Jump to content
tison

Пръскалки чистачки

Recommended Posts

При доливане на лятна течност пръскалките ми почнаха да пръскат много слабо и да приплюват като да са запушени. Задната отказа, а машинките си работят и течност минава по видимия маркуч под капака. Възможно ли е да се е пресякла нещо течността и да не може да преминава. Откакто е при мен съм доливал зимна концентрат, вода и сега готова за употреба лятна... Има ли начин да се източи от някъде и прочисти казанчето без да се сваля?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми като да е имало малки твърди частици в течността. Няма как да се е пресякла. Не знам как е на твоя модел, но предполагам, че трябва да може да бръкнеш под казанчето и да откачиш маркуча излизащ от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Промих казанчето като издърпах течността през отвора, но проблема остана.  Самите пръскалки са под пластмасовия централен панел до прозореза, но не успях да ги сваля, за да продухам с компресор или нещо друго - или се издърпват нагоре само или се завъртат, но определено не искат да се извадят и ме е страх да не ги счупя. Ако някой знае как се свалят- в ръководството нищо не пише...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да продухаш с компресор пръскалките без да ги сваляш - от вън на вътре с маркуч без накрайник, като го допреш плътно до пръскалката за максимално налягане. Но задължително издърпай маркучите от пръскалките, за да може боклука, който ги е запушил да излезне навън през щуцерите, а не да го върнеш обратно в системата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението се оказа като се почисти цедката, в която влиза машинката. Толкова се беше затлачила с наслагвания и мръсотии, че като свалих маркуча даже и не прокапа... до нея се стига след сваляне на долната дясна кора и подкалника се разкача, малко е тегаво...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. 

 

При доливане на течност за чистачки се изля значително количество по кората в двигателният отсек. Забелязах го чак когато започна да се пuлни и тръбата. Civic 2013 hatchback. Колата я имам от скоро и досега не се беше налагало да доливам голямо количество. В този форум се дискутира, че умишлено казанчето и тръбата не са добре уплътнени:

https://www.civinfo.com/threads/washer-bottle-leaking-into-engine-compartment.43340/

... но в ръководството, което имам не пише нищо по въпроса.

Ако някой може да даде мнение дали това е нормално или имам проблем с казанчето ще бъда благодарен.

 

Стефан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Махни щипката горе където държи тръбата и я издърпай от казанчето. Има гумен семеринг в долната част на тръбата, може да е изпаднал и от там да пропуска течност. Нямам такъв проблем, наливам течност и нито подлизва, нито изтича от някъде. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега.

Наскоро я водих за пребоядисване на предна броня. Бяха я охлузили на паркинга. Забелязах, че и пръскалките на фаровете не работят и я закарах обратно в сервиза да я погледнат. Оказа се, че не са закачили нещо обратно като са монтирали бронята но така и не ми казаха какво. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...