през тези 2 светофара и кой кога в коя лента трябва да се намира. 

Редактирано от ogi28b
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15-на 20 години, когато не ми се налагаше да шофирам често в София, и аз гледах по начина, по-който описва @ceco_accord, но то си е въпрос на свикване. Аз обаче съм на мнение, че тогава, въпреки, че имаше по-малко коли в София, имаше повече бабаити и се караше по-трудно. Сега сигурно има 2 пъти повече коли, но хората като цяло са станали по-толерантни и, поне според мен, се шофира по-лесно.

Виж паркирането си е голям проблем.

 

Скоро имах възможността да получа и страничен поглед от хора, които от дълго време не живеят в България.

Имам позната, която от 20 години живее в Бостън и миналата пролет, когато беше тук на гости, сподели, че според нея тук караме като "камикадзета". Няколко месеца по-късно се наложи да карам братовчедка ми до летището за да се прибере в Дубай, където живее от 2002. Тя пък ме попита "Абе вие тука защо всички карате като пенсионери?".

 

Та, има гледни точки и гледни точки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то е ясно че като в Китай няма да стане. Преди да отида там си мислех че ще е лудница, с толкова голямо население и коли, но те просто нямат друг шанс, ако не шофират правилно и своевременно. Там на най обикновен светофар (с 3 ленти в посока), първите 30-тина коли тръгват едновременно, а след тях "ластикът" е минимален. Вече в Африка и в Индия е друго - дано не станем като тях. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ogi28b написа:

А пък ето тук:

 

https://www.google.bg/maps/@42.6864624,23.3309469,3a,75y,309.14h,97.64t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXW25q3nlczp2OVGRLlXbSQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg

 

съм забелязал, че само аз си спазвам маркировката, знаците и лентите за посоки.И естествено, когато минавам, всички останали карат както им е удобно - кой през трамвайните релси, кой заобикаля трамвай отляво, кой завива от лява лента в дясна... всеки път е много забавно на това кръстовище. 

 

Проблемът тръгва още от предишния светофар, защото там тези преди светофара от лявата лента застават върху трамвайните релси след него и така правят трета лента. Тези пък от дясната лента, вместо да се изнесат пак в дясната - те се движат праволинейно и се озовават в лявата. На следващия светофар вече е ясно какво става. 

 

Даже съм сигурен, че ако го задам като отделен въпрос със схема, сигурно 9 от 10 човека не знаят как трябва да се премине през тези 2 светофара и кой кога в коя лента трябва да се намира. 

Много хора нямат представа в коя лента трябва да се озоват след кръстовището, което е плашещо (не говоря за това място конкретно).

 

https://www.google.com/maps/@42.6498615,23.3776511,3a,75y,123.38h,80.45t/data=!3m6!1e1!3m4!1sfgQbKwGN15eG4lWK-78AvQ!2e0!7i13312!8i6656

Тук например тези от "лявата" лента за направо на 95% навлизат в дясната лента след кръстовището.

 

По тази тема нещо ново за мен, тъй като скоро не бях карал по България. Спускайки се от околовръстното към центъра, на кръстовището с Гешов вече има 2 ленти за ляв завой, но освен това има и маркировка, която да насочва тези, които продължават към НДК, в коя лента да ходят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Knoxville написа:

Много хора нямат представа в коя лента трябва да се озоват след кръстовището, което е плашещо (не говоря за това място конкретно).

 

 

... и ако случайно го питаш "Абе колега, защо така сечеш лентите?!?", следва отговор "Ми а си са движа напрао е чуек!!"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и друг от най-големите проблеми, и се надявам такива да ги хване "малус"-а в новата система за ГО:

 

https://www.vbox7.com/play:4c40727eb5

 

Човекът си е решил, че ще чака пътник на няколко метра от светофара, в активна лента за движение, която е за самостоятелен десен завой с отделен светофар. Фрапиращото е това, че дори не е знаел, че там няма право да паркира. От една страна има знак забраняващ спирането и паркирането, от друга - има маркировка, забранена за пресичане на по-малко от 3 метра от колата. То пък някакъв слязъл да му набие шамари с крак :D 

 

Вчера пред блока ми имах подобен случай -  спрял някакъв младеж буквално в кръстовището и едната лента изобщо е неизползваема, а всички трябва да се разминат покрай него. Не издържах и му се развиках да премести колата, а той ми казва "Само за две минути съм спрял!" 

