Jump to content
jungles

Обтегач на пистов ремък

Recommended Posts

Здравейте колеги , обтегача ми е сдал багажа ( има шум и тялото доста резонира при подаване на газ)  и се поразрових и прочетох , че някой афтър-маркети не изкарват много дълго... Някой от вас имали такова наблюдение и съответно ако има насоки отностно марка ,която що годе издържа ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам опит с INA - 31170-PNA-023 около 120лв. до тук 40к км и нямам проблеми.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали ремъка, завърти ролката на ръка, огледай, щом шуми, сменяй само лагера, той е евтин. Ако е отслабнала/счупена пружината, би трябвало като натиснеш ремъка да се усети...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагера го смених , първоначално гледах само ролката ,и имаше голяма амплитуда и си помислих ,че лагера е аут , но се оказа обтегача.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На угасен мотор, дърпаш силно ремъка напред към фара. Ако ти е лесно и не се връща рязко, а се бави е отслабнала пружина на самия обтегач. При работа на мотора издава странен звук и маркера танцува отвъд диапазона си.

Имах такъв проблем и го смених с втора употреба - оригинален. Не знам колко ще изкара, но вече 3 години се държи прилично.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странният звук го имам ! Чудя се дали си струва дам 20-30 лева са втора ръка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не може да гадае - това е чарк. Може да изкара 5 дена или 5 години. И с новия е така, но е в гаранция.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като се сетя ,че тия със втората ръка колко са полудели ... Скоро ми искаха 250 лева за щора за багажник .... Иначе за малшанса е ясен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си нов бе човек,защо го подлагаш на съмнение!

Как ще сложиш обтегач втора употреба,какво ли ще очакваш от него.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, лагера на обтяжна  ролка  добре си го  сменил,другото като шум е  от ролката на алтернатора ,тя здава багажа и може да блокира също се сменя. Пружината е много яка едва ли ще се е разтегнала . При мен се случи да сменям (лагер +ролка на генератор) на около 165000км. Успех!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за ролката на алтернатора само от твоя опит с твоята кола ли го казваш, или имаш наблюдения върху много автомобиили / чул си от сервиза? Любопитно ми е, не се заяждам. Просто хората често си вадят изводи от една случка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моята алтернатор ролка лагера е сменен, горе долу на посочените от колегата км.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега, не отварям дискусия, а споделих какво се е случило на моята кола преди време . Оправи се след смяната на ролката на алтернатора  и лагера на опегача. 2.2 дизел. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...