Jump to content
marin3dbg

Проблем с отчитането на бензина

Recommended Posts

Здравейте, бензина ми свърши и светна резервата. След 20 км заредих за 20 лв бен 95 . Но продължи да ми свети. После налях още за 10 лв пак ми свети.  Днес за работа сложих пак 10 лв и пак свети. Колкото и да лъжат тия от бензиностанциите  чак пък толкова много ме съмнява. Колата е сивик 1.4 и принципно ми гори 5.8- 6 в града минал съм най много 50 км от първо зареждане.Принципно с 20 лв карам цяла седмица около 140 км средно . Някой идея какво става ?

Редактирано от marin3dbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам до колко ще съм полезен с информацията си, защото моят Сивик е 2.2 I-DTEC. Резервоарът е 50 л. и резервата светва при оставащи 12 л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 24.04.2019 г. at 22:15, Хондьо Сивиков екс Акордов написа:

Не знам до колко ще съм полезен с информацията си, защото моят Сивик е 2.2 I-DTEC. Резервоарът е 50 л. и резервата светва при оставащи 12 л.

Аз също съм с 2.2 DTEC, но резервата ми светва при оставащи 90км, което ме съмнява да е 12 литра защото с 12 литра нафта ще мина минимум 250км.

Редактирано от Skynyrd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ръководството пише 12 л. Аз лично на резерва съм карал до 170 км. без да изгасне колата, не исках да рискувам за още километри, защото бях в чужбина. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на мен ми се случи същото.  Заредих един път десет лева , и не изгасна, после Заредих 20 лева и пак неизгасна. Накрая се ядоса и си сложих до горе и всичко се оправи. Явно при зареждане на малко количество системата се бъгва. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се "бъгва" просто поплавака е заседнал в някакво полужение, и после се е оправил при пълно зареждане, понякога се случва и при други автомобили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...