Jump to content
Мирослав Георгиев

Стават ли джанти от Волво?

Recommended Posts

Здравейте колеги. Бих искал до попитам в темата на колегата за съвместимостта на джанти от Волво.

Имам Хонда Акорд 6 F18B2 със оригинални джанти 15' и заводски размер гуми 195/60/15. 

След като я купих започнах да търся втори комплект джанти, но така и не намерих оригинални от Хонда. 

Като попаднах на темата на колегата и прочетох, че са съвместими започнах да се оглеждам за такива от Волво.

Появиха се такива със същия размер 4х114,3 и с гуми 195/60/15 от Волво В40 '01, които ще заменя със зимни гуми.

Сега се заглеждам в параметрите и виждам, че има разлики в данните и затова искам да се допитам то вас..

Притеснява ме това, ЕТ и Center Bore се различават осезаемо.

Хонда  6JJx15 ET60 4x114,3  Center Bore: 64,1  S1A-560C 5 Spoke Rim,

Волво 6Jx15 ET44 4x114,3  Center Bore: 67,1   30618288  Stellar 10 Spoke Rim.

Имам ли причина за притеснение от тази разлика?

Благодаря Ви предварително.

 

 

 

Honda 5 spoke.jpg

Stellar 4x114,3.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма причина за притеснение, можеш спокойно за сложиш джантите от Волво (карал съм такива на Акорд 6) с едни преходни втулки за централния отвор.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втулките биват метални и пластмасови. Препоръчителни са първите, по аз няколко години карам маздови джанти с вторите и няма драма.

Джантите са готини и единственото е че ще стоят с 16мм по-навън от стандартните, но на теория не е много и едва ли ще е пагубно за лагерите в главините.

Ще има и лека промяна в траекториите на предните гуми при завъртян до край волан, но пак не е проблем.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, chavdu написа:

Няма причина за притеснение, можеш спокойно за сложиш джантите от Волво (карал съм такива на Акорд 6) с едни преходни втулки за централния отвор.

 

Благодаря за отговора колега. Бях се притеснил, че няма да станат с тези отклонения. :)

В конкретния случай преходните втулки трябва да са с размер 67,1 към 64,1 ,  ако се ориентирам правилно! 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ceco_accord написа:

Втулките биват метални и пластмасови. Препоръчителни са първите, по аз няколко години карам маздови джанти с вторите и няма драма.

Джантите са готини и единственото е че ще стоят с 16мм по-навън от стандартните, но на теория не е много и едва ли ще е пагубно за лагерите в главините.

Ще има и лека промяна в траекториите на предните гуми при завъртян до край волан, но пак не е проблем.

 

Благодаря за детайлното обяснение колега. Надявам се да няма проблеми, все пак тези джанти ще се ползват само със зимни гуми.

Ще търся метални втулки, ако не намеря ще взема пластмасови. 

Гледах вече в eBay и забелязвам, че масово се продават пластмасови. 

Колата все още не е в България и затова ще се опитам да я докарам преди м. Ноември за да не слагам зимни гуми от тук (Задължителни за преминаване през  Австрия от 1 Ноември), ако ползволяват обстоятелствата с ограниченията за пътуване.

От голям към малък размер ли трябва да са тези втулки?

За първи път ще ми е ползването на въпросните втулки и затова си нямам представа от тази материя.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да - гледаш за размер от горния към долния.

Аз моите ги взех от нашия ОЛХ - има всякакви размери и не са скъпи.

Наместват се еднократно в джантите и си стоят там. После само менкаш зимни с летни гуми/джанти с крика пред вас.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ceco_accord,

Започвам да се ориентирам, благодаря.

Аз не съм в България и затова не ги намирам лесно тези втулки.

Преди малко видях, че има много обяви в ОЛХ, видях ги в Маргел, но няма как да взема с доставка до мен, затова погледнах в eBay, намират се и вероятно ще поръчам един комплект за да стоят в колата и според времето на пътуването ще се види как ще пътувам за България, с летните си гуми с които е в момента или ще и купя нови зимни гуми за тези джанти от Волво и с преходните втулки ще я прибера по живо по здраво. :)
Аз си ги сменям както казваш с крика и ми е лесно. На другите ми три коли е лесно, всички са само с оригинални комплекти и няма главоболия ;)


 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с Цецо, карах над десет години с пластмасови втулки и не съм имал никакви проблеми. Външния размер беше правен от стругар защото бяха универсални. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...