Jump to content
iskel

Възстановяване прозрачността на казанчетата за работни флуиди

Recommended Posts

Здравейте,

отскоро съм собственик на Хонда ЦР-В, дизел,2008г. Първите впечатления за сега са чудесни. Единственото което ме "дразни" са казанчетата за работни флуиди - антифриз, хидравлика и т.н. Проблема е следният - за да видя нивата на течностите трябва да отварям капачките, даже и с до осветяване с фенерче пак са си непрозрачни. Въпросите ми са два:

       - Това само при мен ли е така или си е слабост на модела, производителя? - предишните ми автомобили MB и Renault не са имали такъв проблем и на 20-тата си година.

       - Има ли начин да се оправи без да се купуват нови казанчета?

Ами това от мене. Приемам пожелания това да са ми единствените "проблеми" с ново-старото возило :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен на хидравликата в капачката трябва да е монтирана мерителна пръчка. Така трябва да е и на казанчето за чистачките Ще проверя моята след час и ще видя как е. А за антифриза ако е мръсно по добре иди да ти промият системата. Направи същото и със спирачната и съединителя... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички тея казанчета се свалят и с обезмаслител и гореща вода,ако е възможни и с някъква четка. Аз използвам четка за зъби  блестят и всичко се вижда.

Ето за пример

IMG-62dfb2b668fd27468b1003fdea1f6a9c-V.thumb.jpg.7106cf411b630b8faec423c0e63583db.jpg

Не връщаш старата и гадна течност после нова и по възможност с марка Хонда.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...