Jump to content
Optimus

Летни, Всесезони гуми за CRV III

Recommended Posts

Здравейте, 

Може ли някой да сподели мнение за летни гуми с маркировка M+S , А CRV III

На предишното CRV I , карах с едни Грабер и останах много доволен, но с новата кола размери от тази гума няма.

Ще се радвам Ко някой сподели опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото карам с 18-ки Pirelli Scorpion Zero M+S и не съм доволен.

При температури над 20 градуса свирят ужасно при спиране и завиване. Подозирам, че е именно заради шарката и по-мекия каучук.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам и зиме и лете с тези: CONTINENTAL CROSSCONTACT LX2 225/65 R17 102H BSW FR.Засега не са ме предавали и съм доволен от избора си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък така стана,че купих джанти с гуми за зимен комплект.Гумите са Continental 4x4 contact с добър грайфер и година,имат маркировка m s обаче в сайтовете ги дават всесезонни или направо летни.Ще ми е полезно някой ако е карал зимата с такива да сподели впечатления.Чудя се дали да ги бартеросам за чисто зимни понеже пък летните ми са чисто нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има летни и зимни всичко друго е компромис

Ето четете

Няма ли го този знак на зимната колкото и надписа М+S да сложат не става

8ca901e2c1d9797b9f46a5b3b6e486450244ff1c.m.jpg.thumb.jpeg.b49b3d3501ff5bafb802c9a83c714aec.jpeg

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм карал с такива всесезонни, но карам с други всесезонни втората кола. Ако не караш много, съвременните всесезонни гуми са абсолютно адекватни и удобството да не сменяш гуми 2 пъти в годината е огромно. Не бих ги карал повече от 2-3 сезона или и не бих купил всесезонки втора ръка. Тъй като дори най-издръжливите сезонни гуми си запазват свойствата около 30-45 000км според марка, модел и тн, не бих разчитал на всесезонните повече от 20-30 000км. Това е супер за кола, която не се кара много - но ако караш много, може би е по-добре да вземеш два комплекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зимни си имам.. но за летни се чудех.....

Днес един от някоя фирмата ми каза че м+с било само за фаца, и видиш ли няма нищо общо с самопочиствснето на грайфера...

 

 

Всесезоннини също са вариант за летни... Може издържат поне месец повече в преходните сезони... Виж вчера 6 градуса пък и опашките пред гумаджииниците малко по късно или по от навалицата и плюс

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако планираш да сменяш гуми, не виждам много смисъл да караш всесезонни вместо летните или зимните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, m+s е лятна гума но за спокойно шофиране, пък и от калта ще те изкара. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

M+S става ако няма сняг и не падат температурите под -3градуса  и лятото не е над 20 гр. Зимата ако е почистен асфалта се държи добре на сняг никаква я няма лятото стане ли 20 и нагоре започва да свири в вески завой   става мека и нестабилна. 

Моят извод искаш ли да е всичко Ок взимаш  летни и зимни гуми, искаш ли да спестиш и да се чудиш дали ще станат или не вземи си всесезонни.

Самопочистването на грайфера това е определена конструкция на същия която позволява това .

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.05.2019 г. at 9:47, note написа:

Лятото карам с 18-ки Pirelli Scorpion Zero M+S и не съм доволен.

При температури над 20 градуса свирят ужасно при спиране и завиване. Подозирам, че е именно заради шарката и по-мекия каучук.

 

 

Има го това при Пирели-то.

 

Иначе ако може който дава акъли против всесезонните гуми да казва с какви е карал и какъв е опита му с тях или приемаме мнението за "една жена каза".

 

Иначе @CARPERA е прав за символа "трите върха" за зимата.

 

Авторът обаче си има комплект зимни, така че да си намери добри летни било то с M+S или без.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 7 часа, CARPERA написа:

M+S става ако няма сняг и не падат температурите под -3градуса  и лятото не е над 20 гр. Зимата ако е почистен асфалта се държи добре на сняг никаква я няма лятото стане ли 20 и нагоре започва да свири в вески завой става мека и нестабилна. 