 

И те така! На аварийки може да се спира винаги и навсякъде. После реват, че ГО щяла да им се оскъпи. Като слушам и чета коментари, ми се струва, че само моята ще стане по-евтина. Въпрос на поведение и манталитет е това дали ще ти се оскъпи или поевтинее.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне изглежда, че шамарите са имали някакъв ефект.

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, ogi28b написа:

Човекът си е решил, че ще чака пътник на няколко метра от светофара, в активна лента за движение

Не одобрявам действията на бияча, но и не оправдавам потърпевшия, който е спрял безобразно, в нарушение на правилата и е препятствал движението на автомобилите. Тук просто един идиот е срещнал друг идиот и са се разбрали по идиотски. Ако използваме народната мъдрост - "Намерил си е майстора".

Редактирано от inspektora

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама тоя дето рита,един хубав ден и той ще си намери майстора!

Виждал съм такива нервни,като него (водачи,биячи) с ножове с остриета над 30см. под седалките.

Тогава,дали би ритал така..?

Не е това начина,но в джунглата,в която живеем,първичното натделява,над разума!

Редактирано от JHM
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случаят е пряко отражение на липсата на държава и особено на пътна полиция. Ако пътната полиция си вършеше работата да контролира и налага санкции, с последващо бързо вземане (например още на следващата заплата на нарушителя + забрана за собственика да сключи ГО и ГТП, докато не е платена глобата и спиране от движение), дали някой ще си позволи да спира на аварийки, да минава на късно-жълто, да спира за 2 минути на спирката, понеже е до аптеката, да влиза наобратно в еднопосочна улица, да се бута в кръстовището, без да може да премине, и т. н. ? Едва ли. Така няма и да има повод пък някой да слиза и да се прави на Тарзан по улиците. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А допускаме ли, че този който е изял шамарите, преди това може да се е правил на много отворен от типа "ти ли ще ми кажеш къде да спра?" :D

Редактирано от Knoxville
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бай Ганьото е повсеместно разпространен.... Няма кой да му показва границите на търпимост. Можеше и на по- лош Ганьовец да попадне... В случая, намирам някак си удовлетворение, че мърльото изяде няколко шамара от себеподобен... В същото време, това е страшно тъжно, че се стига до там! 🙄😢

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саморазправата е въпрос на манталитет, но тя се провокира от липсата на държава и контрол от нейна страна. Ако има усещане за ненаказаност, мнозина си "разпасват коня" и единственият им шанс за цивилизованост остава гражданското общество в лицето на конкретен "отмъстител". Живеем в каубойска територия, а искаме европейска демокрация! Е, нема къ а стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, ogi28b написа:

Случаят е пряко отражение на липсата на държава и особено на пътна полиция. Ако пътната полиция си вършеше работата да контролира и налага санкции

Не съм съгласен.. защо за всяко нарушение на закона от даден индивид трябва да е виновен някой орган, а не самия индивид? Не може за всяка овца на пътя, да има по един пъдар.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо ще се оправи само като започнат да се вкарват в затвора тези изроди дори за най-дребното провинение. Ще дам няколко примера за подобни ситуации, в които великите мъжкари решиха да показват мускули и естествено останаха безнаказани.

 

1. На едно кръстовище един изрод с брада и татуировки ме засече (не знам дали беше нарочно) и му свирнах, за да не се ударим. След това той слезе и започнаха стандартните псувни и заплахи. На следващото кръстовище той отново слезе и продължи без никаква причина. После го изпреварих и след това всичко приключи. Имаше някаква жена в колата до него и според мен той просто реши да се направи на голямата работа. Имаше доста хора около нас, но това явно не го притесняваше.

