Jump to content
krasimir_01

След зареждане с дизел трака като стар дизел при подаване на газ

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, досега не се чуваше това тракане при подаване на газ просто си ускоряваше но днес сипах дизел от една бензиностанция и колата сега трака като стар мерц 200д. питането ми е опасно ли е това тракане или с добавки ще се оправи?

За да няма недоразумения за CR-V 3 става въпрос с двигател  N22A2.

Редактирано от krasimir_01
пояснение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Веднага му сипи нещо подсилващо!

1:10 е перфектно без значение бензин или газ.

Едно такова лошо зареждане може да те прати в Надин.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тракане - до тракане, има разлика, а от там и от различни неща - ама от разстояние няма как да се гадае.

Сигурен ли си, че е от нафтата която си заредил - или че въпросното тракане се е появило, веднага след зареждането?

Също възможна причина е пикаеща дюза / дошло и е времето /, затова я закачи на диагностика за да не прецакаш някое бутало.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Въпросното тракане се появи 5-6км след като заредих, на кръговото под Люлинската магистрала, след първия тунел по нанадолнището се пооправи и така до Враждебна си работи пак нормално като не съм и подавал резко газ. Точно като стар дизел така тракаше и запали от второто подгряване. Сложих и цетан бустер и двутактово масло утихна и работи нормално няколко километра след което на ниски обороти взе да прекъсва и да гасне. Оставих колата за сутринта да видя как ще се държи.

Редактирано от krasimir_01
пояснение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлега източи тая нафта и сипи от реномирана бензиностанция, ако не се оправи в сервиза.  

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моят съвет е:

1.       Източи всичката нафта, ако можеш да обереш и утайките в резервоара, ще е добре;

2.       Смени горивния филтър, защото и той е пострадал (може да има и вода);

3.       Сипи читава нафта и добавка за дизел (има тема за добавките, кои са добри и кои не, за да неправя реклама)

Стискай палци и се моли да не се е прецакала някоя дюза, че ……

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз препоръчвам пълно изпразване и промивка.Скоро един сивик ми взе здравето.Оказа се ,че сипали 6 тона бензин в 10 тона нафта.И си продават...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера източих от резервоара 50-тина литра БОЗА миришеща на олио, смених горивния филтър но се оказа че ще се почиства и сондата. Как се отвинтва пластмасовата капачка на сондата че и тя е задръстена а и сипах 20л. читава нафта и нея трябва да извадя без да я замърсявам?  

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заредили са ти рапично олио..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.05.2019 г. at 6:01, krasimir_01 написа:

Въпросното тракане се появи 5-6км след като заредих, на кръговото под Люлинската магистрала,.......

За Марешки ли говориш, или .....?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително смени незабавно горивния филтър!

100% лоша нафта с примеси на вода!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, Emicha. Бензиностанцията е на скоростната(външна) магистрала на Перник в местността "Караманица" за втори път зареждам там не знам какво ме прихвана да пробвам тяхната нафта и моя късмет. Сменил съм и прочистил всичко до сондата на резервоара утре ще пробвам и нея но е пластмасова и се чудя как да я отвия, по точно с какво? С ръце не става а не съм от слабичките, един съсед каза да удрам по капака или както се нарича това дето държи сондата и маркучите влизащи в резервоара. И някакви идеи как да почистя резервоара?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай ангренажен ремък.Обикновено върши работа

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, krasimir_01 написа:

....... Сменил съм и прочистил всичко до сондата на резервоара утре ще пробвам и нея но е пластмасова и се чудя как да я отвия, по точно с какво? ......

 

Когато тръгнеш да я отвиваш, първо я бележи, за да знаеш после докъде да стягаш.

Отвиването е по-лесно от завиването.

Аз използвах чук и отвертка  /широка  и дебела отпред , но и тъпа / . Чуках по зъбите на пластмасовата гайка която държи сондата - здрави са и не се притеснявай. Зора е докато отцепи веднъж, после върви по-лесно. 

При завиването проблема е, че има гумено уплътнение и е зор докато направиш един оборот, че хем трябва да въртиш на ръка, хем да натискаш, а то трудно се сплесква, защото влиза между сондата и гърловината.

Мъчих се с ремък и то от тези за смяна на филтри, но не става, няма място и е неудобно.

За тази гайка си има специален ключ, но не вярвам някой да си го купи за еднократно ползване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Едвали някой ще си купи...аз си направих когато сменях бензиновия филтър...не е трудно.Става от две шини с размер около 200х30х5мм зарязват се от единия край по около 30мм  за да влезят в ръбовете на  капачката се съединяват с две шпилки ф10 мм/и се регулират от шпилки/..работи идеално...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите но имам още един въпрос. При вас чува ли се нещо от резервоара че при мен е пълна тишина има ли помпа, работи ли, нищо не се чува? Искам да си набавя всичко преди да разглобя сондата. В един клип гледах колегата си беше купил пълен комплект а тук по сайтовете нищо не открих само помпа за високо налягане и предния филтър а за в резервоара никакви части не намерих. Ако може някой да удари едно рамо за частите в резервоара ще съм много благодарен.Emicha, ти откъде взе твоите части?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти нямаш помпа в резервоара, а само една "кошница" на която ти е закачен поплавъка за нивото и нещо като филтър, което можеш да изчистиш.

При мен е с DTEC двигател и има помпа.

Прав е колегата, че може да се направи ключ, но когато аз правих тази манипулация, не ми се занимаваше. 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това, което описваш според мен няма как да се случи от едно зареждане, на коя бензиностанция зареждаш предимно? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от един път пробвал съм всички бензиностанции по пътя от Радомир до Враждебна. Първоначално зареждах на Марешки, не ми хареса и спрях, след което зареждах на омв на люлинската но ми даде по-висок разход и там спрях, след което зареждам предимно на Бела Вода(Перник) но ми играеше разходомера все едно съм в регенерация и последно-то фатално на Външната на Перник така наречената караманица. Сега не знам къде да зареждам даже си мисля за прозрачна туба и първо в нея да наливам и тогава в резервоара. Не съм пробвал на Екото и на петрол но за тях имам лошо мнение и затова ги подминавам и по пътя ми бензиностанциите се свършиха по моя маршрут.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом и за Екото имаш лошо мнение, което не знам на какво се основава, то значи си в много патова ситуация, аз по-добро гориво от Еко в България не знам да има.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има естествено,от Лукойл,но НЕ франчайз,а оригинална бензиностанция Лукойл.Сега ще наскачат всички сигурно,но това е положението поне тук в Бургас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Еко и всички са франчайзи - изключвам тук-там "фирмена"

И всичко опира до управителя на обекта

Имам съсед, който зарежда  - кара цистерните, от 1-2 години е много затегнато и самите шофьори на практика не могат да прават шашми - но управителите на бензиностанции в комбина със служителите си действат.

На шега на майтап, най-добре газ от туби. Или пропан-бутан :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...