Jump to content
vuryss

Леки периодични вибрации на място

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, от няколко седмици забелязвам следното поведение: при престой на място през няколко секунди започват леки, но осезаеми вибрации. Оборотите падат с около 50-100 (на око по обротомера). Така стои 2-3 секунди и после пак се вдигат до старото положение и няма никакви вибрации. Това се случва независимо дали съм на P (паркинг), D или N (неутрална). Като сякаш като съм на Drive - са малко по-силни вибрациите, но пак са така на интервали.

 

Интервалите са горе доло следните: 10 секунди без вибрации, 2-3 секунди вибрации с леко падане на оборотите, пак около 10 секунди нищо и така.

В движение няма никакви подобни проблеми, както и ако подам ръчно газ на място.

Включването/изключването на консуматори (фарове/климатик/радио/чистачки и др.) няма никакъв ефект върху това. Чувал съм, че при включване на консуматори се вдигат оборотите, но при мен си стоят същите.

 

Това се случва, разбира се, при по-загряла кола, когато оборотите са около 600-700, а не на студено палене когато стигат до 1200-1400.

Колата е обслужена в предните 2-3 месеца с оригинално масло и филтри на скоростна кутия и двигател. Маслото е 0w30 на Хонда.

 

Колата е 2009 Accord Tourer 8 2.0 автоматик.

 

Имате ли идеи?

Редактирано от vuryss

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че точно в този момент не се включват вентилаторите за охлаждане на радиатора. Клапаните регулирани ли са. Горивен филтър сменен ли е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има понякога този проблем и се получава при включване на компресора на климатроника.Когато набере нужната температура и изключи компресора вибрациите стихват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, CARPERA said:

Сигурен ли си че точно в този момент не се включват вентилаторите за охлаждане на радиатора. Клапаните регулирани ли са. Горивен филтър сменен ли е.

 

За включване на вентилаторите - не зная. Странно ми е да се включват/изключват толкова периодично и това да афектира оборотите.

От Бултрако при проверката преди 3 месеца ми казаха, че клапаните са ок и нямат нужда от реглаж.

Горивния не съм го сменял за сега.

 

1 hour ago, katri71 said:

И при мен го има понякога този проблем и се получава при включване на компресора на климатроника.Когато набере нужната температура и изключи компресора вибрациите стихват.

 

Това става със и без включен климатик, от там изхождам, че не е от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е при мен ,явно е нормално.Не ръчкай.

Те вибрациите са едвам доловими но така поднесено в тема човек би си помислил нещо сериозно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз усещам понякога подобни вибрации.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен я има същата лека вибрация от компресора на климатика, усеща се само на място. Оборите не мърдат, но въпреки това ми изглежда странно за що-годе нов автомобил. Взех го преди 2 месеца. Интересно дали е "фабрично" така или да се пробавам да мрънкам в Бултрако? Колата има още 6 месеца гаранция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква специфика е,има го на всички които съм оглеждал със R20/Auto ,дори и при Црв(3то поколение) . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших такъв проблем на сивик 5ген,като двигнах оборотите при пуснат климатик на 1000. Така като се включи климатика падат на 800 и всико е наред. Паднат ли под 800 се пяваваха въбрации.Сивика имаше 3 врътки за настройка на обороти,за студено за топло и за климатик.

Възможно е акорда да е ма подобен принцип,ама някой технически запонзат да каже.

 

Моя акорд също има леки въбрации като се включи компресора,но са поносими

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...