 

Интересни наблюдения. С кой модел гуми, колко употребявани и на каква кола си ги добил?

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, Veseliq said:

Не съм карал с такива всесезонни, но карам с други всесезонни втората кола. Ако не караш много, съвременните всесезонни гуми са абсолютно адекватни и удобството да не сменяш гуми 2 пъти в годината е огромно. Не бих ги карал повече от 2-3 сезона или и не бих купил всесезонки втора ръка. 

 Може би ти първо да ни дадеш тази информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, CARPERA написа:

Може би ти първо да ни дадеш тази информация.

 

Давам и чакам след това ти да ми отговориш на въпроса :)

 

Първият споделен опит е от Michelin CrossClimate+ 205/55/16, който баща ми в момента кара 3та година. Две зими не са имали проблем и в най-снежните и заледени дни. Две лета нищо не е свирело не на 20, а на 40 градуса на път за морето. Друг модел гуми може и да свири, но ако всички всесезонни гуми ти свирят над 20 градуса, може и друг да е проблемът.
 

В момента на Honda Jazz, който октомври 2018 взех на майка ми за градска кола, е с Nexen 4 Season 185/55/15. Гласувани от ADAC за най-добрите всесезонни гуми, макар че аз ги купих защото цената им беше супер и защото майка ми не би карала колата ако времето не е слънчево. Но понякога и аз и жена ми караме колата. Ето ти клип от най-големия снеговалеж тази зима в София, НАГОРЕ в посока Витоша по бул. България, докато отстрани имаше закъсали автомобили (предполагам със "супер зимни гуми" от OLX-а). По празниците беше над 20 градуса. Не съм чул нищо да свири.

 

 

Ти си на ход.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от месец и 10 дни съм със GOODYEAR Vector 4Seasons Gen-2 225/65 R17 102H, от толкова я имам и колата. За това време съм навъртял 2500 км, изключително доволен съм от гумите - колко много доволен няма да пиша щото ще започне да звучи като реклама 😊. Основен критерий при избора ми беше да са всесезонни и да са максимално безшумни - другите им параметри съм ги гледал също разбира се 🙂. Иначе колкото хора във форума - толкова и мнения за това какви гуми стават и какви не стават. Това с което мога да ви помогна и е еднозначно - има некоректни търговци които продават една и съща гума на 2 позиции. Примерно първата позиция е така както съм го написал в началото на поста си, а втората е примерно "GOODYEAR Vector 4Seasons Gen-2 SUV 225/65 R17 102H" и втората позиция е с 20-30-50 лева по скъпа. Е аз от търговеца дето ги поръчах няма артикули със SUV екстра 😊. Самите гуми си го имат надписа SUV - мисля, че беше във триъгълник, мисля че имат и това с трите връхчета - не че ме интересува особено.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже питат за опит, моите 5 ст по темата.

Бултрако ми продадоха колата с Мишелин латитуд М+С. На кратко - най-смотаната гума която съм карал. Пък като студент съм возил и регенерати.

Тази мишелинка на киша я няма, ама хич. На мокро - много внимателно. На сухо свири в завоите дори при ниска скорост, не спира, но и не тръгва, превърта гуми на 4х4......

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
10 hours ago, dindin said:

 

Има го това при Пирели-то.

  

Иначе ако може който дава акъли против всесезонните гуми да казва с какви е карал и какъв е опита му с тях или приемаме мнението за "една жена каза".

 

Иначе @CARPERA е прав за символа "трите върха" за зимата.

 

Авторът обаче си има комплект зимни, така че да си намери добри летни било то с M+S или без.

Сподели твоя опит с Пирели-то

Иначе приемаме мнението за "една жена каза".

