Jump to content
sidux

ъпгрейт на оригиналното радио - неуспешен

Recommended Posts

Здравейте група. 

Пускам този пост за да споделя моя опит с посочения продукт и да предпазя други , които са рещили да го ползват.

 

Реших да ъпгрейтна оригиналното аудио на колата с допълнително мр3 четящо устройство.

Не искам да сменям оригиналното аудио и всичко, което намерих в нета е това:

https://www.ebay.co.uk/itm/253880988671

 

Та... включвам го към аудиото слагам usb памет с музика или  закачам телефона ..всичко е супер . Музиката работи.

В момента, в който реща да сменя на радио , да изключа CD-то или контакта на колата повече не тръгва. Изгубва се като устройство. Трябва да го изключо от Аудиото и да го включа отново и пак почва да работи.

 

Някой да препоръча нещо изпитано и работещо ?

 

Поздрави

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш късмета да си попаднал на дефектно устройство. Това трябва да го покрие гаранцията без дори да даваш обяснения. Иначе ако не ти се занимава със скъпи неща, ето друга тема, в която няколко човека сме описали и пробвали същите устройства и никой не е срещнал проблеми:

 

Да добавя - поръчай си от по-простия модел, който е само преход от 3.5 мм към входа на аудио-системата. Не го използвай това като плеър, защото е ала-бала. Свири там нещо, колкото да не е без хич. Вземи си в комплект и един блутуут адаптер, качваш си цялата музика на телефона и си пускаш когато и която песен искаш, без да се занимаваш да ги подреждаш и кръщаваш по специален начин и да се чудиш коя песен кога следва и къде се намира. Гледаш си на екрана на телефона, чиста работа. Има адаптери с вграден микрофон и поддръжка на профил също за телефонни разговори, освен A2DP. 

Редактирано от ogi28b
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за идеите. Реших да го направя по лесният начин с аудио куплунг 3.5мм включен директно към AUX входа. Ще ползвам някой айпод като плеър, който ще захраня от запалката.

Проблема е, че не мога да намеря как се казва  самата букса - мъжката 6-8 пиновата. Някой да знае как да я намеря ?

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане директно. Трябва ти такова устройство, защото вътре чипът му провежда комуникация с този на аудио-системата. Ако ставаше - китайците щяха да правят кабели за директно свързване за 1 долар, а не да добавят платка за 10 долара. Просто кофти късмет ти се е паднал с дефектна бройка, наистина. Иначе моето такова работи безотказно година и половина почти.

 

Ред.: Все пак ако искаш да пробваш - нали вече имаш двете букси? Смело с ножицата, после с поялника и пробваш. 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не се свържеш с продавача? Понякога са съдействащи и могат да ти предложат замяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега ogi28b, това не го съобразих. Има логика в това, което казваш.

А твоето как е със звука?

Моето освен,че не тръгва всеки път, когато реши да работи сигнала е много глух и трябва да увеличавам до към 10-12 за да се чува нормално. 

 

Колега Pavel_Pavlov, в момента преговарям с продавача дали да връща парите или да го сменя.  Ако се окаже , че всички са с толкова слаб сигнал ще си искам парите.

 

Заблудих се по тоя манго.

клик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при мен, през допълнително добавеният блуутуут приемник + филтър за смущения, който намаля като цяло силата на звука, при нешумна атмосфера и спряла кола мисля, че нормално слушам на 5–7. При движение в града и повечко шум, мога да кача до 9–10, а на магистрала със 140 – повече. Със сигурност иска малко повечко сила от радиото и трябва да се подсещам да намалям с 2–3 единици преди да прехвърлям от ccd към радио. Надявам се това е полезно. Точните устройства, които ползвам, съм описал в една от цитираните теми по-горе.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.04.2019 г. at 17:42, ogi28b написа:

Имаш късмета да си попаднал на дефектно устройство. Това трябва да го покрие гаранцията без дори да даваш обяснения. Иначе ако не ти се занимава със скъпи неща, ето друга тема, в която няколко човека сме описали и пробвали същите устройства и никой не е срещнал проблеми:

