Jump to content
MilenG

Ниво на течността за чистачки

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,

От скоро имам честта да карам Хонда Акорд VIII 2.0 Elegance и съм впечатлен от автомобила.

На фона на всичките му плюсове ми се струва адски странно, че доколкото мога да видя няма никакъв предвиден начин да си проверя колко течност  за чистачки имам в казанчето. Според manual-а само 2.4 бензин и дизеловите имат една щекичка, закачена на капачката.

Наистина ли е така или пропускам нещо?

Нямам пръскалки на фаровете и ксенон.

Не е голям проблем, освен може би като наближи зимата и няма да съм сигурен какво е останало в казанчето, за да знам в каква пропорция да долея зимната течност.

Евентуално се замислям да си направя аз някаква щека и да я разграфя, наливайки последователно по 1 литър.

Редактирано от MilenG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да ти е проблема, наливай си ежеседмично зимата и веднъж в месеца през останалото време, готова течност без нужда от разреждане. Аз на моя сивик имам нещо като гофрирана тръбичка към капачката, която май служи за измервател, но досега не съм обръщал внимание, просто като свърши отбивам и сипвам, не е като да ти свърши бензина. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ясно, че няма да върна колата заради това :)

Просто се интересувам дали наистина липсва това дребно удобство или аз пропускам нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези си имат, така че при теб явно липсва.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези 2.те май не са европейския акорд 8 (имат казанче за хидравлична течност)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачката за течността и казанчето би трябвало да са универсални, ако има под капачката пъпка за закачане на мерителна пръчка, значи някога е имало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма пъпка и капачката е закачена за гърлото на казанчето, т.е. няма начин да издърпаш каквато и да е щека с нея.

Както и да е - направих си щекичка от свинска опашка. Едва ли ще мине сертификация в Хонда, но поне мога да си следя до къде ми е течността.

Ей чудят се вече, откъде да спестят някой лев :)

Наскоро един колега си купи чисто ново Пежо 208 (и то не базовото), и изненадаааа нямаше кора под двигателя!

Плащала се допълнително 200-300 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...