Jump to content
moniks

Дневни светлини!!!

Recommended Posts

     Здравейте колеги,

 Монтирах дневни светлини на мястото на крушките от мигачите! Въпростът ми е :

" Как да направя така, че когато включа основните, дневните да се загасят"?

Хондата има едно auto, дали евентуално на тази позиция могат да се свържат с реле например?

Моля за помоща Ви.

Редактирано от moniks
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не е в час ? Благодаря все пак отзовалите се, гледам че са на опашка!

Оправих се сам!

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Това е форум и всеки помага, ако може и иска. Не знам, защо очакваш някой да реагира в рамките на деня. Ако си решил проблема можеш да споделиш и решението.

 

Хубав ден

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@moniks, колега, подкрепям мнението на колегата @revenue, все пак това не е фейсбук, за да очакваш да има 100 лайка и 50 поста за 3 часа време. Понякога отнема време за да може да го види човек, който знае отговора и има желание да ти отговори. А самият ти даваш лош пример - искаш помощ, после казваш, че си решил проблема, но не казваш как. Поне една снимка качи, за да видим как се е получило. Утре някой ще пита същото, ще отвори тази тема и в нея ще намери едно голямо нищо, с 3 удивителни знака в заглавието. 

 

Отговорът на всеки въпрос може да е в съседния раздел, но няма как да го видиш, защото не го отваряш, а колите на всяка марка са в голяма степен идентични и нещата принципно са еднакви. Сигурен съм, че дори не си използвал търсачката, нали? Напиши "дневни светлини" в нея и може да намериш някоя подходяща тема. Например аз също съм направил като теб - дневни в мигачите. Ето как съм решил проблема в темата отдолу, Погледни я, може да намериш и друго полезно в нея. 

 

 

 

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, moniks написа:

Никой ли не е в час ? Благодаря все пак отзовалите се, гледам че са на опашка!

Оправих се сам!

Откъде да започна...

 

 1. Вижте си профила и забележете Вие специално на колко човека сте се отзовали, откакто сте тук (почти две години). И те са... Тяхната бройка е... Нула?!

 

2. Въпросът Ви касае изключително специфичен казус, с който вероятността и някой друг да се е сблъсквал е почти нулева. Нормално е интересът да е слаб.

 

3. Въпросът Ви не касае конкретно само Хонда, и спокойно е можело да потърсите информация в необятния нет, както правят много от нас.

 

4. Няма критичен срок, в рамките на който трябва някой да Ви отговори. Прегледах пак правилата - ами то няма и такъв ангажимент изобщо.

 

5. Има си и електричарски сервизи, където е можело да отидете в краен случай. И те трябва семейства да хранят. Ама пък там ще искат пари, пусто...

 

6. Решили сте си сам въпроса, казвате - супер! И явно решението си остава за Вас. И след време, когато някой друг се сблъска с подобен казус, няма да знае, защото @moniks само пита, но не си губи ценното време да казва. Пък знам ли, може някой като Вас вече да го е правил и да не е казал по същите причини.

 

И за какво са тези три удивителни в заглавието?! Спешно? Отговорете?! Сензация?! Шок?!

 

Ей, така и не се научихте каква е идеята на един форум. И затова се взимат нередовните на подбив - щото са тук само за да консумират до доказване на противното. Че и все някой им е длъжен на тях. Аман!

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз въпреки, че има и други подобни теми ще споделя за хората, които стигнат до този пост, че въпросния проблем се решава най-лесно с т.н. DRL модул, който се продава и по нашите пазари и струва не повече от 30лв. Също така всеки електричар-майстор може да го свърже ако вие не можете.

 

Аз използвам същия вариант на дневни светлини (комбинирани с мигачите) и колега от форума ми помогна да ги свържем. Много съм доволен от резултата!

 

 

Редактирано от thelastbonbona
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

             Здравейте отново,

 Явно съм Ви засегнал с постовете си за което се извинявам. Не съм имал намерение да се конфронтирам с който и да било!

 Не е вярно, че не съм помагал на никого и съм само консуматор.

 В близките дни ще кача снимки и подробно описание на това което съм написал!

 Моля за извинение, ако някой съм засегнал!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има засегнати. Просто влизаш с арогантно и „консуматроско“ отношение във форум, чиято основна фукнция е да е платформа за споделяне – затова получаваш съответните реакции. Супер ще е, ако споделиш решението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.04.2019 г. at 22:41, moniks написа:

В близките дни ще кача снимки и подробно описание на това което съм написал!