След това пак съм го виждал този урод, но не е правил нищо

 

2. На друго кръстовище един друг подобен на този индивид дойде и се опита да ми отвори вратата и започна да ме заплашва и да ме обижда по същия начин. Вратата на колата беше заключена. Имаше две редици от около 30-40 коли във всяка и никой не слезе да ми помогне, но в случая не мога да се сърдя на другите хора. Никой не иска да си рискува живота, за да помогне на непознат. Аз също не бих го направил, ако знам, че някой започва да заплашва с убийство. Това нещо продължи около 2 минути, след което този изрод ми ритна колата, качи се в неговата и тръгна в насрещното срещу другите коли. В случая се разминах само с одрани броня и калник

 

3. Още един случай на същото подобие на човек със същия външен вид беше като си карах веднъж с 60км/ч при ограничение от 50 и изпреварвах няколко коли. Този мухльо се залепи зад моята кола и започна да свирка и да присветва с фаровете. Аз не можех да ускоря толкова бързо и след като изпреварих колите отидох в дясната лента, а този изрод зави с неговата кола към задната лява част на моята съвсем умишлено. Дръпнах се навреме и не стана нищо, но естествено той нямаше да се чувства добре, ако не ми беше показал и среден пръст. Предполагам, че само е искал да ме уплаши като е завил рязко към мен, но в такива ситуации може да се стигне до опасен инцидент

 

4. В началото на тази година един гологлав пикльо с кочина за около 500лв на газ се удари в една мантинела и си счупи мигача и си ожули малко калника. Видях го, че си отваря вратата с външната дръжка (яно вътрешната не му работи, но за какво му е) и излезее от колата да се прави на мъж. Аз го видях и заключих колата и той отиде при колата на една жена пред мен. Отвори ѝ вратата и започна да ѝ крещи колкото може. Не съм видял дали е имало някакво засичане, но не е това начина. В колата на този ученик (според мен той сега е взел книжка и още не е завършил училище) имаше някакво младо момиче и той естествено реши да се прави на мъж. След това той се прибра в неговото подобие на кола и всички продължихме да се движим.

След няколко секунди аз се опитах да изпреваря колата на тази жена и веднага след това и той тръгна зад мен и аз се върнах веднага в моята лента. Не знам той как си мислеше, че щеше да изпревари при положение, че отсреща имаше спрени коли. Той спря пред нейнат кола и се опита пак да я отвори, но сега вече беше заключена. После започна да ѝ рита колата и ѝ изкриви вратите, след което се качи в колата си и си тръгна. Това леке изобщо не мисли, че ремонтът на нейната кола струва повече от неговата каруца. Ако той си беше изкарал парите за колата сигурно нямаше да прави така

 

5. Една по-лека ситуация, която частично е свързана с движението по пътищата. От известно време си спирам колата пред един блок, когато чакам един приятел да слезе. Става въпрос за около 5 минути седмично. След близо година спиране се появиха мъж и жена (предполагам, че са семейство) и започнаха да ми обясняват как са плащали данъци и това място било тяхно. Казах им, че ще ида в полицията, ако не спрат и започнаха да ме заплашват, че ще ми счупят колата, ако продължавам да я спирам там. Вече карам друга кола за 30000лв и не искам да рискувам да ми я счупи някой психопат, който не може да си контролира нервите. Може би е излишно да казвам колко много хора ни видях как се караме и как се изложихме, но лошото е, че не мога да я спирам там колата понеже този има пистолет. Не го е използвал срещу мен и сега трябва да спирам на 50м заради този с голямото самочувствие

 

Общото във всички тези ситуации е, че аз мога да се опитам да реша всичко само с физическа сила. Няма гаранция какво ще се случи с мен или с някой от тези другите. Не мога да разчитам на полиция, защото за тях това е хулиганска проява и най-много да глобат някой с 200лв макс. Естествено тези после ще се опитат да търсят отмъщение и не се знае какво ще се случи с мен понеже ще им бъде наранено достойнството. Как така някакъв селянин като мен ще опонира на великите "хора".

Нарочно съм сложил думата в кавички. Аз не съм като тях и никога не бих посегнал на някой без причина. Все пак не искам да лежа в затвора заради такива жалки индивиди. А пък и на мен ще ми тежи на съвестта, човек съм все пак. В 2 от тези ситуации държах ножа в джоба си и му бях освободил защитния механизъм (става въпрос за сгъваем нож, който има един плъзгач и не позволява да се отвори при настискане на другото копче), но за щастие не ми се наложи да го ползвам. По принцип ножа го ползвам, когато съм навън и трябва да режа някакви по-големи неща, но след първата ми случка - вече го нося за всеки случай и в джоба си, не го държа в колата като преди.