 

On 5/8/2019 at 9:05 AM, Optimus said:

Здравейте, 

Може ли някой да сподели мнение за летни гуми с маркировка M+S , А CRV III 

На предишното CRV I , карах с едни Грабер и останах много доволен, но с новата кола размери от тази гума няма.

Ще се радвам Ко някой сподели опит.

Та въпроса беше  така формулиран е за маркировка M+S

КарамYOKOHAMA GEOLANDAR SUV 205/70 R15 96H M+S  добри на трева малка кал и след 2см сняг и студ -3 не стават първи сезон изкаран и зимата ,но не карани при сняг беше преди няколко зими може би 3 .Колата карана от подписа ми

 

,Nexen 4 Season  на служебната кола Авенсис при - 5 сняг не почистено може би 3-4см сняг не е опесачавано или да  има луга както от клипа на Veseliq или греша.

Опита ми с тях не карам винаги колата само по служба  на наколко завоя и колата е изпреварвала задницата говорим за нови купени преди  тази зима  и шефа не ги харесва,а може би немога да карам.

 

Може би ги сривнявам с гумите които карам на колата си Vredestein   Winter Snow SUV хубави гуми за зимата издържали доста тестове взети нови от ОЛХ-когато знаеш какво да гледаш и там има нови.

Служебния джип каран с COOPER Discoverer A/T M+S тази зима вече му взеха чисто зимни гуми, зимата с COOPER не изкара.

Може още да пиша но ми се пие бира и съм изморен след работа, предишните ми коли за жалост не Хонда при покупката все с гуми М+S накой от които с много добър грайфер .Карани и когато дойде зимата два три завоя и поднасяне сменени с зимни някой от тях  най ефтините и всичко ок.

Просто не можах да повярвам на това М+S.

Напълно подкрепям мнението на Маркони за това чи всеки слага под път и над път това M+S  и заблуждава потребителите.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал вече с четири комплекта всесезонни гуми на GoodYear. Първо с моделите Вектор 3 и 5, а след това с Vector 4 seasons /и сега съм с такива на ЦРВ-то/. Всесезонните гуми са оправдани, когато не ти се занимава със смяна на гуми два пъти в годината и се кара умерено., защото те все пак са компромис! В интерес на истината  Vector 4 seasons са по-добри от повечето зимни гуми и не са ми направили нито един проблем на сняг и лед. Сравнени с хубави летни гуми обаче са по-зле, по-меката гума не е за екстремно каране. По-тихи са от зимна гума, но са по-шумни от лятна. При мен има едно леко "жужене", което се чува особено между 50 и 80 км/ч и ме дразни, защото колата е наистина тиха при такава скорост със летни гуми. Мой колега си взе MICHELIN CrossClimate за неговото ЦРВ 3-та генерация и при него няма такъв шум. Но Мишелина е по-добър като лятна гума, при зимни условия е по-зле от Vector 4 seasons, така, че всеки трябва да си направи извода какво му трябва и какъв компромис може да допусне. От миналата година и Континентал също пуснаха всесезонни гуми, на тестовете са с много добри резултати и на сняг, но нямам реални отзиви за тях. Ако в момента купувам гуми, бих рискувал да ги взема, защото имам хубави впечатления от Continental CrossContact LX с които беше оборудвано фабрично предното ми ЦРВ. Това са всесезонни гуми според Континентал, но нямат снежинка на означението и по магазините ги водят летни, като по периферията имат малко зимни шарки. Може би това е гумата, която търси колегата да замести летните!

https://www.continentaltire.com/product/crosscontact-lx-21570r16-100s

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам казаното от dindin за Пирели_то, аз с тези я купих есента и сега като се затопли в остри завои се свиркат по малко. Не знам защо за пореден път един и същ колега трябва да осира теми във форума и ние да си трайкаме. Тя темата е

На 8.05.2019 г. at 8:05, Optimus написа:

Здравейте, 

Може ли някой да сподели мнение за летни гуми с маркировка M+S 

Не е за маркировка  М+S и зимна гума. Колегата е написал 

 

На 8.05.2019 г. at 21:03, Optimus написа:

Аз зимни си имам.. 

