Jump to content
maxpainus

Насоки преди смяна на съединител - Honda Accord 2.4 typeS

Recommended Posts

Здравейте.
Притежавам Акорд 7-ма, 2.4 седан, 190к.с. 2003-та (бензин).
От около година при потегляне с повече газ, и съпроводено от по бързо отпускане на съединителя се чува звук като превъртане-триене на метал в метал (съединителя не буксува и отделя нормално). Обикновено се случва само на 1-ва скорост, но понякога се случва и на 2-ра (при потегляне от място на баир също). Четох, че проблема може да идва от аксиалния лагер. След консултация в сервиз, ме убедиха, че не е болка за умиране и си карам така около 30 хиляди (не се знае съединителя на колко хиляди е), последно време обаче взе да го прави по често и започна да ме дразни. В крайна сметка реших да сменя лагера заедно със съединителя и започва чуденето... По родните онлайн магазини гледам цени на Exedy, Luk, Aisin, Blue Print в порядъка между 300 и 450лв. В момента нямам възможност да поръчвам от чужбина, пък и не знам дали има смисъл. Търсих из форума, но така и не стигнах до категоричен отговор коя марка съединител да избера, та ще се радвам на всякакви насоки (бюджета е до 450лв). Тъй като не знам кои са търговците във форума занимаващи се с такива части, ако видят темата, предложения са добре дошли.
Пп
В една тема прочетох, че след смяната на оригиналният маховик с такъв от Civic ep3 type R, колата се усеща по добре като вървеж, но както споменах нямам възможност да поръчвам от И-бей... Ако има желаещи да ударят едно рамо с поръчката, ще почерпя :)
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем като твоя - свиреше лагера и отделно, че съединителят беше доста твърд. И аз не издържах и инвестирах в един съединител HONDA ургиналдъ от Англия. По спомени ми излезе под 500 лв., даже в някоя тема съм писал и снимки съм качвал.

Поръчването от Англия не е голям проблем, използвайки фирмите за доставка от UK до БГ - транспортът на 8 кг. съединител комплект е къмто 20 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това ли представлява по лекият маховик който става за акорд 2.4, и има ли нещо допълнително, което трябва да се купи?

https://www.ebay.co.uk/itm/OEM-HONDA-CIVIC-TYPE-R-EP3-FN2-DC5-K20-LIGHTWEIGHT-FLYWHEEL/153490078860?hash=item23bcb8bc8c:g:iDYAAOSwOuxc3Ceg

 

 

Редактирано от maxpainus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сложиш ли маховик от К20 трябва и съединителя да е за К20
Цената е много висока която си показал, оем маховици не струват повече от 30-40 лири

Редактирано от rollin
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря!

Изчетох пак темата за тунинг на акорд и се отказах от същия за момента :)

Иначе за съединител се двоумях м-ду Aisin и Exedy и понеже съм останал с впечатлението, че Exedy е по-добрият избор, а разликата в цената нищожна, поръчах Exedy.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...