Все пак не е това начина да се решават проблемите. Хора сме и всеки трябва да гледа първо себе си и да се замисли малко за собствените си действия и за това до какво биха могли да доведат.

За мен това са си престъпления и всичко това трябва да се наказва със затвор. За полицията обаче не е. За тях е по-добре някой да си плати глобата и да му се размине

Редактирано от entem
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не иска да има по един пъдар за всяка овца. Дали щеше да има толкова много овце, ако имаше по един пъдар не на всяка, не на 100, а  на 1000 овце? Ганьо като знае, че след 100 метра може да го чакат куки, е света вода ненапита, най-примерният водач. Ама като знае, че няма - той е най-големия  мъжкар и никой не може да му дава наклон в живота, и да му налага правила и закони.

 

Достатъчно е да има не повече от 100 контролиращи полицаи, които непрекъснато си сменят местата и обикалят както големи, така и малки квартални кръстовища, но и също - да си вършат работата безкомпромисно. Ще видиш колко рязко и бързо ще се оправят нещата, защото всеки като знае, че по всяко време може да бъде глобен, ще внимава много повече. Ще спре да мисли колко много ще му се оскъпи ГО, а ще започне да пресмята колко ще спести. Това имам предвид - може контролът да не е "на всяка овца - пъдар", но да може да се случи на всеки и навсякъде. Така тоя паркиралия, който яде ритници, няма дори да си помисли да паркира в активната лента и да чака дъщеря си. Другият пък няма дори да си помисли да слезе и да се саморазправя. В момента контролът е кръгла нула, затова си позволяват толкова някои. 

 

Сутринта пак ги гледах, обади се "бияча" и обясни неговата гледна точка, която е точно такава, каквато и предполагах: направили са му забележка на паркиращия, че пречи, а той се е направил на голяма работа: "Ти ли ще ми кажеш ма, ковро!!", при което всеки мъж би се афектирал и би отвърнал. Дори и с по-остър тон да е била забележката, в крайна сметка като е в нарушение  - да се извини и да освободи пътя, а не да псува. 

 

 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е смисълът да пишем и четем за подобни случки? Ясно е че от лош човек не става добър водач. Той може и да има адекватни умения зад волана, но характерът му като е гнил, нервните изблици или безпардонното отношение към околните го правят негоден за социума, част от което е и движението по улиците. Проблемите на тоя индивид не са за полицията, а за медицината. Таквизи с наказание не се превъзпитават - изтървани са още преди 1-ви клас, а ако и в училище са били арогантни - това (в общия случай) си е форевър. А глобете ги заради нещо което им се е случило (или не се е случило както трябва) в началните години на живота им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То овца не се става на 18г. с получаването на шофьорска книжка.

Ако има 100 пъдаря, то ще има 100 корумпирани пъдаря с много 20-левки в 17:00 часа и продължаващо блеещо стадо.

Обществото е болно, и то много болно.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за поведението на пътя - огромна част от хората правят определени неща, защото гледат от другите. Ето тоя чичко - паркирал там, защото видял, че имало и други коли. Те така се създават и паркингите в кварталите, по тротоарите и навсякъде - един да паркира на забранено място, после останалите казват "Еми то имаше и други, не съм само аз". Т.е. те не  знаят, че е забранено, а понеже има и други - значи е разрешено. Така се минава и на червено - вижда, че тоя пред него или до него минава и да не би той да се окаже балъка, който е спрял - минава също с останалите. Аз понякога си правя експерименти, като сме две коли, приближаващи светофар - още на първото мигване на зеленото намалявам и спирам, въпреки че е очевадно, че мога да мина още преди да е сменило на жълто. Почти всеки път (сигурно 80 % от случаите) спира и другата кола. Ако обаче премина, дори да е било на жълто, а другата кола е след мен, последна и трябва да спре, защото за нея ще е червено - винаги минава, ако няма други коли, в смисъл - да не се пре#бе случайно и да остане единствен на светофара. 