 

И така за пореден път трябва да си трайкаме с написаното от него

 

Преди 2 часа, CARPERA написа:

 

КарамYOKOHAMA GEOLANDAR SUV 205/70 R15 96H M+S  добри на трева малка кал и след 2см сняг и студ -3 не стават първи сезон изкаран и зимата ,но не карани при сняг беше преди няколко зими може би 3 .Колата карана от подписа ми

 

 

 

И така темата се насочи в посока всесезонни гуми M+S за  ЗИМАТА

 

На 8.05.2019 г. at 14:31, CARPERA написа:

 

Няма ли го този знак на зимната колкото и надписа М+S да сложат не става

8ca901e2c1d9797b9f46a5b3b6e486450244ff1c.m.jpg.thumb.jpeg.b49b3d3501ff5bafb802c9a83c714aec.jpeg

 

Извинявам се за офф_а 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 3 часа, CARPERA написа:

Сподели твоя опит с Пирели-то

 Иначе приемаме мнението за "една жена каза".

 

Ок, казвам и предлагам с това да се приключи темата. :)

ПП. Изписахте си клавиатурите докато си напиша мнението ...

 

Две ЦРВ-та втора генерация от западна Европа ми идват с Pirelli Scorpion всесезонки M+S и т.н.

Едните с хубав дот и немалко остатъчен живот, другите не толкова, но още хляб в тях.

И двете свиреха и скрибуцата мноооого гадно лятото - на хубави пътища и естествено по лъскавите подземни паркинги.

Подозирам, че това се случва след първата им година и едно 20-30 хиляди навъртяни километри, но не съм на 100% сигурен. При други гуми също се наблюдава такова бързо овехтяване, предполагам особено лятото.

Склонен съм да се съглася с колегата горе за втори път, че е заради мекия каучук.

 

Иначе за офф-а:

Карам с Vredestein Quatrac 5 вече няколко сезона и честно казано по-голяма благина от всесезонните няма. Това за "нашия климат" даже няма да го коментирам, че си нося въжето в багажника най-вече ако се наложи да изтегля някой със зимни гуми от преспите. С удоволствие бих си взел нещо по-висок клас, но и цените тук са височки. :)

Един приятел си взе от Украйна Michelin CrossContact на цени около с 30-35% по-ниски от тези в БГ, ама няма място в колата да ми донесе и на мене. :D

 

А Yokohamata ти, заради която ми вкарахте СТРАХОТНИ нерви във форума си е чисто лятна гума, а не всесезонна и очаквано няма как да има подходящите зимни качества.

За M+S и снежинката с трите върха има достатъчно изписано в нета, но ще кажа само едно - Mud&Snow  - това snow е много подвеждащо, защото тези гуми се представят добре до около 7 градуса. И все пак по-добре в калта с M&S, отколкото без него. :D

Редактирано от dindin
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

YOKOHAMA GEOLANDAR G91 225/65 R17 103H M+S - Шумни са и при температури над 20 градуса свирят в завоите на ниска скорост

Те това требваше да напишете а не кой с какви гуми си кара колелото, мотопеда и атв-то ГУМИ ЗА ЦРВ3  М+S или летни.

Редактирано от krasimir_01
пояснение
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

След дълго лутане из магазините и сайтовете....сколасах да взема Goodyear EfficientGrip SUV..

Есное да я харесаш на характеристиките друго сие да я купиш веднага. :)

На вид добра гума. Имам усещането че колата стана по лека и харчи по малко ... Ама де не се филмирам още ще покарам още имаше видим. Първо каране 1200 км... Доста прилично поведение, спира добре... В завои е добре.

Има M+S но още не съм ходил забриба 🎏 и не мога да дам мнение за кал и трева. Дават я 10% за офроуд което мине достатъчно... Предполагам

Благодаря на всички за отговорите!

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...