Jump to content
DimitarKk

Смяна на предната маска

Recommended Posts

Здравейте колеги, сдобих се с нова решетка от Англия (прикачена снимка) . Сега идва проблема с монтирането и. Гледам книжката и осъзнавам, че трябва да сваля доста елементи, докато стигна до нея. Сваля се половината вежда на калника, за да се откачи предната броня, след това капака над маската и тогава чак се стига до нея. Гледах клипове в интернет и видях, че почти всичко е на щипки. Та мисълта ми е, някой от вас правил ли е нещо подобно да даде някой съвет от първа ръка.

56691456_319980578700914_9055327399834550272_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По ISO така го водят, откачаш половината вежда (и двете страни) за да развиеш бронята, сваляш кората над решетката (доста лесно -2 мин работа), изваждаш бронята изпод маската и фаровете. После развиваш болтовете, държащи маската отгоре, откопчаваш щипките и сваляш маската. После всичко на обратно.

 

Аз лично се изтарикатих и измъчих съответно - свалих кората отгоре, развих болтовете и откачих старата маска от щипките и малко на иначе, на една страна излезе. Мъката е слагането на новата - трябва да свалиш щипките от колата и да ги монтираш на новата маска, пъхаш я малко на една страна да си захапе бронята и после наместваш щипките.

 

Звучи малко объркано, но като тръгнеш да го правиш ще разбереш точно както съм имал предвид :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че те разбрах. Стига ми да знам, че мога да го мъча без да махам бронята ... На новата маска имам и нови щипки, така че дори да счупя някоя от старите, няма да е голяма болка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, DimitarKk написа:

Мисля че те разбрах. Стига ми да знам, че мога да го мъча без да махам бронята ... На новата маска имам и нови щипки, така че дори да счупя някоя от старите, няма да е голяма болка.

 

Гледай да не чупиш някоя от старите, защото това което ще се счупи е част от фара, а не самата щипка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охххх...... добре, благодаря ти :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спести си главоболията, свали бронята. Монтаж/демонтаж около 30 мин. Веднъж я свалях заради паркинг щета, после да си монтирам Type S пакета, после и заради маската. Може и да не разкачаш кората под мотора, леко дърпаш да откачи от щипките и я накланяш напред и я подпираш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1 час я свалихме и сложихме новата, на старата и бяха счупени 4те крачета, което улесни свалянето :D Сложихме я без да сваляме бронята, като единствено не успяхме да закрепим долните две крачета, но пък стабилно я захванахме и се подпъхна идеално под бронята. Ето резултата :

honda.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде я закупи тази маска. Може ли да ми дадеш инфо, че ми харесва повече от голямата стъклария :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е писал-от Ангия,а решетката я има на 8-ца фейс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Stoiko написа:

От къде я закупи тази маска. Може ли да ми дадеш инфо, че ми харесва повече от голямата стъклария :) 

 

> ЦЪК и скрол надоле <

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само внимавайте, че хромираните са два модела, като едните са затворени отзад. Аз го научих по трудния начин и после се рязахме. По спомен се различават по само един символ в кода на частта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, thelastbonbona написа:

Много ти благодаря! Има много интересни неща :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, светещите прагове също са готини, само за 270 паунда :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и от мен. Спешно търся подобна черна решетка, защото това стъкло ме побърква. Виждам, че много хора са го сменили, но ако може да е нещо от България и евентуално за по-малко пари?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...