Jump to content
max_3d_3

Проблем с климатик

Recommended Posts

Здравейте, имам следния проблем с климатика, когато колата работи на място компресора не работи и не духа студено, като е в движение работи, но ми се струва, че не е достатъчно студен въздуха. Въпросът ми е дали е само за допълване на фреон или е заминал компресора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо да провериш фреона. При мен беше проблем с релето на климатика в двигателния отсег (7ма ген).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Pavel_Pavlov написа:

Пробвай първо да провериш фреона. При мен беше проблем с релето на климатика в двигателния отсег (7ма ген).

Благодаря колега, ще го проверя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Pavel_Pavlov написа:

Пробвай първо да провериш фреона. При мен беше проблем с релето на климатика в двигателния отсег (7ма ген).

Как точно се държеше климатикът ти? При мен като махна предпазителя за климатика (този при двигателя) и го върна обратно тръгва за 1ч и постепенно спира. Странна работа хаха,ще го "водя" на разбирач скоро време,ама да пиам все пак. Взел съм ново реле и ще го монтирам след една седмица,не се ли оправи отивам в сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен понякога тръгваше компресорът, понякога не, но повечето случаи не работеше. Когато хубаво го поразмърдах и натиснех (релето) и зацепваше. Смених го с някво бошовско и забравих за проблема.

 

Иначе самото реле се чуваше да цъка при включване/изключване на климатика, дори когато компресорът не въртеше.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Pavel_Pavlov написа:

При мен понякога тръгваше компресорът, понякога не, но повечето случаи не работеше. Когато хубаво го поразмърдах и натиснех (релето) и зацепваше. Смених го с някво бошовско и забравих за проблема.

 

Иначе самото реле се чуваше да цъка при включване/изключване на климатика, дори когато компресорът не въртеше.

Още утре ще проверя релето. А каква е оринтировъчната му цена и от къдр може да се закупи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех го за 25лв от сервиз наблизо. От магазин сигурно малко по-евтино. Но ако не си правил профилактика на климатичната с-ма скоро, може да е добър момент. Аз потърсих в нета и попаднах на „промоция“ профилактика за 8лв (+ плащане на долятия фреон). Имах ~200 мл лиспващ фреон и пикаеща игла, която смених. Човекът каза, че при ниско ниво на фреона компресорът може да не се включва. При мен явно не беше това проблема, но хубаво, че го проверих – затова и ти предложих същото.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега! Май, най-добре ще е да ида в някой сервиз да го погледнат. Колата я купих скоро и незна предния собственик, какво е правил и какво е пбслужвал по нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, max_3d_3 написа:

Благодаря, колега! Май, най-добре ще е да ида в някой сервиз да го погледнат. Колата я купих скоро и незна предния собственик, какво е правил и какво е пбслужвал по нея.

 

Най добре!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш какво да е реле ще върши работа.Познат проблем и при 8-ца Сивик .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам с реле от Mitsubishi Carisma.. по-малко е по размер, но изводите съвпадат.. От както съм го сменил ядове нямам..

Нося си 2-3 в багажника за резерв.. струваха някакви стотинки в моргата, та си взех цяла шепа с релета..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех такова,за проба само.

Петко,може ли да постнеш една снимка да видим как изглежда това от Mitsubishi Carisma? Мерси!

Screenshot_20190429-073001.jpg

Screenshot_20190429-072956.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен :). 160 грама фреон допълване и всичко е наред вече. Благодаря на всички за предположенията!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.04.2019 г. at 9:38, BOKLUK_CHOVEK написа:

Аз взех такова,за проба само.

Петко,може ли да постнеш една снимка да видим как изглежда това от Mitsubishi Carisma? Мерси!

Screenshot_20190429-073001.jpg

Screenshot_20190429-072956.jpg

Ето ги от Каризмата.. Стават на 100%..

20190501_083656.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От коя годима да е карисмата? Китаското ще го слижа само за проба да видя дали ще тръгне климатика,ако тръгне ще го сменям с примерно такова. Нямам вяра на кутайското реле,не искам да ми изгори колата заради едно реле хаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, BOKLUK_CHOVEK написа:

От коя годима да е карисмата? Китаското ще го слижа само за проба да видя дали ще тръгне климатика,ако тръгне ще го сменям с примерно такова. Нямам вяра на кутайското реле,не искам да ми изгори колата заради едно реле хаха

Тези, които съм ти снимал са немско и японско.. Интересно е, че и двете ми ги изкараха от еднакви коли.. Явно единия от собствениците го е сменял с немското, защото едва ли мицубишито ще е с немски релета.. Иначе са от коли около 2001-2003та година..

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с климатроника е отстранен. Оправи се само с допълване,но смених профилактично и релето.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж и филтър климатик ако е запушен с боклуци духа доста слабо и не охлажда добре. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намира този филтър? Филтъра на за купето е сменен,за него ли става въпрос или за друг?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за този на купето .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...