Видяхме, да...

 

На 21.04.2019 г. at 22:41, moniks написа:

Не е вярно, че не съм помагал на никого и съм само консуматор.

Последно посещение 30 Април (поне към днешна дата - 22 Юни - е така).

 

И така, докато не Ви потрябва още нещо, че да се сетите за форума :)

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

thelastbonbona Може ли малко повече инфо за монтажа Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.07.2019 г. at 17:10, Yamahanycvlog1 написа:

thelastbonbona Може ли малко повече инфо за монтажа Благодаря.

 

Изпратих лично съобщение колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.04.2019 г. at 18:11, thelastbonbona написа:

Аз въпреки, че има и други подобни теми ще споделя за хората, които стигнат до този пост, че въпросния проблем се решава най-лесно с т.н. DRL модул, който се продава и по нашите пазари и струва не повече от 30лв. Също така всеки електричар-майстор може да го свърже ако вие не можете.

 

Аз използвам същия вариант на дневни светлини (комбинирани с мигачите) и колега от форума ми помогна да ги свържем. Много съм доволен от резултата!

 

Колега, сам ли си го направи, или ходи в сервиз някъде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Любо1973 написа:

Колега, сам ли си го направи, или ходи в сервиз някъде?

 

С един колега ги прекарахме. Не беше сложно, просто отнема време :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе-долу е по темата, търся 12 волта през контакт за едни лед светлини а при предпазителите при мотора не намирам. Някъде намират ли се на удобно място че не ми се прекарва кабел до купето. За дизел става въпрос, при бензинката има на бушоните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В краен случай ако не намериш никъде на друго, по-удобно място, трябва да имаш на алтернатора на "IG" :

 

(Не знам от каква кола точно е тая схема, но е илюстративна, с мултицета ще видиш на кой конкретен кабел е плюса при контакт)

438583d1501528094-alternator-not-chargin

 

https://www.google.com/search?biw=1350&bih=588&tbm=isch&sxsrf=ACYBGNTteCQUZm16tzDqi9eK2zMCpOsW3w%3A1577363491213&sa=1&ei=I6gEXpvUDIvnsAeBxou4Bw&q=honda+alternator+plug+wiring&oq=honda+alternator+plug+wiring&gs_l=img.3...14907.17449..17773...0.0..0.143.1598.5j10......0....1..gws-wiz-img.......35i39j0i8i7i30j0i19j0i8i30i19.30AxQkdPq44&ved=0ahUKEwjb8cz0qNPmAhWLM-wKHQHjAncQ4dUDCAc&uact=5

 

---

 

Ти в другата тема не беше ли казал, че LED-дневните ти са свързани постоянно към контакт и светят винаги? Т.е. там където са свързани - не ти ли върши работа?

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината във форума има поне 10-ина теми по тоя въпрос ама батката отворил въпросната тема го е мързеяло да потърси па даже се и костръши че никой не му отговаря. В 5ген сивик има поне 2-3 теми в ЦРВ 3 ген пак така. Там има и схеми на свързване и подробно описание стъпка по стъпка. И за да не съм съвсем офтопик с мултицет и желание всичко се постига другото е як мързел и чакане всичко на готово.😜

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, ogi28b написа:

В краен случай ако не намериш никъде на друго, по-удобно място, трябва да имаш на алтернатора на "IG" :

 

 

Ти в другата тема не беше ли казал, че LED-дневните ти са свързани постоянно към контакт и светят винаги? Т.е. там където са свързани - не ти ли върши работа?

Да, алтернатора май става, ще проверя дали може лесно да се свърже. Ясно, че с мултицет ще го намеря някъде, идеята беше да не се тормозя в това време, доста неприятно духа.  В другата тема го написах така за да избегна излишни коментари, така смятам да ги вържа и да работят постоянно. Всъщност бях с модул дето над 13,5 волта отпушва, обаче, кой да се сети че алтернатора е умен и от време на време изключва и оставам без светлини :)

Освен това модула ми шашка нещо крушките дето са комбинирани дневни/мигач и оставах и без мигачи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@thelastbonbona Колега може ли малко повече инфо  относно процедурата 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, buberon4o написа:

@thelastbonbona Колега може ли малко повече инфо  относно процедурата 

Кое по-точно колега?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...