Jump to content
Хуна

Хондата рита, като магаре

Recommended Posts

Здравейте!

Отскоро се сдобих с Хонда Джаз и понеже не познавам проблемите и, искам да знам от какво може да приритва, като магаре. Сменени са доста дребни нещица, но все още "рита". Някак си имам усещането, че проблема е в скоростната кутия. Някакви идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ни дадеш някъква идея кога се случва това, може и да се намери откъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да дадеш повече информация, с какъв двигател е, с каква трансмисия и да уточниш как рита магарето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магаренцето е автоматик, 1.4 2004-та. Бензин. Рита при подаване на газ при тръгване.

Като цяло е мноого очукана и мърлява - очевидно предишният собственик е бил твърде небрежен.

 

Сменени са тампони, накладки и лагерче на ролка. Както и филтър и масло.

Редактирано от Хуна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам какво е I shift, но има допълнително L и S - тези функции вече ги разгадах.

Хондата я имам от 7 дни. :)

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I-shift е скоростна кутия, при която го има този проблем, който описваш, не знам каква е тази трансмисия с L и S.

ПС. CVT ти е трансмисията.

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарай я в сервиз за автоматични кутии, дано излезе ремонта по евтин.

Ако не е сменяно маслото в скоростната кутия пробвай първо с това но само масло с марка Хонда.

Съвет за в бъдеще ако купиваш кола автоматик да е с теб човек да тества как работи кутията.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Rakeem написа:

I-shift е скоростна кутия, при която го има този проблем, който описваш, не знам каква е тази трансмисия с L и S.

ПС. CVT ти е трансмисията.

 

20190425_195924.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, CARPERA написа:

Закарай я в сервиз за автоматични кутии, дано излезе ремонта по евтин.

Ако не е сменяно маслото в скоростната кутия пробвай първо с това но само масло с марка Хонда.

Съвет за в бъдеще ако купиваш кола автоматик да е с теб човек да тества как работи кутията.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно CVT e кутията, карай я на сервиз за обслужване и проверка. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени маслото на кутията ако не е сменяно, и по всяка вероятност ще спре да прави магарий. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CVT  ако такава е кутията ето това е маслото

2707113585f34e82d6a7871e0716ef12.thumb.jpg.003b816dc2c96e93076992dfa004a537.jpg

 

Не се навивай на нищо друго защото ти казват много по-хубаво е и става.

Ако ти се пестят пари от тук в форума от общите поръчки 4л ще ти излязат 85лв

https://www.ato24.de/en/honda-cvt-transmission-fluid-0-946-l.html

в Бг искат за 4 л 140лв,

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.04.2019 г. at 9:11, CARPERA написа:

CVT  ако такава е кутията ето това е маслото

2707113585f34e82d6a7871e0716ef12.thumb.jpg.003b816dc2c96e93076992dfa004a537.jpg

 

Не се навивай на нищо друго защото ти казват много по-хубаво е и става.

Ако ти се пестят пари от тук в форума от общите поръчки 4л ще ти излязат 85лв

https://www.ato24.de/en/honda-cvt-transmission-fluid-0-946-l.html

в Бг искат за 4 л 140лв,

Миналото лято смених маслото на скоростната кутия CVT в автосервиз на специална машина понеже след като загрееше при потегляне тресеше.Сложиха тяхно масло някакво немско,като ми казаха че било много хубаво.Проблема се оправи ,но само за около2000км  пак се появи.

Казаха ми че са сложили 8л масло,понеже се прави пълно източване! Искам да попитам дали е задължително маслото да е HONDA?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че не е задължително не е. Ма тея 8 литра къде отидеЯ.? БЪш на свт кутия. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 литра къде? Машинно как? 

Screenshot_20190429-131151.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно са направили промивка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, chuchkov said:

Миналото лято смених маслото на скоростната кутия CVT в автосервиз на специална машина понеже след като загрееше при потегляне тресеше.Сложиха тяхно масло някакво немско,като ми казаха че било много хубаво.Проблема се оправи ,но само за около2000км  пак се появи.

