Jump to content
BatNasko

Централно. Предни машинки.

Recommended Posts

Освен видеото, ще го и обясня на кратко... Вижда се, че при отключване предните врати не реагират, при заключване също. Обаче от вътре, когато натисна щифтчето на шофьорската врата да заключа се заключват всички без предна пасажерска. При дърпане на щифтчето на шофьорската врата, за да отключа не се отключва нито една. Изцяло ли са заминали и двете предни машинки? Защото мисля да я закарам да я погледнат, но да не е да ме метнат и да ме накарат да купя машинки при полужение, че могат да се направят (ако изобщо могат да се направят в случая).

 

 

 

 

 

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не работеше само дясната врата , според мен или работят или не. Аз взех от алито за 17 броя и за 30 мин плюс 3-4 гледания в YouTube я смених ,при положение ,че ми беше за пръв път и внимавах със  махането копчетата и капака на дръжката ,че са на щипки ,това говорим ако ти се занимава сам да я сменяш и поне имаш някаква техническа грамотност , аз не бих дал 30-50 лева за смяната.

На пръв поглед качеството на машинката е премиум, естествено взех от най поръчваните с добри отзиви :) Разглобих старата и вътре беше като чисто нова , предполагам ,че моторчето е сдало и ще поръчам едно за 3-4 долара да видя дали ще стане за резерва. :)

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах сайта japancars.ru и по схемите, колкото успях да се ориентирам... Това ли са машинките за централното и това ли ми трябва? 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=72155+sda+a01&ef_id=EAIaIQobChMIgNaijpKa4gIV1ed3Ch2bUwnHEAAYASAAEgJz__D_BwE:G:s&gclid=EAIaIQobChMIgNaijpKa4gIV1ed3Ch2bUwnHEAAYASAAEgJz__D_BwE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех от тези има лява и дясна , ще се ориентираш по кодовете.

 

https://www.aliexpress.com/item/Power-Door-Lock-Actuator-Left-Right-Pair-72115-SDA-A01-72155-SDA-A01-For-Honda-Accord/32692070010.html?

spm=a2g0s.9042311.0.0.11404c4dmqZDly

 

Иначе да , тези които си пуснал стават.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, jungles написа:

Аз взех от тези има лява и дясна , ще се ориентираш по кодовете.

 

https://www.aliexpress.com/item/Power-Door-Lock-Actuator-Left-Right-Pair-72115-SDA-A01-72155-SDA-A01-For-Honda-Accord/32692070010.html?

spm=a2g0s.9042311.0.0.11404c4dmqZDly

 

Иначе да , тези които си пуснал стават.

Ясно, благодаря! :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен централното работи без проблем, обаче с ключа не мога да завъртя за заключване.
Отключването от ключа си работи. 
Проблема в ключалката ли е или в патрона?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен имаше проблем със завъртането на ключа, но аз напръсках ключалката с wd40 и всичко се оправи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и от ключалката не мога 😁

Също и отвън не мога да отварям багажника, а само с ключа и ръчката до шофьорската седалка. Ключалката, която е до ръчката за багажника и резервоара не е заключена! Ще го гледам и багажника по-натам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.05.2019 г. at 9:58, jungles написа:

Аз взех от тези има лява и дясна , ще се ориентираш по кодовете.

 

https://www.aliexpress.com/item/Power-Door-Lock-Actuator-Left-Right-Pair-72115-SDA-A01-72155-SDA-A01-For-Honda-Accord/32692070010.html?

spm=a2g0s.9042311.0.0.11404c4dmqZDly

 

Иначе да , тези които си пуснал стават.

 

На 14.05.2019 г. at 11:30, BatNasko написа:

Ясно, благодаря! :)

 Добре де, ама гледам от сайта japancars.ru, че парт номера е този
Accord7.thumb.jpg.9c224d74eea071052ddf0042bb4cba24.jpg

А в алиекспрес парт номера е леееко различен - 72115-SDA-A01 72155-SDA-A01 - https://www.aliexpress.com/item/32692070010.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.11404c4dmqZDly (разликата е вместо 6-ца е 1-ца), но пък по снимки машинките са същите. Поръчвам та да видим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че са същите щом по кода в ибей ти излезнаха същите поне на външен вид. Сигурно за дизела по номенклатура са под този номер ?!

Аз съм бензин , ако има разлика с дизела колегите да споделят ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато сменях машинките на моя Акорд установих, че могат да бъдат капсуловани и не. Взех от морга такива, които могат да се разглобяват, за да може при проблем евентуално майсторът ми да може да ги поправи. Проблемите с централното заключване са много чести при този модел наред с моторчетата за ел. стъклата, при които пък четките им издават багажа и се налага смяна на цялото моторче с ново. Изобщо електрониката е много слабо място при Акорда(калпави фарове при модела без ксенони с дефектни букси,изгаряне на платки на радиото, изгаряне на диодни платки на алтернатора и много други). Колкото и да харесвам тази кола, тези проблеми са ми изяждали нервите милион пъти. 

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...