Jump to content
freshcho80

Лампата на маслото светва!

Recommended Posts

Здравейте колеги. 

От една година съм собственик на 

honda civic 8 2.2дизел.

За втори път ми се случва по време на движение да ми светва лампата на маслото! 

След като я загася и запаля тя изгасва. Карам я с масло 5w30Castrol

Не го прави постоянно но се случва винаги на магистрала при 2500 оборота, ако има значение. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виж нивото на маслото, може да ти е близо до минимума и затова да светва. На мен всяка година ми се случва като наближи време за смяна на маслото, защото все не го гледам нивото на маслото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно, аз пиша този пост. С разлика от 7 г :)))). И до сега колата е пушка. Не се плаши. Без да разбирам и грам от коли, без да съм някакъв маняк установих, че може би, качествата на маслото са свършили. Примерно, на моята светва от 3500 до 5000 км от смяната. Смени ли се маслото, 3 поредни съботи ходих до Сф от Бс, 140-160 км, никакъв проблем. Малко по късно, пак Сф-Бс, пак същата скорост- пищялка и чека. Поглеждам 4000 км. ;) И така, 7 г ;)))

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често причината е дефектен датчик. Датчика е Хела и е на картера. Ако ти се дават едни 200 лв да го смениш е въпрос на избор. Проверявай си маслото и си карай колата без драми. Виж ако светне червено за маслото е друго нещо.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, frizzante написа:

Често причината е дефектен датчик. Датчика е Хела и е на картера. Ако ти се дават едни 200 лв да го смениш е въпрос на избор. Проверявай си маслото и си карай колата без драми. Виж ако светне червено за маслото е друго нещо.

 

Това е доста важна информация. Индикациите са две, като едната е оранжева, а другата е червена. Оранжевата е предупреждение за ниско ниво на маслото и е един вид предупреждение.

 

Червената е тази, която не искате да виждате, защото означава, че има ниско ниво на маслото и реално двигателя не се омаслява. В този случай спирате веднага, защото е възможно да се повреди двигателя.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е, че пишете само за нивото на маслото. Какво бихте казали за налягането на маслото, което е по важно. Аз бих предложил като сменяш маслото да го оставиш малко под минимума палиш и гледаш, дали ще свети индикатора ако не свети си правиш изводите сам. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно. Датчикът не е ли именно за налягане? :) (oil pressure switch/sensor)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Точно. Датчикът не е ли именно за налягане?  (oil pressure switch/sensor)
Ако не бъркам по спомени, като светне жълто и излиза лампата на аладин полупотопена в течност, тоест би следвало да е за нивото. За налягане е вече по дебелия проблем и май тогава е червената. Не знам дали и за двете неща следи този датчик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да гадаете,:) по добре прочетете какво са написали от Хонда.

1238483671_1.thumb.png.0f6486ab049bd372be5781babb29011c.png

 

1502878925_.thumb.png.45498d789d17a02beed95e694b55055b.png

 

2066517428_2.thumb.png.36fec710b0106188ffd4dbc1c415e92d.png

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених маслото в сервиз в Англия! 

0w30 Castrol, но още там ми казаха, че е по-добре5w40, защото ще имам проблеми. 

А интересното е, че този номер го прави само, когато се стопли времето. Зимата нямах проблем. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е каквото е казал производителя на двигателя. Те пак като не са ти казали че 10/40 трябва да сложиш добре. Масло ще мериш на топъл двигател 5/10 мин след като си спрял на равно място. Докарвай го почти на макса или да не е под средата. Има прекрасна тема за масла - прочети я.

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам сивик 8 1.8 бензин датчика за ниво на маслото свети, смених го с нов и пак същото. Откарах автомобила в Хонда оттам ми казаха че датчика най вероятно не работи, смених го с втора употреба пак свети. Някой да имал подобен проблем или да препоръча майстор че вече изгубих вяра на тези вщ Хонда. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...