Jump to content
JHM

Парктроник

Recommended Posts

Здравейте колеги, пристигна ми от Китай този  парктроник-

BGN 29.17  11%OFF | Koorinwoo Original Car Parktronic Double CPU Car Parking Sensor 4 Probes Sysem blind Probes System Car Detector Reverse For Car
https://s.click.aliexpress.com/e/yQCer48

Някой от вас има ли монтиран такъв и би ли споделил подробности за точните отстояния ("точки") за разположение на датчиците,както и всякакви съвети за самия монтаж.:)

 

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам опит, но отстоянията не трябва ли да са: крайните точно на започването на кривината на бронята, а другите два – така, че да разделят на три равни части бронята?

 

Иначе къде смяташ да монтираш дисплейчето? Любопитно ми е, че в някакъв момент и аз ще слагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да е над огледалото за обратно виждане..и аз го умувам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли преди да го монтираш финално, да направиш няколко снимки на 2–3 различни варианта? Ако има как, и размерът е подходящ, звучи най-добре да е под/над огледалото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката в описанието помага ли?

HTB1cLiXccrI8KJjy0Fhq6zfnpXa6.jpg_640x640q90.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобно упътване в книжката придружаваща парктроника,но по скоро ме интересуват конкретно за бронята на акорда какви са пропорциите в см.

Благодаря все пак!

Снимки имаш предвид след монтажа ли или сега.

Ето:

20190417_173029.thumb.jpg.678313e2b897591aa1c8a4fb98e85335.jpg

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми беше различни варианти на монтиране на самото екранче – как би седяло на различни места, които си обмислял. Т.е. да го сложиш на мястото (без монтаж) и щрак. Честно казано не съм сигурен колко подходящи места би имало, но сигурно като е пред теб би имал повече идеи (ако има удачно място, различно от огледалото де)

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо мислех за отпред зад волана,където е километража,но нещо някак си е далеч от огледалото,което си го ползвам за всеки случай (докато се свикне де).Това означава,че ще трябва да "хвърлям око" в две различни посоки.

Другото място е под централната конзола,вътре в малката средна жабка,като ще се налага да я отварям всеки път,но ще бъде скрит.

Не е проблем за снимки.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, JHM написа:

но по скоро ме интересуват конкретно за бронята на акорда какви са пропорциите в см.

Благодаря все пак!

 

Посочени са ти всички дължини и височини + толеранс, следователно за акорда трябва да стане. Измери си го както ти е дадено на снимката и го напасни с толеранса. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ли е оригиналния монтаж и и отстояния

93c9712a4a9aa8e21b4523e454e2.thumb.jpeg.79b7b849b658b0f7bc5cc2617a998a69.jpeg

 

или този:

honda-accord-07-2.thumb.jpg.657831a5a116a8464d41a9604030a84c.jpg

За това исках колега с фабричен такъв,да измери и даде инфо,за позициониране на сензорите.

Инфото в нета по темата е оскъдно!:(

 

 

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, JHM написа:

Този ли е оригиналния монтаж и и отстояния

93c9712a4a9aa8e21b4523e454e2.thumb.jpeg.79b7b849b658b0f7bc5cc2617a998a69.jpeg

 

или този:

honda-accord-07-2.thumb.jpg.657831a5a116a8464d41a9604030a84c.jpg

За това исках колега с фабричен такъв,да измери и даде инфо,за позициониране на сензорите.

Инфото в нета по темата е оскъдно!:(

 

 

Ако фабричните сензори са с различно разстояние по между си от това на китаеца,може да не ти работи правилно

Редактирано от DanielDenev
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,и това го има!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, JHM написа:

Този ли е оригиналния монтаж и и отстояния

93c9712a4a9aa8e21b4523e454e2.thumb.jpeg.79b7b849b658b0f7bc5cc2617a998a69.jpeg

 

или този:

honda-accord-07-2.thumb.jpg.657831a5a116a8464d41a9604030a84c.jpg

За това исках колега с фабричен такъв,да измери и даде инфо,за позициониране на сензорите.

