Jump to content
Bastards

Странно виене

Recommended Posts

Здравейте, от една година съм собственик на Акорд 2.4i 2006 година. Вече навъртях близо 20к км и съм изключително доволен. Още при закупуването обаче усетих някакво виене при скорост 80-100 км/ч при подаване на газ. Тогава си помислих, че е от газовата уредба и не обърнах внимание... и така 1 година. През този период автоматика работи перфектно ( карал съм много автомати) и никога не правил проблем. Вчера обаче едно момче я тества и  ми каза, че проблема е от скоростната кутия. Във форума прочетох, че е добре да се смени маслото на кутията и аз веднага запалих и отидох до София и смених маслото и филтъра на кутията в Бултрако. След смяната виенето обаче не изчезна. Чудя се каква може да е причината. Единственият проблем, който ми е правила комата беше много лек теч от хидравличната помпа, който отстраний преди седмица с подмяна на уплатненията. Пак подчертавам, че кутията продължава да работи перфектно 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има малка вероятност (ако е от кутията) да е превъртял лагер на капака и. Намира се от страната на лявото колело. Чувал съм за подобен проблем на Акордите преди фейса, но за 2006-та не съм срещал. Братушките са писали по въпроса и казват че не пречи на работата на автомата, но вие тихичко като тролей при ускорение.

Със сигурност трябва да я чуе спец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, поразчетох се малко и може да се окаже, че точно в този лагер е проблема. Въпроса е ,че е малко притеснително да се кара с надеждата,че не влияе на работата на кутията. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е лагера в капака ще си го разбрал до сега, защото се чува най-отчетливо на P и N. При ускорение вие на 1,2 и 3-та, на 4-та и 5-та почти не се чува. Не е проблем да се кара така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко видео. Чува се звук само при подаване на газ. Обикновено при по-ниски обороти

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия шум при същата скорост, само че при мен се чува по-леко. 
За момента ще изчакам с ремонта, ще чакам някой от форума да открие проблема. 
И аз имах същия проблем със хидравличната помпа :lol:
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е клапана, не изпарител, а и как се намеси ГИ в това виене?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намесват го, защото имаше едни серии изпарители, които бяха, как да се изразя, доста музикални. Rai uno, due ли бяха, някаква българо-иатлианска пръчка беше, производство на БСМ. Те си виеха подобно и заволи-та съм виждал да видят, но те бяха модифицирани и затова виеха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има 'музикални' изпарители :)

Те свирят точно при натискане на газта. Познавам хора, които сваляха скоростна кутия, заради такова виене от изпарител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Zavoli Zeta N, не съм си мислил, че може от него да се чува.
С изключено газово трябва ли да спре виенето? 
На изпарителя съм премахнал по една медна пружинка (от общо 3) след запушването му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Заволи-то има общо 8 медни пружини(по-точно са спирали). Или се свалят, почистват и връщат обратно, или се сменя изпарителя. Щом си барал по заволи-то е твърде вероятно да е от него виенето. Караш само на бензин и ще разбереш дали е от изпарителя.

Редактирано от jijane
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се, че на бензин също се чува, по-малко но се чува. От последният пост и направих нови 8к км и колата работи перфектно, сменя скорости гладко, не гори масло...никакви оплаквания. Само да разбера това свирене откъде е 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...