Jump to content
V Kolev

Странен проблем при движение на пропан-бутан

Recommended Posts

Здравейте!  Появи се странен проблем при работа на пропан-бутан.  АГУ не е инжекцион. При тръгване всичко е наред – палене на бензин, след загряване преминаване на газ - при мен става като вдигна оборотите около 3000 ,  независимо колко е загрял двигателя, но аз изчаквам да се вдигне термометърът. След известно време – нелогично и неопределено 5, 20, 30  …. минути диодите на панела показващ количеството газ и на какво гориво работи в момента колата изгасват за секунда и после всичко светва – както при стартиране и продължава да работи на бензин. След форсиране до 3000 оборота отново минава на газ до следващо повторение на изгасване и преминаване на бензин. При изгасването на диодите арматурното табло се държи като при работещ двигател – не светват индикаторите както е при старта. Вероятно двигателят продължава да работи , но по някаква причина преминава от газ на бензин или се получава някакъв рестарт на АГУ /ако е възможно такова/. Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели опит с решаването му.

Благодаря на отзовалите се и успешен ден на всички във форума!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра на газовата  и някой датчик.Закарай я на диагностика  при газаджия. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра на газовата-АГУ не е инжекцион т.е. няма.Филтъра да не си сменял скоро и да е задръстен?Връзките на кабелите към ключа и/или самият ключ.Ако не си наясно по-добре да я погледне газаджия(ако може да е и момъка,инсталирал АГУ-то ще е най-добре ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Явно ще търся сервиз за газ.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре сложи газов инжекцион, моята я купих с обикновено газово но правеше проблеми при скорост над 50 км като я пусна по инерция гаснеше заради обедняването на сместа, също така зимата като караш на скорост по инеция светваше чека и оборотите и безобразно се губеха колата гасне работи като на 2-3 цилиндъра. Налагаше се да я оставям да работи на бензин на място по 20-на минути на бензин за да си оправи оборотите. След смяната на газовото всичко се оправи. Сега съм с полски газов инжекцион който е към 500 лв и съм доволен, наливам и карам.

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключето със светодиодите оставя без захранване.Поставено е от аматьор,който е увивал жичките без да ги запоява най-вероятно.....

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

^ Дам, възможно е да е проблем с тока.

Аз имах сходен проблем с АГУ, при неравности губеше ток.

Оказа се големия бушон за газовата (изпарителя) - имаше нагар (да не кажа, че обувката се беше почти стопила) и губеше контакт при тръскане.

Един път на един завой в Красна Поляна направо си изгасна ...

 

Провери си бушона (при мен беше 10А или 15А) и кабелите, които идват от акумулатора за газовата.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега проблемът не е открит . Според писаното по-горе от отзивчиви колеги притегнах и прегледах всички кабели около АГУ  и не забелязах нищо разхлабено или прекъснато. После около 500 км не се прояви.  Не знам какво да мисля -дали без да искам съм го отстранил или просто не се е проявил по друга причина. Продължавам наблюдението и при допълнителна информация ще я споделя тук.

Благодаря за съветите и успешен ден на всички!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...