Jump to content
stany681

Как работи CMBS?

Recommended Posts

Преди 20 часа, Veseliq написа:

 

Не съм съгласен - в момента има 4 непродадени i-DTEC с CMBS и 3 непродадени 2.4i с CMBS. Все пак CMBS пакета се е предлагал само с най-високото ниво и е струвал около 5000 евро независимо с какъв двигател си, а i-DTEC и 2.4i са стрували приблизително еднакво.

 

@gradinarq читавите хонди на добра цена изчезват бързо. Независимо дали бензин, дизел, cmbs. Швейцарските са типично много запазени. Както виждаш всички нива имат много екстри - ходи на два-три огледа и според мен ще успееш да познаеш като дойде правилната кола :)

Колеги, може ли да ме светнете за CMBS  ?Че нещо не разбрах  :) . Когато съм с висока скорост и се очаква да натисна спирачка поради възникнало внезапно ''събитие'' - на таблото ми започва рязко да мига оранжево '' BREMSEN''( на немски съм си настроил, че го владея) и звуков сигнал. Натискам спирачка( или ускорявам) , до ''изчезване'' на настъпилото''събитие''Не смея да рискувам и да установя колата ще спре ли. Мисля, че първия път , когато стана, доста се стреснах( не помня ситуацията) и колата май наби спирачките сама. Но не съм сигурен.... Та имам ли го CMBS-a всъщност ?

Колата е 2,2 дизел, от Швейцария, със всичките му екстри:  LKAS / ACC, кожен салон, подгряване и памет на седалките,шибидах, блутут , премиум аудио, ксенон, пръскалки на фаровете,парктроник, наклоняващо се ляво огледало и т.н. и т.н.....Само навигация няма. И МНОГО МЕ ТЕРЗАЕ, ЧЕ НЯМА РЕЗЕРВНА ГУМА А АВАРИЕН КОМПЛЕКТ С КОМПРЕСОР И ХИМИЯ, ЧИЯТО ГОДНОСТ Е ИЗТЕКЛА. А и ако се наложи да се ползва, ми се вижда голяма врътня това нещо...

Редактирано от stany681

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази система, ако верно я има е нож е две остриета... Един познат тираджия, който е свикнал с тази система, щеше да натресе с личната кола колата пред него... Защото е свикнал с нея...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CMBS системата първо предупреждава със звуков и светлинен сигнал и ако не се натисне спирачката от водача следва стягане на коланите и се задействат автоматично спирачките.

Eто клипчета как работят ACC, LKAS и CMBS

https://www.youtube.com/watch?v=yUqNcnUf6gg

https://www.youtube.com/watch?v=5NPEwuYvrxk

https://www.youtube.com/watch?v=PLsVfXIKwkc

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросите за CMBS бяха отделени от темата за това какви са разликите в нивата на оборудване. @stany681 ако имаш LKAS, имаш и CMBS. Вървят пакет ACC (дистроник), LKAS, CMBS

 

На 19.04.2019 г. at 19:58, 5 GTT написа:

Тази система, ако верно я има е нож е две остриета... Един познат тираджия, който е свикнал с тази система, щеше да натресе с личната кола колата пред него... Защото е свикнал с нея...

 

Вероятно познатия ти тираджия няма CMBS, а някаква друга активна система за безопасност. Както и @nevernotnever е споделил - системата на Хонда предупреждава при опасност и при почти неизбежен удар, намесва спирачките. Като цяло не мога да си представя как може да разчиташ на CMBS - активира се само в много стресови ситуации, точно когато е необходимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно, как действа подобна система и открих това:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...