Инфото в нета по темата е оскъдно!:(

 

 

Големите, ужасно грозни сензори (горната снимка) са "заводските". Тези, които си взел стоят много "по-заводски" и изпипано :)

До колкото знам (не съм изобщо близо до 100% сигурен) и те не са заводски, а са монтирани от дилърите допълнително.

 

Аз имам китайски, като твоя, не съм спазил никакви предписания (разделих на 3 равни разстояния) и нямам никакви оплаквания от работата му. Много доволен.

Що се отнася до дисплея ...купих без дисплей, само със зумер, защото по мое мнение, където и да се сложи този дисплей, стои много грозно.

Редактирано от Чавдар K
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.. благодаря ти,щом нямаш ядове до сега и аз ще монтирам по подобен начин,като мисля да дупча бронята,като първата снимка по горе,по средата някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали няма вариант да се сложи дисплея някъде на тавана пред задната врата или на самата врата (гледащ напред, към предницата на колата), за да се вижда в задното огледало? Вярно, числата ще се виждат огледално, но, ако изглежда по-добре, аз бих го приел 🙄

 

ПС: всъщност ще стои и „надолу с главата“ също :D

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бииб...бииб...,готово работи вече,всичко с монтажа 20,50лв.:tooth:

20190424_192437.thumb.jpg.b2bd1a2cbbfd8a3f13f4aa4e27bf237a.jpg

 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го разцъкаш малко, ще се радвам на отзиви. Също може и снимка на таблото на светло, къде си мушнал кабела, и на бронята, как стоят сензорите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега е добре,00м. означава че имам под 30см. отзад.Забелязах само, че по късно ми засече едно метално колче, на паркинга на един супермаркет(от тънките метални колчета),незнам защо.

За тях ще имам едно на ум.:DВсички останали препядствия,и автомобили ги засича точно.:thumbs1:

Няма да слизат децата и жената вече за команди на заден ход.:D

Ето снимки на светло:

20190425_111346.thumb.jpg.9b6cf8a55a1cc3b40c54a45c1877a519.jpg20190425_111057.thumb.jpg.a24b1f70271926fe8dcb3014118c479d.jpg20190425_110138.thumb.jpg.96e7791a18ad76bb3957f0a91777997b.jpg

Кабела минава от лявата страна,долу под корите.Управлението е залепено с двойнолепещо точно над левия стоп отвътре.При монтажа,(който аз извърших)се прави тест на сигнала,за страната на препядствието,като се разменят буксите (ако дава грашна страна),докато покаже точно.

Има какво да се желае,но за аматьорско начинание мисля се получи.

Поздрави!:punk:

Редактирано от JHM
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея дали е допустимо датчиците в бронята да не са разположени в една линия?Питам, защото наскоро ми монтираха парктроник с 8 датчика (4-отпред и 4-отзад) и на задната броня крайните 2 датчика са поставени по-високо от средните два датчика.Така четерите датчика не са в една линия.Причината е ,че пробиването на бронята и поставянето на всички четери датчици в една линия е невъзможно (зад бронята точно в тези места има метални усилващи буфери) и според майстора това няма значение за нормалната работа на парктроника.По принцип наистина парктроника си работи добре и аз съм доволен от неговата функционалност, но този монтаж на датчиците отзад (отпред всичко е перфектно) не стои добре визуално и много ме дразни.Аз поне не съм виждал оригинално монтиран парктроник с датчици разположени на различни нива в бронята.Какво е Вашето мнение?, макар че тя работата вече свършена и връщане назад няма :).Имах пълно доверие и много добри впечатления от предишната работа на този майстор,но този път май се поизложи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се да го прочета!Значи всичко е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом работи коректно - да. Ако се загледаш по другите коли, ще видиш че повечето не са на едно ниво, особено тези на които има и от страни на броните, но е задължително да сочат направо, а не надолу. Някои си бодат датчиците ниско по броните и те гледат към асфалта. :) Когато мястото е определено от производителя, то в повърхнината на детайла има специално формована по проект вертикална част с коректната форма на датчика и той е монтиран, или се предлага като опция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...