Jump to content
nedyalkov

Сваляне на огледало за задно виждане Акорд 2003

Recommended Posts

Здравейте,

Дали някой може да ми помогне, как точно се сваля огледалото за задно виждане на Акорд 7, 2003 година, защото ме е страх да не счупя нещо. Не мога да разбера стискат ли се или се разтягат металните щифтове, палчето ли се натиска за да се извади нагоре? Пробвах с ръка ама не мърда.

IMG_20190427_084918.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалял съм го но не помня как, но беше лесно, май само се натискаше нещо.

Освен това моята беше фейс Екзекютив и изглеждаше съвсем различно, имаше и кабели за автоматичното затъмняване, а това е обикновено, с механично местене за заслепяване...

Виж тука:

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли няма идея как се сваля огледалото, защото изгледах сума клипове, включително и прикачените от JapCar, но в случая при мен захващането е по-различно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз повече не мога да кажа, а и не на всеки се е налагало да го сваля, та да знае...

А защо ти се налага сваляне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, JapCar написа:

Аз повече не мога да кажа, а и не на всеки се е налагало да го сваля, та да знае...

А защо ти се налага сваляне?

Ами искам да го заменя с друго с електрохроматично затъмняване, което има по-различно закачане и трябва да съм сигурен, че ще мога да сваля старото без да откъртя металната планка, която е залепена към стъклото и след това да проверя дали другото ще пасне!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали казах, че е различно и едва ли ще пасне директно... Разгледай едно електрохроматично огледало, то има и захранване, което не е проблем да прекараш, но ми се струва, че закрепването е различно.

Снимах моето, мисля, че отдолу се вижда винт и се измъква на лястовича опашка или подобно...

От огледалото съм взел захранването и за камерата, която е закрепена за него.

P1050642.JPG

P1050644.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, nedyalkov написа:

Ами искам да го заменя с друго с електрохроматично затъмняване, което има по-различно закачане и трябва да съм сигурен, че ще мога да сваля старото без да откъртя металната планка, която е залепена към стъклото и след това да проверя дали другото ще пасне!

Можеш да бъдеш сигурен,че няма да можеш да откъртиш металната планка,но може да спукаш стъклото точно там.

Пръсни със смазващ спрей преди да го вадиш!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като пристигне огледалото, което съм поръчал ще пробвам с някакъв спрей, дано да излезе старото без да има последствия по стъклото. Искаше ми се да го сваля за да огледам планката, ама явно ще го мъча като имам и новото огледало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, nedyalkov написа:

Като пристигне огледалото, което съм поръчал ще пробвам с някакъв спрей, дано да излезе старото без да има последствия по стъклото. Искаше ми се да го сваля за да огледам планката, ама явно ще го мъча като имам и новото огледало.

Какъв спрей..., не е направено на стегната сглобка..., пластмаси, трябва да излизат с някакъв чалъм, а не с голямо триене.

Моето дори и с винта, който се вижда на снимката, е доста хлабаво и се клати...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но при теб закачането е по-друг начин, а както писах и в първия пост пробвах с ръка. Теглих на горе от планката, опитах да го завъртя на някъде, но не мърда. Все едно е залепено за тази планка. Ще чакам да дойде другото огледало и тогава ще го боря, ако се счупи нещо поне да имам здраво огледало за поставяне. Ще пиша пак като успея да го сваля старото огледало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, nedyalkov написа:

 Все едно е залепено за тази планка. --------- Ще пиша пак като успея да го сваля старото огледало.

Странно, при теб изглежда е частен случай, на всички видеа изглежда лесно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Да довърша темата. Вчера успях да сваля огледалото най-сетне. Оказа се, че се изважда нагоре към тавана, обаче "хубавците" в сервиза, където ми сменяха предното стъкло последния път явно са спукали пластмасата при захващането (вижда се и на снимката) и за най-лесно са сложили черен силикон. Добре, че поне новото огледало си заспа на мястото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, nedyalkov написа:

Здравейте. Да довърша темата.

Добре е, че я довършваш..., мнозина питат нещо и не считат за необходимо накрая да споделят какво е станало, как са решили проблема...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като аз не разбрах и не видях как става, след 30 минутно търпение, въртене и сучене нацелиха как се откопчава и излиза. С червено съм отбелязал контра-зъбчето което може да се натисне с нещо пластмасово, !!!предупреждавам да не се бърка с железна отвертка колеги !!! Другия вариант който аз нацелиха е леко да се дръпне долния край надолу, така че да се подмине контрата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...