Казаха ми че са сложили 8л масло,понеже се прави пълно източване! Искам да попитам дали е задължително маслото да е HONDA?

Ти сам си отговори на въпроса дали е задължително да е Хонда. Сега им я закарай и да си приберят  това мнаго хубавато маслото 8л за две скоростни кутии.Да ти сложат това което съм показал ,ако вече не е късно и супер хубавото немско не е разказала играта на кутията. 

Маслото изключително и точно за скоростните кутии, както и за диференциал, хидравлика  са го написали японците само Хонда,експериментите  са твоя пример 2хл км и пак рита.

Когато ти сменят маслото с машина  не мият с твое масло има си специално,  но за да не се на бутат и да спечелят повече искат твое. 

Повярвай няма да са те виновни и ще кажат че кутията ти е за ремонт,няма виновен майстор .

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Отново повдигам темата с риск да стана досаден.

Започвам отначало,преди 2години и половина закупих Хонда джаз 2003г. от автосалон в Пловдив 1,4 кубика 84коня автоматик CVT.Може да звучи парадоксално ,но я закупих без да потегля и един см.,само я запалих да чуя двигателя.Автоджамбазина ми каза,че трябва да сменя маслото на двигателя ,филтрите и маслото на скоростната кутия.След регистрация в КАТ като си тръгнах и колата беше малко позагряла забелязах това тресене при потегляне.Ако се потегля много плавно тресенето не се усеща.Отидох в Бултрако където за смяна на маслото на двигателя,филтрите и маслото на соростната кутия ми взеха 410лева.Маслото на скоростната кутия са го сменили като само са развили пробката и колкото е изтекло са доляли около 2литра.Нямаше никакъв положителен ефект от смяната на маслото на кутията.След време видях реклама на автосервиз Ивалкар (Пловдив) във ФБ ,че сменят масла на скоростна кутия машинно.Отидох и след смяна с тяхно масло,както писах по-горе в темата това тресене изчезна,но се появи след по-малко от 2000км.И сега съм в задънена улица какво да правя.Явно ще трябва да отида в Бултрако да си закупя 4литра масло за Хондата и да търся читав сервиз в Пловдив и да го сменят.Ако някой знае къде в Пловдив има сервиз на който да се доверя,нека да пише тук в темата или на лични!

Предварително благодаря!

Редактирано от chuchkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези кутии не трябваше ли да се промиват няколко пъти с оригиналното масло за да работят като хората -имаше и тема преди години по този повод ако не се лъжа де ,че с неколкократна промивка с оригинално масло е задължителна процедура ,която сервизите предлагат ,но собствениците не искат поради финансови съображения ,после се оплакват тука че сервиза нищо не е направил -за официалните хондовски сервизи става въпрос ,където се предполага че знаят кое как се прави ,аз на моята ръчка на 20 хил сменям маслото след смяната  на 3 лагера за 500лв,за да не я мисля .Само хондовско масло наливате и това е ,едно време на ескорта пишеше в сервизното че скоростното масло е доживотно на кутията -форда беше на сигурно 1 милион километра ,кутията никога не е правила проблеми ,за сметка на основните ремонти на мотора .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 5/12/2019 at 5:20 PM, chuchkov said:

Отново повдигам темата с риск да стана досаден.

Отидох в Бултрако където за смяна на маслото на двигателя,филтрите и маслото на соростната кутия ми взеха 410лева.Маслото на скоростната кутия са го сменили като само са развили пробката и колкото е изтекло са доляли около 2литра.

Предварително благодаря!

 

До сега да беше си поръчал  маслото и да беше си го сменил сам вместо да даваш маса пари насам натам.

Ако беше поръчал щеше да го имаш до седмица,но яво ти се дават още пари.

Тук са ти дали отговора на въпроса ти

 

Ето ти новата поръчка поръчай си маслото и да ти се реши проблема

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...