Jump to content
DTEC

Ключ/Приспособление за развиване/завиване на маслен филтър на 1.6i-DTEC (2013)

Recommended Posts

Подлъган от информацията в all4honda си поръчах OEM HONDA Filter Tool (oil filter wrench, universal)

ti4035012h-oem-honda-olie-filter-moersleutel-universeel-all4honda.thumb.jpg.7cb6fe763fe602d2e1fc0c08d719cda1.jpg

Това приспособление има 12 страни и е с вътрешен диаметър от 64mm и НЕ Е подходящо за масления филтър, който се монтира в 1.6i-DTEC.

След отегчителна комуникация и приложени достатъчен снимков и измервателен документален материал успях да върна приспособлението и да си получа парите обратно.

 

След известно търсене попаднах на инструментите за смяна на маслен филтър от KS Tools и по-точно на подходящия 150.9324:

FOT_PRO_ALG_AUTO_150-9324_SALL_AING_V15b825c9041ecf_200x200@2x.thumb.jpg.0e90c93d78e2f92bcbe328951590698b.jpgFOT_PRO_VAR_AUTO_150-9324-1_SALL_AING_V15b825c9199853_200x200@2x.thumb.jpg.a1317353ffe5428158633550ae56c365.jpg

Както се вижда от снимките той е с 15 страни и размери 74/76mm. За развиване/завиване на масления филтър е необходимо и наличие на  тресчотка 3/8" или вложка 3/8" (квадрат 10мм), с която аз вече разполагам, понеже е необходимост при смяна масло скоростна кутия 1.6i-DTEC (2013).

Усилие на затягане: 30Nm

 

П.П.: Да, зная че сигурно има десетки, стотици или хиляди други начини/приспособления (напр. тръбен ключ) за развиване на масления филтър и "завиване на ръка" сигурно е достатъчно. За съжаление аз не съм такъв тип характер и предпочитам да правя нещата по един друг (според мен по-правилен) начин.

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не искам да те отчайвам, но вида на маслените филтри според производителя са няколко варианта. Така, че като си купиш следващия може да се окаже, че тази вложка няма да ти свърши пак работа. Или другия вариант е да търсиш винаги такъв филтър с 12-тостен, защото има с шестостен, и едни като шлици, които нито едно от другите две не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, cucy написа:

Колега, не искам да те отчайвам, 

Колега не искам да те отчайвам но кат си купуваш това което трябва , е винаги еднакво.

Редактирано от fenabg
  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

c5677d648785befed557822721ca0bc3.thumb.png.c25b902807f49e31a4b30e52b4fd9cf6.png

Може и с клещи за маслен филтър.

По принцип се завива и развива с ръка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CARPERA - колко пъти смени масло на Civic 1.6 i-DTEC? Имам такива клещи за маслен филтър и с тях не става. Прочети и текста в послеписа от първия пост.

 

@cucy - запаси съм се с филтри, които мога да развия с тази "шапчица".

 

Също така намерих изключителни професионалисти, които след като поръчах 6бр. Purflux маслени филтъра ми предложиха и подходящия инструмент за филтрите за само 1€. И вече си имам филтри за следващите 10 смени на масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата DTEC - шапчицата определено е най-удобният инструмент за маслени филтри.

Да, филтрите на дизела са с по-големия размер - за сравнение моят е с 65мм/14, колата от подписа.

При първата и последна смяна на маслото ѝ при майстор, той смени 3 инструмента, не успя развие филтъра, накрая го проби (класика) и така го разви.

Разбира се тея японци с дребните ръчички от Honda бяха опсувани през това време ... :)

 

Преди 22 часа, CARPERA написа:

По принцип се завива и развива с ръка.

 

По принцип се завива на ръка и после с инструмент за още 1/4 до 3/4 оборот според зависи колко ти е силна ръката. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните маслени филтри за бензиновите хонди са за същият тоя ключ 64 мм 12 стенен

IMG_20210724_161047.jpg

Редактирано от Nikol

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С верига не става ли ?Аз дето съм ходил тука по нашите сервизи все с верига го развиват -после стягат на ръка .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...