Jump to content
katri71

Най-надеждните автомобили за 2019 година

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

https://www.marica.bg/nazovaha-naj-nadezhdnite-avtomobili-za-2019-godina-Article-208413.html

 

Забележете, на кое място в класацията са BMW и AUDI :)

Редактирано от katri71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значение имат те, след като Ние вече сме на 11-то, а не на 1-во място?

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е малко стъкмистика и аз тези класации ги подминавам, но съм привърженик на японския принцип за качество. Според него ако 1 продукт даде брак, той е 100% за конкретния ползвател на продукта. Надявам се в Хонда още да тачат и да се стремят към този подход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще се самоцитирам:

 

На 10.04.2019 г. at 12:46, Krasi-mir написа:

...

После.

Вчера разговарям с един шофьор на пътна помощ.

Питам го:

Имаш ли лична статистика коя кола се чупи най-често?

Кратък отговор - новата. Особено във високия клас, от БМВ и МБ нагоре. Не може, вика, да изсипеш 6-цифрена сума за нов Астон Мартин и за 2 месеца да те влача 3 пъти в сервиза им. Многото електроника, вика, ева м@..ката на всичко.

И последното, за което останах без думи:

По-лесно ми е да ти кажа, вика, коя не се чупи. Никога не съм возил Хонда. Това преди да му кажа, че съм пристрастен.

 

Преди години, в началото на пристрастяването ми, открих една друга английска класация. Компанията Warranty Direct продава гаранция след изтичане на заводската такава. Та в нейните класации (по коефициент на рентабилност), в топ 3 навремето винаги имаше по една Хонда, а в топ 10 поне 3 Хонди. Скоро не съм гледал, къде сме.

 

edit:

Проверих.

На 5-о място Джазка.

 

https://www.reliabilityindex.com/top-100

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И една стара класация... Хонда на 1-во място и после повечето японски автомобили...

 

https://www.ams.bg/content/honda-hr-v-e-nay-nadezhdniyat-avtomobil-s-dvoyno-predavane-011194

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези статистики са малко безмислени. Ако искащ да караш кола с 450 коня от 3 литра двигател, приемаш че това може да ти се развали, както и всички останали компоненти около двигателя.

 

Колкото по-просто е направена една кола, толкова по-малко неща могат да й се развалят. И това всичко идва какво искаш от колата. Едно Пежо средно тежи 1200 кг вероятно. Един Land Rover над 2 тона.

 

Не се сравняват еквивалентни неща.

 

Да не говорим, че масово BMW 3, C class и A4 се купуват като служебни коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, Митко Йотов написа:

Изненада поне за мен Сеат Леон 2012+

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че единичката на БМВ е толкова зле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази далавера, да си купиш гаранция за кола втора употреба, на която вече й е изтекла заводската, предлага ли се някъде и от някого в България, че колкото и да търся нищо не намирам, а в чужбина е супер популярно ?

Не говорим нали за опция за удължаване на заводската, bmw premium selection и т.н., а нещо от сорта на отиваш с 6 годишна Шкода при някой застраховател, минаваш един основен преглед в техен сервиз, сменяш нещо ако мислят, че вече е тръгнало и да ти предложат гаранция за определени агрегати от автомобила срещу примерно 5 000лв за 2 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...