Jump to content
Dachev

Проблем с падане нивото на течността за чистачки

Recommended Posts

След нещастно стечение на обстоятелствата се наложи да сменям ляв калник, фар, предни броня и капак. След получаване от сервиза се оказа, че не задържа водата на стъкломиялното устройство. Т.е. след задействане от лоста се чува помпата как веднага включва, но започва да пръска със закъснение от няколко секунди. Ако след това веднага пак пръскам – водата веднага излиза. Ако направя пауза от няколко секунди, пак са необходими няколко секунди докато започне да пръска. Това разбира се не е нормално и никога не е било така. Явно поради някаква причина водата се стича обратно в казанчето. Обадих се на сервиза и ми казаха да я върна за да отстранят проблема, но ме притеснява, че нямат много идея какво се е случило, затова имам нужда от съвет,

 

Въпроса ми е: Къде се намира обратния клапан на система? В помпата, по тръбопроводите или някъде другаде?

 

Благодаря за вниманието!

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали са преместили оригиналните пръскалки от стария капак .Или са монтирали нови ,който нямат клапанче в тях.:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само това са преместили - от стария капак - пръскалките. Само че, се оказа, че има два възвратни клапана, които са малко след тройника на капака. Интересното бе, че и двата клапана бяха "избушени" и съответно не си изпълняваха предназначението. От сервиза намериха само единия стар клапан и го счупиха набързо. Пожелаха ми да си намеря от някъде клапани и да отида при тях да ми ги платят. Доста разговори и време имам вече по темата със сервиза, така че, едва ли ще продължа.
Така че сега си търся възвратни клапани. Трябва само да измеря точно размера на тръбите (ф4, ф5 или ф6 мм), защото на оригиналните са малко солени цените. Смятам, че всеки клапан с подходящ размер ще ми свърши работа. Прилагам и снимки на клапана и мястото му. bad590a8dd5342d7a26d7b2337b1e247.jpgd13bff12b572ed32ff157f424b30d887.jpg

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навсякъде има такива клапани, нови са по 4-5 лева, а от автоморга - левче, примерно. Достатъчен е един, преди тройника. Има също и тройници с вграден клапан, зависи точно от каква кола е взет. И аз трябва да сложа, че тия вградените не държат добре при мен.

 

ЛИНК

 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...