 

Вчера ми се наложи да мина по Черковна в София, от Хаджи  Димитър към Румънското. На светофара на Мадрид имаше задръстване, а аз искам да завия наляво в посока към Ботевградско и чакам, 4-та или 5-а кола съм. Гледам в огледалото: един с някаква модерна кола, видимо по-луксозна от средното: първо още от моста над Д. Николаев навлезе в насрещното (срещу няколко коли!), изпревари задръстването, застана в лентата за ляв завой, в която имаше 4-5 коли, аз последен. Застана зад мен и като светна зелено, започна да се бута в лентата за направо. Някои се разсвириха, един го пусна, освириха го и него. Тоя с луксозната кола навлезе в кръстовището през лентата за направо, подаде ляв мигач и спря да си чака за ляв завой, като блокира цялото движение за направо. Ама и той ще попадне на някой, дето ще му раздаде карате.

 

Та така, на Територията. Липсва държава и всеки си прави каквото иска. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок. Много е добра статията. Въпроса е колко шофьора ще прочетат тази статия!

За мен джигитите предпочитат бира и ребърца!

Колега, сетих се, ама те не могат да четат!

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе те си могат,но обичат да живеят "бързо" и за съжаление повличат и невинен със себе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светът е обхванат от забързано безумие.

Безумието се превръща в норма за битието.

На фона на тази норма, класическата добродетел се превръща в чудо.

Радвайте се на малките чудеса и ги правете по-често - идват празници!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1341241472_Annotation2019-12-20112335.thumb.png.9e16f42ebdaa278106f37fd4676753af.png

 

Прочетох статията и поздравявам този, който е положил труд за я напише, но това е изключителен пример за некомпетентност: фаровете за мъгла не светели в очите, а към пътя. Явно тоя човек не знае, че пред лампите на фаровете за мъгла няма засенчващи елементи и всеки насрещен водач има пряка видимост към нажежаемата жичка в лампата. Заради това тя изглежда много по-ярка и заслепява значително повече спрямо лампа във фар за къси светлини, която е засенчена и интензитетът в очите на насрещните е в пъти по-малък (при правилно насочен фар!). Жалкото е че много хора ще прочетат тази статия и ще си помислят, че наистина е полезно да се кара с включени светлини за мъгла при липса на такава. А това е изрично забранено в закона. 

 

Велосипедистите, които не спазват правилата за движение, също са сериозен проблем. Някои дотолкова се вживяват в ролята си на ЕКО-хора, че направо прекаляват. Нито подават сигнали с ръце, преминават през пешеходни пътеки с все велосипеда, минават на червено и т. н. 

Редактирано от ogi28b
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За "мъгливите" фарове и стопчета си прав. Особено дразнещи са задните, когато някой пред теб ги е забравил.

Иначе съм водач, велосипедист и пешеходец (според дневната ситуация), което ми помага доста, знаейки как действат другите 2 типа участници в движението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес видях най-малко 20 неправилно пресичащи пешаходци!

Излизайки от паркинг на метрото, две коли не ми спряха, гледат ме и дават газ!

Вчера пресичам с децата, колата в ляво спира и след него едно ренде 20г. мръсна газ и към нас!

Затичах се с децата, рендето, даже и не намали.

 

Минах по бул" Вапцаров, там където блъснаха двете момичета!

От далеко намалих, да огледам обстановката каква е?

На пешаходната пътека легнал полицай са сложили!

След дъжд, качулка! 

Що не сложат и на другите пътеки или чакат на която блъснат човек, на нея да слагат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Работят със статистически данни. Няма жертви - няма проблеми.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, darius написа:

 

Що не сложат и на другите пътеки или чакат на която блъснат човек, на нея да слагат.

 

Аз това недоумявам - какво направиха с тея пешеходни пътеки, та половината ги боядисаха върху легнал полицай, другата половина ги оставиха на нивото на пътя. Тия издигнатите - повечето нямат нищо общо с наредбата, и то почти в 3Д-вариант - нито по дължина съответстват, нито по височина, нито по наклон. Някои са толкова полегати, че можеш спокойно да си ги преминаваш с 50 км/ч и изобщо не си вършат работата, а други са толкова стръмни, че дори на първа предавка да ги минеш, пак удряш окачването сериозно. Ни така, ни така!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Цивилни патрулиращи коли с видеозаснемащо оборудване.

Добре дошли в Европа - крайно време беше.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, ceco_accord написа:

Честито!

