Jump to content
MisterNicehoho

Окачване Honda civic 1.8

Recommended Posts

Здравейте,

Обмислям покупка на хечбека 1.8 и като минус всички посоват твърдата возия.Възможно ли е да се смени окачването с друго ( старото за рециклиране/продажба ако е здраво) и този проблем да се отстрани?
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уточнете какво искате да кажете, нищо не се разбира. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдото окачване не е проблем, а въпрос на инженерен дизайн с предимства и недостатъци. В последствие потребителите решават какво искат . На всички Хонди окачването е твърдо, но всички ,които караме го знаем и ни харесва, понеже има предимства. Така ,че за какъв проблем говорим в действителност? Какво искате да се сменя и как точно си го представяте да стане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мдам, всички возят твърдо, ама някои повече. За мен фабричните амортесьори заедно с пружините или са с кофти качество, или с кратък живот, и при мене вече са дошли втвърдени. Замислил съм смяна на 4-те амортесьора заедно с пружини на Kayaba, сигурен съм че ще има разлика. Няма как като нова тази кола да е возила така, поне това е моето мнение.

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за явления , дължащи се на износени елементи в окачването, това е друго нещо. Там просто се подменя всичко и няма проблеми след това. И естествено като нова колата не вози така , както ние я намираме :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали окачването на седан версията е като хечбека, но при макверсона амортисьора работи и в двете посоки, тоест ребаунд и компресия, и с времето може да се е вдървил леко, но пружините имат склонността да омекват, така че аз лично бих сменил само амортисьорите, но това окачване чисто конструктивно си е дърво, но пък за сметка на това се държи много добре на пътя и е много здраво и евтини за поддръжка. На хубав път колата е удоволствие да се кара, особено с много завои, така по-скоро проблема са ни пътищата и трябва повече да се бунтуваме срещу тях. Аз лично вече имам няколко гневни имейла към правителството и АПИ, които имаха известен резултата, вие какво направихте по въпроса освен да си трошите колите и да цъкате и хулите на вятъра! 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...