 

Да добавя - поръчай си от по-простия модел, който е само преход от 3.5 мм към входа на аудио-системата. Не го използвай това като плеър, защото е ала-бала. Свири там нещо, колкото да не е без хич. Вземи си в комплект и един блутуут адаптер, качваш си цялата музика на телефона и си пускаш когато и която песен искаш, без да се занимаваш да ги подреждаш и кръщаваш по специален начин и да се чудиш коя песен кога следва и къде се намира. Гледаш си на екрана на телефона, чиста работа. Има адаптери с вграден микрофон и поддръжка на профил също за телефонни разговори, освен A2DP. 

 

На 20.04.2019 г. at 18:00, ogi28b написа:

Няма да стане директно. Трябва ти такова устройство, защото вътре чипът му провежда комуникация с този на аудио-системата. Ако ставаше - китайците щяха да правят кабели за директно свързване за 1 долар, а не да добавят платка за 10 долара. Просто кофти късмет ти се е паднал с дефектна бройка, наистина. Иначе моето такова работи безотказно година и половина почти.

 

Ред.: Все пак ако искаш да пробваш - нали вече имаш двете букси? Смело с ножицата, после с поялника и пробваш. 

 

На 20.04.2019 г. at 18:32, Pavel_Pavlov написа:

А защо не се свържеш с продавача? Понякога са съдействащи и могат да ти предложат замяна.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте група. 

При мен филма продължава. След като ми върнаха парите от предишното устройство си поръчах друго - Yatour.

Проблема с него е, че неможе да прочете музиката. Направил съм както описват в упътването ... всяка папка с име CD01... и всяка песен в тях започва с 001 ... . USB картата е форматирана Fat32. 

Според мен е проблем с USB-то понеже с карта или без изписва “диск 5- песен 14” и това е.

Някой, който ползва такова да сподели каква марка USB карта ползва ?

 

 

83987AC3-3121-4C54-8C6D-A417CFA6F2BE.jpeg

6F4E4314-25E3-4803-AF25-D28D07CEEE4A.jpeg

97D15BA8-FE74-4A0F-BD56-8835A038E1E6.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм с xcarlink и при мен папките са cd01.....и тн. А вътре песните почват с 01.....и тн а не с 001... И тн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега.

 

Именувал съм папките и песните според инструкциите от книжката.

 

Та,  след тест с 5 различни USB стика и две SD карти разпозна само едно usb , което е сигурно 100 годишно и нямам идея каква марка е.  Това което разбрах, е че картата трябва де е с ниска скорост (class 4 е моята) . 

 

Поздрави и благодаря за съветите.

Безаварийно каране

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Размера на флашката също има значение, добре е да не е по-голяма от 4 ГБ

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.05.2019 г. at 20:49, sidux написа:

Здравейте група. 

При мен филма продължава. След като ми върнаха парите от предишното устройство си поръчах друго - Yatour.

Проблема с него е, че неможе да прочете музиката. Направил съм както описват в упътването ... всяка папка с име CD01... и всяка песен в тях започва с 001 ... . USB картата е форматирана Fat32. 

Според мен е проблем с USB-то понеже с карта или без изписва “диск 5- песен 14” и това е.

Някой, който ползва такова да сподели каква марка USB карта ползва ?

 

 

83987AC3-3121-4C54-8C6D-A417CFA6F2BE.jpeg

6F4E4314-25E3-4803-AF25-D28D07CEEE4A.jpeg

97D15BA8-FE74-4A0F-BD56-8835A038E1E6.jpeg

 

Вчера свързах и моя YATOUR поръчан от Китай. Мушнах буксата, имената на папките във флашката (която е 8ГБ) са CD01... и т.н., но песните не съм ги преименувал, а са си както са теглени. Всичко върви и си свири без проблем, поне за сега. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с точно същия адаптер  и ми свири супер! Евтино и качествено решение,затова се спрях на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...