Цивилни патрулиращи коли с видеозаснемащо оборудване.

Добре дошли в Европа - крайно време беше.

 

А дано, ама надали. Системата ще я опорочат отново. 

ПроЗд народ, слаба държава.

Карам ли по правилата всички ме натискат, засичат, отнемат предимство и т.н.

Кача ли се на трамвайната линия никой с нищо не ми пречи!

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, явно и другите са го забелязали. Що не вземат да монтират по всички ленти на платното трамвайни релси. Така всеки ще е щастлив от това че е "сгазил лука".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко видях полиция пред столичния мол Сердика, която си вършеше работата по контрол на движението. Записвам, 21.12.2019, 14:00. Чак ми стана мило! От едната страна на кръстовището имаше полицай, който не разрешаваше на идващите от румънското посолство да правят ляв завой към мола, но от лентата за направо и ги задължаваше да продължават направо, както указва маркировката в лентата, в която са. От другата страна по същия начин - всяка втора кола искаше да направи десен завой към паркинга на мола, но пак от лента за направо. Тук пък друг полицай учтиво ги насочваше да продължат направо към румънското. Учудващо беше, че имаше хора, които спираха в средата на кръстовището и имаха наглостта да държат тон на полицая за това, че не им дава да направят завой. Един циганин с кола с кюстендилска регистрация съвсем културно попита: "Е старши, как да ида в оная лента, виж кво задръстване е там?!?"

 

Погледах 5-6 минути, че ми стана много забавно колко нагли са хората, когато някой ги задължава да спазват правилата за движение, а не да карат както са свикнали - без спазване на знаци и маркировка. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като имаше ред и дисциплина, по-бързо ли се движеше трафикът, или "органите" пречеха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Играе се според тоягата, това вече трябва да сте го осъзнали...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще поразбутам пак малко темата с една случка, която ми се случи наскоро, въпреки че аз бях от "виновната" страна според една жена. Нарочно съм сложил думата в кавички, вие сами може да прецените в кой е вината.

Излизам от паркинг към главен път, нямам предимство в случая. Оглеждам се, няма коли и хора и тръгвам бавно на дясно. Бях завил и почти бях изправил завоя, когато една жена започна да крещи по мен. Тя беше от дясната страна на колата. В случая няма продължение на тротоара, което да се води пешеходна пътека, защото беше на Т-образно кръстовище, а пред мен имаше само ляв и десен завой.

Аз спрях, за да видя какво става, а тя започна да удря по колата. След това дойде при мен и започнаха ругатните. Не съм ѝ посягал само защото е жена. Щом аз съм завил преди нея, а тя тръгва да пресича на неправилно място - какъв ѝ е проблема тогава? Просто си тръгнах и оставих така нещата.

 

Не очаквам отговор на този риторичен въпрос. Просто вече не мога да разбера какво се случва в тази държава щом и жените почнаха да се държат като някакви хулигани.

Не съм се държал лошо с нея, въпреки че го заслужаваше. Колата не е одрана този път.

Не бих се учудил, ако сега тя подаде жалба в полоцита срещу мен. За мен това няма да е проблем понеже има много камери в района и ще се види, че нямам вина.

 

Вие как бихте реагирали в тази ситуация? Може и аз да греша в случая някъде, но поне от към правилник за движение не мисля, съм направил нещо грешно.

Просто бях много издразнен заради това, че някаква празноглава кифла започва да удря по нещо, което не може да си позволи да си купи. А защо казвам, че не може да си го позволи? Ами защото ако имаше достатъчно мозък в главата си - щеше да работи някаква професия, в която да използва този мозък и няма да се опитва да притича покрай колата на забранено място

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според правилника за прилагане на закона за движението по пътищата си виновен, че не си пропуснал пешеходеца:

 

Раздел II.
Завиване надясно или наляво

Чл. 84. (4) Водачът на пътно превозно средство, излизащо на път от крайпътна територия, като двор, предприятие, гараж, паркинг, бензиностанция и други подобни, е длъжен да пропусне пешеходците и пътните превозни средства, които се движат по този път.

 

Разбира се, и нейната реакция по никакъв начин не може да се одобри, но последното ти изказване е бих казал смешно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...